Bývalý španielsky biskup sa oženil s pápežským povolením. Jeho vyvolenou je autorka erotických románov… -

Bývalý španielsky biskup sa oženil s pápežským povolením. Jeho vyvolenou je autorka erotických románov…


2. apríla 2024
  Krátke správy

Xavier Novell bol roky ospevovaný ako najmladší biskup v Španielsku a symbol mladej nádeje, cirkevnej obrody a budúcnosti. To všetko až do roku 2021, keď sa mladý biskup zmietajúci sa vo víre covidových opatrení a vášne rozhodol, ako bizarne píše portál Katholisch.dedať výpoveď“. Bezprostrednou príčinou tejto „výpovede“ bol románik s rozvedenou ženou.

Zdroj: snímka obrazovky / youtube.com (instagram.com)

Prvým krokom po jeho „výpovedi“ bol civilný sobáš s jeho láskou, známou španielskou autorkou erotických románov Silviou Caballolovou. Tá už má za sebou jedno manželstvo, tri deti a dva erotické romány, v ktorých opisuje, okrem iného, aj satanizmus. Ten „pozná zo štúdií“ v Barcelone, počas ktorých absolvovala kurzy: sexuológie, antistresových techník, jógy, katolíckeho náboženstva aj islamu.

Po tomto civilnom sobáši biskupa s rozvedenou ženou nasledoval kánonický trest – suspendovanie zo strany apoštolského administrátora. O tom, že netreba nikdy zúfať, nech už sme prichytení pri akomkoľvek prečine, však svedčí fakt, že nakoniec sa karta obrátila a šťastný pár sa stal pre Cirkev akceptovateľný. Ale nepredbiehajme:

V apríli 2022 už médiá radostne oznamovali, že bývalý otec biskup sa stal otcom dvojičiek. Jeho čerstvá manželka sa tak stala už po štvrtýkrát matkou, aj keď pravda, tentokrát už s iným manželom. Táto malá nezrovnalosť však bola zrejme šťastlivo vynahradená skutočnosťou, že nový manžel je bývalý biskup, a tento kresťanský rozmer demonštroval pár aj správou, že dievčatkám dal kresťanské mená.

Šťastie sa však na tento pár neprestalo usmievať aj ďalej a tak nám počas Veľkonočného pondelka mohol zvestovať, že tentokrát si povedal svoje sladké „áno“ už aj v kostole!!! Pani autorka erotických románov sa pochválila na sociálnej sieti:

Myslela som si, žeby bolo úprimné neskrývať pred vami po tak dlhom čase, čo sme boli spolu, že sme sa s Xavierom konečne mohli zosobášiť v kostole vďaka milosti Svätého Otca, ktorý mu udelil laicizáciu. Mohli sme sa vziať, ako sme chceli a znovu prijať sväté prijímanie.“ (!!!)

https://www.instagram.com/silviacaballol/

Výborne, a čo urobil Svätý Otec s jej bývalým manželom, že môže Silvia prijímať sväté prijímanie? Tiež ho „laicizoval“? Od manželstva?

V každom prípade sa nám opäť potvrdilo, že nie je biskup ako biskup. Kým niektorým biskupom (emeritným) sa všetko prepečie – od politickej kampane, cez obhajobu LGBT až po sobáš (!), a to tak, že nakoniec môžu chodiť aj na sväté prijímanie, tak iných odvolajú za príliš tradičné zmýšľanie z funkcie a vláčia stokou liberálnych médií.

Je však otázne, či náhodou autorka erotických románov nezatúži nabudúce po ďalšom manželovi, a uvidíme ako potom bude Svätý Otec riešiť po novom rozvode možnosť ich svätého prijímania. Predpokladám, že v duchu sprevádzania. Len sa musíme modliť, aby ďalším na rade nebol nejaký „najmladší“ kardinál.

BM

Zdroj: Katholisch.de, Instagram/Silvia Caballol , titulný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní

Na slovíčko s Michaelom Mattom a Johnom-Henrym Westenom