Jim Caviezel, predstaviteľ Ježiša z Gibsonovho filmu Umučenie Krista, vyjadril podporu arcibiskupovi Viganòvi -

Jim Caviezel, predstaviteľ Ježiša z Gibsonovho filmu Umučenie Krista, vyjadril podporu arcibiskupovi Viganòvi


24. júna 2024
  Krátke správy

Známy americký filmový herec Jim Caviezel, minulý týždeň v piatok deklaroval svoju podporu arcibiskupovi Viganòvi a nazval ho „križiakom za pravdu“.

Jim Caviezel je známy ako zbožný katolík a aj tiež tým, že hral hlavnú úlohu, vo filme Umučenie Krista. Za svoje herecké úspechy podľa vlastného vyjadrenia vďačí príhovoru Najsvätejšej Matky Božej. Svojich fanúšikov teraz vyzval, aby sa modlili za arcibiskupa Carla Maria Vigana.

Caviezel je otvoreným a odvážnym zástancom katolíckeho učenia už najmenej dve desaťročia, pričom kritizoval potraty ako „najväčší morálny defekt západného sveta“ a rovnako odmieta výskum embryonálnych kmeňových buniek.

Zdroj: fb Jim Caviezel

Arcibiskup je podľa dokumentov a správ, ktoré sám zverejnil Vatikánom obvinený zo „schizmy“ za popieranie „legitímnosti pápeža Františka“ a z odmietania II. vatikánskeho koncilu. Vatikánska administratíva ho vyzvala, aby sa dostavil do Ríma, kde má byť údajne vypočúvaný na základe kánonického práva. Viganò sa v reakcii na obvinenia bránil slovami:

Zoči-voči obvineniam dikastéria tvrdím ako nástupca apoštolov, že som v plnom spoločenstve s rímsko-katolíckou apoštolskou Cirkvou, s Učiteľským úradom rímskych veľkňazov a s neprerušovanou doktrinálnou, morálnou a liturgickou tradíciou, ktorú oni verne zachovali.

Pokiaľ ide o obvinenia vznesené proti nemu, považuje ich za „poctu“. Viganò deklaroval svoje odhodlanie „zavrhnúť, odmietnuť a odsúdiť škandály, chyby a herézy Jorge Maria Bergoglia, ktorý prejavuje absolútne tyranské riadenie moci, vykonávané proti účelu, ktorý legitimizuje autorita v Cirkvi: autorita, ktorá zastupuje Kristovu autoritu a ako taká musí poslúchať iba Jeho.

Po argumentovaní tým, že „(žiadny) katolík hodný toho mena nemôže byť v spoločenstve s touto „bergogliánskou cirkvou, pretože koná v jasnej diskontinuite a roztržke so všetkými pápežmi dejín a s Kristovou Cirkvou,“ Viganò požiadal katolíkov: „Modlite sa, aby Pán prišiel na pomoc svojej Cirkvi a dodal odvahu tým, ktorí sú prenasledovaní pre svoju vieru.

„… nie je náhoda, že obvinenie proti mne sa týka spochybňovania legitimity Jorge Maria Bergoglia a odmietnutia II. vatikánskeho koncilu: Koncil predstavuje ideologickú, teologickú, morálnu a liturgickú rakovinu, ktorej nevyhnutnou metastázou je bergogliánska „synodálna cirkev“.“

Odmietam, odmietam a odsudzujem škandály, omyly a herézy Jorge Maria Bergoglia, ktorý prejavuje absolútne tyranské riadenie moci, uplatňované proti účelu, ktorý legitimizuje autoritu v Cirkvi: autoritu, ktorá zastupuje Kristovu autoritu, a ako taký musí poslúchať iba Jeho,“ napísal bývalý apoštolský nuncius v USA.

AK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb Jim Caviezel


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Zomrel Anton Hykisch – zatiaľ posledný veľký slovenský katolícky spisovateľ

Hnutie Emauzy potvrdilo o zakladateľovi, že Abbé Pierre, idol liberálneho katolicizmu bol sexuálnym násilníkom. Dodajme: aj obhajcom LGBT a heretikom

Poľsko: Šikanovanie Cirkvi liberálmi narastá – Dvom progresívcom vadilo zvonenie z kostola a sudca ho zakázal

Firma John Deere upúšťa od podpory agendy LGBT, rodovej rovnosti a gender. Konzervatívni zákazníci ju začali bojkotovať