Americkí katolíci sú pobúrení neopodstatneným odvolaním biskupa Stricklanda pápežom Františkom -

Americkí katolíci sú pobúrení neopodstatneným odvolaním biskupa Stricklanda pápežom Františkom


16. novembra 2023
  Krátke správy

Arogantné a nesprávne rozhodnutie pápeža Františka odvolať tradičného biskupa Stricklanda (ktorého pápež František vníma ako svojho kritika a ktorého hlasu sa obáva), vyvolalo medzi americkými katolíkmi vlnu nevôle. Prišli podporiť svojho obľúbeného biskupa, a vyjadriť tak nesúhlas s pápežovou osobnou pomstou.

Zdroj: youtube.com

Americkí katolíci sa pod Stricklandovým vedením zúčastnili modlitby sv. ruženca priamo pred hotelom, kde sa koná výročné stretnutie Konferencie katolíckych biskupov USA – z ktorých mnohí kvôli tomu, že nechcú stratiť „príjemný biskupský život“, budú radšej podporovať pápeža aj keď vedia, že sa mýli a nekoná správne, ako keby mali mať pravdu proti nemu.

Biskup Strickland už pred niekoľkými dňami uviedol, že ho odstránili, pretože dnes prichádza k snahám meniť tradičné Kristovo učenie, ktoré tvorí depositum fidei. Pre bergogliánov, modernistov a progresívcov však depositum fidei evidentne nemá žiaden význam. Pre nich je dôležitá skôr podpora sodomitov, svätenie žien, kult pachamamy, podávanie Eucharistie prívržencom potratov a ľuďom žijúcich vo voľných zväzkoch a pod.

Biskup Strickland už niekoľkokrát v minulosti viedol modlitby sv. ruženca pred stretnutiami biskupskej konferencie v Baltimore. Neúnavne protestoval proti tomu, aby sa podávalo sväté prijímanie americkým politikom podporujúcim potraty, medzi ktorými obzvlášť vyniká senilný a zmätený americký prezident Biden. Modernisti a progresívci medzi americkými biskupmi však Stricklandove aktivity odmietali a namiesto toho, aby si pokľakli pred Bohom a počúvali jeho hlas, sa servilne skláňajú pred americkými politikmi.

V súčasnosti americkí katolíci spisujú petíciu, v ktorej reagujú na nesprávne rozhodnutie pápeža Františka o odvolaní obľúbeného biskupa Stricklanda. Ten totiž nie je len nejaký smiešny slovenský nemenovaný cirkevný hierarcha, obľubujúci pápežskú zmrzlinu, ale skutočný kňaz a cirkevný hodnostár verný Kristovmu učeniu. Stoja za ním aj kňazi jeho diecézy, ktorí sa tiež zúčastňujú spomenutej modlitby sv. ruženca.

Biskup Strickland stratil pápežovým odvolaním hlasovacie právo na zasadaniach americkej biskupskej konferencie. To potešilo modernistov a progresívcov, pretože sa tak vytráca hrozba ich zvrátenej propotratovej a modernistickej liberálnej agende.

Spomedzi známych katolíckych hierarchov sa k odvolaniu biskupa Stricklanda vyjadril aj biskup A. Schneider a nechal sa jasne počuť, že ide o do očí bijúcu nespravodlivosť. Biskup Strickland leží v žalúdku mnohým americkým sodomitom, vrátane jezuitu Jamesa Martina, blízkeho priateľa pápeža Františka. Biskup Strickland totiž vytrvalo upozorňoval nielen na škandalózne správanie McCarricka, ale vo svojej diecéze urobil poriadok s kňazmi, ktorí spochybňovali katolícke učenie o sodomii a takisto sa postavil voči protežovaniu filosodomitu Jamesa Martina zo strany pápeža Františka.

Po svojom odvolaní biskup Strickland uviedol: „Odvolali ma tí, ktorí odmietajú v Cirkvi počuť pravdu Evanjelia. Chcú to zmeniť, pravdu Evanjelia chcú ignorovať. Chcú sa zbaviť Pravdy. Pravdy, ktorou je Ježiš Kristus, Jeho tajomné Telo, ktorým je Cirkev. Odmietajú všetko, čím Cirkev žila takmer 2000 rokov, odkedy Kristus vstal z mŕtvych.“

Posledné dni ukazujú, že pápežove odvolanie biskupa Stricklanda vyvolalo pobúrenie nielen v USA, ale na celom svete. Pokiaľ mnohí vysokí cirkevní hodnostári sa správajú opatrne a nereagujú na jeho nespravodlivé odvolanie, pretože sa obávajú represií zo strany pápeža a vysokopostavených bergogliánov, obyčajní veriaci na celom svete otvorene vyjadrujú podporu obľúbenému americkému biskupovi.

Niekoľko hodín staré video z modlitieb vedených biskupom Stricklandom pred hotelom, kde sa koná výročné stretnutie Konferencie katolíckych biskupov USA:

BK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal