Americký senátor obvinený z transfóbie, pretože označil tehotenstvo za čisto „ženskú záležitosť“ -

Americký senátor obvinený z transfóbie, pretože označil tehotenstvo za čisto „ženskú záležitosť“


13. júla 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Slovenské liberálne denníky sa pustili do tvrdošijnej propagácie trans ideológie a denne tak ovplyvňujú tisíce našich spoluobčanov – jedom liberalizmu už zjavne nakazených. Čo však so sebou táto trans ideológia prináša, to už teraz môžeme každodenne vidieť napríklad na takých Spojených štátoch. Najnovšie tamojšie médiá rozoberajú „kauzu“ republikánskeho senátora za Missouri, Josha Hawleyho. A čoho sa senátor dopustil?

Označil tehotenské záležitosti za čisto ženské.

Progresívci v USA už pomerne bežne hovoria nie o tehotných ženách, ale o „tehotných ľuďoch“. Táto nenápadná slovná zámena však začína mať nedozerné následky. Takto na utorkovom pojednávaní o právnych dôsledkoch zrušenia rozsudku Najvyššieho súdu Roe verzus Wade došlo k nevšednej slovnej výmene medzi spomínaným senátorom a profesorkou práva z ultraliberalnej kalifornskej univerzity v Berkeley.

Hovoríte o ľuďoch so schopnosťou otehotnieť. Máte na mysli ženy?“ opýtal sa senátor Hawley Khiary Bridgesovej, profesorky práva na Univerzite v Berkeley, počas ostrej výmeny názorov na vypočutí senátneho výboru pre súdnictvo.

Mnoho žien, cisgender žien, má schopnosť otehotnieť, kým veľa cisgender žien nemá schopnosť otehotnieť,“ odpovedala Bridgesová. „Existujú aj trans muži, ktorí sú schopní otehotnieť, ako aj nebinárni ľudia, ktorí sú schopní tehotenstva.

Pod tlakom Hawleyho na Bridgesovú, aby vysvetlila, „čo je základom tohto práva“, sa profesorka na senátora Hawleyho oborila s tým, že jeho otázky sú transfóbne, keďže v skutočnosti popiera existenciu trans ľudí a nebinárnych ľudí.

Chcem povedať, že Vaša línia spochybňovania je transfóbna a vystavuje trans ľudí násiliu tým, že ich neuznáva,“ povedala Bridgesová, na čo senátor jej odvetil: „Hovoríte mi, že vystavujem ľudí násiliu tým, že hovorím, že ženy môžu byť tehotné?

Bridgesová pokračovala tvrdením, že trans ľudia trpia vysokou mierou pokusov o samovraždu, čím chcela naznačiť, že za to môžu prevažne „transfóbi“, ako napríklad senátor Hawley. Profesorka práva ďalej dodala: „Popierať existenciu trans ľudí a predstierať, že nevieme, že existujú, je nebezpečné.

Následne sa spýtala senátora, či verí, že muži môžu otehotnieť. „Nie, nemyslím si, že muži môžu otehotnieť,“ povedal Hawley, na čo profesorka odvetila: „Takže vy popierate existenciu trans ľudí.

Ultraliberáli na Berkeley si už dnes teda presadzujú myšlienku, že každý, kto si nemyslí, že „muži môžu otehotnieť“ je „transfób“ a „vystavuje trans ľudí násiliu“. Zdá sa, že je otázkou, kedy túto úžasnú ideológiu definitívne preberú aj isté kruhy na Slovensku, ktoré už dnes vešajú biskupom LGBT vlajky na ich spovednice s odôvodnením, že sú predsa „homofóbi“. Vlani zhruba o takomto čase sme zas boli svedkami toho, ako niekto na bratislavské kostoly nastriekal nápisy typu „Boh je trans“ a „trans revolúcia prichádza“.

Celá západná spoločnosť so Spojenými štátmi na čele a Slovenskom v závese sa dostáva na pokraj priepasti. Treba sa otočiť čo najskôr – treba týmto diabolským výstrednostiam a šialenostiam vzdorovať čo najrozhodnejšie, nech to stojí, čo to stojí – pretože zajtra už môže byť neskoro. A niekde možno už aj dnes je neskoro, kto vie. Z histórie však vieme jedno: keď jedna skupina ľudí napadla inú, vždy si svoj čin ospravedlňovala tým, že tí druhí predsa zaútočili ako prví. Kresťania už dnes pomaly nemôžu chodiť na festivaly, lebo sú „homofóbi“ a možno už aj „transfóbi“. Zajtra im už z rovnakého dôvodu nemusí byť dovolené ani len vyjsť von na ulicu.

MG

Zdroj: CNN, titulný obrázok – arkansasgopwing.blogspot.com

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Kniha Obraňujme vyšší zákon s podtitulom Hnutie LGBT a obrana kresťanskej morálky kolektívu autorov Americkej spoločnosti pre obranu Tradície, rodiny a vlastníctva (TFP) dáva čitateľovi jednoznačnú odpoveď na otázku: Prečo musíme odmietať „sobáše“ medzi ľuďmi rovnakého pohlavia ako aj požiadavky homosexuálnej loby?

K tejto obsahom pozoruhodnej knihe napísal príhovor otec arcibiskup Mons. Ján Orosch, z ktorého zacitujme: „Táto hlboká pravda, ktorá je uvedená v predstavovanej knihe o skutočnosti homosexuálnej revolúcie, pozorovateľnej na celom svete, dokonale ilustruje realitu vzbury hriechom poznačeného človeka, voči svojmu Stvoriteľovi.

A slová z recenzie doc. RNDr. Vladimíra Palka CSc.: Ak sa chcete zoznámiť s knihou, ktorá opisuje úspešnú históriu, taktiku a stratégiu hnutia, a vyzbrojuje čitateľa argumentačne do zápasu proti ideológii LGBT, potom odporúčam knihu „Obraňujme vyšší zákon“.

Knihu je možné si objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/obranujme-vyssi-zakon/

***


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2