Alex Soros sa na sociálnej sieti obul do športovca Harrisona Butkera i do konzervatívcov všeobecne -

Alex Soros sa na sociálnej sieti obul do športovca Harrisona Butkera i do konzervatívcov všeobecne


29. mája 2024
  Krátke správy

Samozrejme komentár Alexa Sorosa, syna a dediča Georgea Sorosa, sa týkal Butkerovej reči na Benediktínskej vysokej škole, ktorá ohromila prakticky celú Ameriku. Ako vidno, hráč amerického futbalu nahneval svojím pravdivým komentárom aj ultraliberálnu (a rovnako tiež vplyvnú) dynastiu Sorosovcov. Alex Soros nazval Butkera „mizogýnom“.

Zdroj: fb Alexander Soros

38-ročný Alex Soros na svojom profile na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) uviedol:

Butkerova mizogýnia nie je jedinečná. Je to konzervatívna agenda.

Nejde však o Sorosov vlastný výrok, ale o parafrázu z článku, ktorý v odkaze zdieľal – a ktorý nesie rovnaký názov. Článok – a teda aj výrok – pôvodne pochádzajú od bývalého liberálneho starostu mestečka Ithaca, Svanteho Myricka.

Alex Soros tým dal jasne najavo, aký je jeho svetonázor a na aké agendy asi mieni využiť masívne finančné impérium, ktoré mu zanechal jeho otec, neslávne známy George Soros. Soros mladší sa angažuje v štruktúrach Svetového ekonomického fóra Klausa Schwaba a predovšetkým prevzal po otcovi vedenie ich „rodinnej“ spoločnosti Open Society Foundations. Trend.sk minulý rok informoval:

Charitatívna organizácia Georgea Sorosa Open Society Foundations (OSF), ktorá má k dispozícii 25 miliárd dolárov, je na vrchole svojej transformácie. Preberá ju miliardárov syn Alex, ktorého otec v júni oficiálne vymenoval za svojho nástupcu…

Sorosova charita rozdáva viac ako miliardu dolárov ročne prostredníctvom svojej siete nadácií na piatich kontinentoch.“

Podľa svojho profilu v denníku The Wall Street Journal sa Soros mladší (podobne, ako ten starý) zameriava predovšetkým na „progresívne ciele“.

V článku Svanteho Myricka na portáli The Hill, ktorý Alex Soros zdieľal, píše autor o „takzvanej tradičnej rodine“, ktorú podľa konzervatívcov „majú ničiť antikoncepcia, potraty a rozvody“. Podľa Myricka sú toto „práva“, o ktorých chce Američanov pripraviť Donald Trump a jeho prívrženci. „Američania už postrácali mnohé svoje práva. Nepáči sa nám to. Sme hlboko znepokojení stratou ďalších z nich,“ uvádza sa ďalej v článku. Autor pokračuje:

Existuje vysoká možnosť, že druhé Trumpovo volebné obdobie bude vedené podľa Projektu 2025, návodu, ktorý stanovuje „biblický“ svetonázor, podľa ktorého sa má federálna vláda riadiť. A to by bolo ďaleko horšie.“

Iste, veď čo môže byť pre progresívcov horšie ako vláda podľa Evanjelia Ježiša Krista, no nie? Keď už si zvykli stavať sochu Bafometovi v každom svojom väčšom meste…

Zdá sa, že sa v Amerike po prvýkrát začínajú jasne vykresľovať obrysy dvoch doteraz na prvý pohľad ťažko rozoznateľných, navzájom pretkaných svetov – sveta, o ktorom otvorene a odvážne hovorí tradičný katolík Harrison Butker, a sveta, ktorý už po desaťročia buduje globalistická a tajnostkárska dynastia Sorosovcov.

MG

Zdroj: LifeSiteNews, The Hill, Trend, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb Alexander Soros


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť