Vďaka zvratu potratového rozhodnutia „Roe verzus Wade“ sa v USA narodilo 32-tisíc bábätiek -

Vďaka zvratu potratového rozhodnutia „Roe verzus Wade“ sa v USA narodilo 32-tisíc bábätiek


1. decembra 2023
  Krátke správy

Na záver týždňa prinášame aj jednu dobrú správu – a dokonca veľmi dobrú! V júni 2022 zvrátil Najvyšší súd USA potratové rozhodnutie prípadu Roe verzus Wade z roku 1973, ktoré vnucovalo „právo na potrat“ celej Amerike. Teraz si štáty samé rozhodujú o tom, či chcú viesť potratovú alebo prorodinnú politiku. Podľa štatistík však do dnes pomohlo toto rozhodnutie zachrániť už 32-tisíc bábätiek.

Odkedy Najvyšší súd zvrátil v júni 2022 verdikt Roe verzus Wade, sa podľa novej štúdie, publikovanej minulý mesiac, narodilo minimálne 30 000 bábätiek, ktoré by inak boli potratené,“ tešia sa konzervatívne noviny NY Post.

Ilustračný obrázok, zdroj: enfermeriabuenosaires.com

V štátoch, ktoré nejakým spôsobom obmedzili vykonávanie umelých potratov, prišlo na svet 32-tisíc novorodencov. S výsledkami týchto svojich výskumov prišiel Inštitút pracovnej ekonómie, ktorý sa bližšie pozrel na dopady rozhodnutia z roku 2022, ktoré do dejín vošlo pod názvom Dobbs verzus Jackson Women’s Health Organization.

Naše prvotné analýzy naznačujú, že za prvých šesť mesiacov roku 2023 narástol v štátoch, ktoré zaviedli úplný zákaz potratov, prírastok priemerne o 2,3 percenta v porovnaní so štátmi, kde právo na potrat zostalozachované, čo predstavuje približne 32 000 dodatočných pôrodov ročne v dôsledku zákazu potratov,“ píše sa v štúdii.

Trio vedcov, ktorí vykonali štúdiu, uviedlo, že tento posun predstavuje „najhlbšiu zmenu prístupu k potratom v USA za 50 rokov“ na základe predbežných údajov o pôrodoch z amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). Kristan Hawkinsová, prezidentka Students for Life of America pre New York Times uviedla, že výskum naznačuje „triumf“ a to, že „pro-life politika vedie k záchrane životov“.

Podľa odbornej pracovníčky a zdravotníčky Alison Gemmillovej z inštitútu Johnsa Hopkinsa však údaje tiež naznačujú, že sme svedkami „útoku na reprodukčnú autonómiu“. Vedecká pracovníčka priznáva, že sa zrejme „naozaj niečo deje“ v postoji obyvateľstva k potratom a že nová štúdia o narodení viac ako 30-tisíc bábätiek je toho „silným dôkazom“.

Ani samotní autori správy z údajov vlastne nie sú veľmi nadšení. Podľa nich dáta poukazujú na „zmenšujúci sa prístup k potratom“, čo je podľa nich „riskantné pre zdravie a pre finančnú stabilitu“ najbezbrannejšej časti populácie.

Potraty boli „obzvlášť vyhľadávané“ u hispánskych žien a u žien vo veku 20 až 24 rokov, pričom výsledky naznačujú, že pôrodnosť sa u nich zvýšila v priemere o 4,7 %, respektíve 3,3 %. Okrem toho, na základe geografických obmedzení potratov, ktoré spôsobilo nákladnejšie medzištátne cestovanie, percentuálny podiel vzrástol o 4,4 % v Mississippi a o 5,1 % v Texase.

No, milí vedci. Tí najbezbrannejší sú práveže zachraňovaní pred istou smrťou, ktorú vy obhajujete a dokonca sa na nej podieľate. Dr. Mengele by bol na vás hrdý. Historici v budúcnosti pre vás však budú mať len slová opovrhnutia. Dobre si to zapamätajte.

Každé z tých 32 000 bábätiek je ďaleko dôležitejšie, než akýkoľvek váš vyfabrikovaný, i keď rétoricky bezchybne podaný názor.

MG

Zdroj: NY Post, FoxNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – enfermeriabuenosaires.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista