Arcibiskup z La Platy: Synoda vedie duše k hriechu a k zlomyseľnej tolerancii. Progresivizmus súčasného pontifikátu vyprodukoval ruiny -

Arcibiskup z La Platy: Synoda vedie duše k hriechu a k zlomyseľnej tolerancii. Progresivizmus súčasného pontifikátu vyprodukoval ruiny


26. septembra 2023
  Krátke správy

Emeritný arcibiskup Héctor Aguer z La Platy napísal špeciálny list k nadchádzajúcej Synode o synodalite, ktorý uverejnil portál LifeSite News. Adresoval jej aj tieto kritické slová:

Nedávna Synoda navrhnutá Rímom má nové a nezvyčajné charakteristiky. Prebieha už dva roky a konzultácie sa rozšírili prostredníctvom diecéz na celú Cirkev. Celé je to nafúknuté, nemôžeme to nevidieť. A pritom sa za údajnou demokraciou skrýva realita: o výsledkoch bude rozhodovať aj tak pápež a bolo by pre neho iste ťažké vzdať sa dobrovoľne riadenia cieľov, ktoré chce dosiahnuť.

V tejto etape Františkovho pontifikátu je už známe, aké témy a trendy budú na Synode. Môže sa to tváriť ako demokracia, avšak kto sa dá oklamať?

Emeritný arcibiskup Héctor Aguer z La Platy
zdroj: youtube.com

Následne spomenul ako novinku aj účasť „laikov a podľa „rodového princípu“ aj žien.“ Obavy, ktoré voči Synode prechováva, arcibiskup jasne zadefinoval:

Treba sa obávať, že táto univerzálna Synoda bude trpieť nákazou nemeckej Synodálnej cesty, ktorá zaváňa herézou. Rím mlčí, možno tušiť, že mlčanie je ich dohodou.“

Arcibiskup poukázal aj na benevolenciu Vatikánu voči kontroverznej Agende 2030, či dokonca kooperáciu cirkevných kruhov s touto globalistickou víziou:

Agenda 2030 je globalistický projekt Organizácie Spojených národov a pridružených agentúr, ktorý tlačí štáty, aby prijali interrupčnú politiku a komplexnú sexuálnu výchovu.

Podľa Aguera „pápež a Synoda by mali prorocky odsúdiť excesy z Agendy 2030. Ich reakcia by bola skutočným proroctvom a apoštolským cvičením v bdelosti a uznaním zla, ktoré spočíva v globalistickej agende.

Namiesto toho Cirkev vykročila po synodálnej ceste. A kam?

Kam vedie synodálna cesta? Vedie k implicitnému schvaľovaniu hriechu a k zlomyseľnej tolerancii, ktorá s ním sympatizuje. Katechizmus katolíckej Cirkvi veľmi jasne hovorí o odchýlkach, ktoré ohrozujú poriadok pravdy a dobra. Svet potrebuje, aby sa apoštolský úrad vykonával starostlivo: cieľ sa nesmie zamieňať, cesta sa nesmie mýliť.

Uviedol, že pred týmto nebezpečenstvom varovali mariánske zjavenia 20. storočia:

Mariánske zjavenia z minulého storočia varujú pred jedovatým podávaním zla, hriechu, ktorý ničí Božie dielo. Aj svedectvo svätých nám umožňuje rozpoznať toto jedovaté podávanie zla.“

Na záver odkázal veriacich k Bohu, ako Pánovi dejín, ktorý rozhodne, aký bude ďalší vývoj:

Progresivizmus súčasného pontifikátu sa znovu objavuje uprostred ruín, ktoré vyprodukoval, a tak využíva svoje posledné zdroje. Práve z tejto perspektívy môžeme interpretovať život Cirkvi, v ktorej sa prejavuje aj Božia Prozreteľnosť. Zostaňme pokorní pred tajomstvom nevyspytateľných plánov Pána dejín.“

BM

Zdroj: LifeSite News, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Ľavicoví demonštranti a sodomiti útočili na prolife centrum Pro Vita e Famiglia v Ríme

Prelomový rozsudok v Taliansku: Sudca uznal právo občanov, ktorí narúšali očkovanie proti Covidu-19 – ich pochybnosti boli oprávnené (!)

Arcidiecéza v St. Louis zatvorila prosperujúcu tradičnú farnosť

Biskup Strickland napísal list o okolnostiach svojho odvolania: Odmietnutie zrušiť tradičnú omšu bolo jedným z dôvodov jeho odstránenia