USA: Niektoré médiá spätne prepisujú svoje články o Wu-chane, ako v Orwellovom románe „1984“
2. júna 2021
Krátke správy
To, že sú Spojené štáty na najlepšej ceste k totalitnému režimu ľavicového typu, sa od zvolenia Joea Bidena ozýva medzi konzervatívnou pravicou čoraz častejšie. Mnohí z nich však ešte stále možno používajú pojem ľavicovo-liberálna totalita ako určitú nadávku, ktorou si uľavujú v hneve na očividnú abnormalitu politickej korektnosti. Najnovšie zistenia, ktoré priniesol český portál iDNES.cz, však naznačujú, že v prípade pojmu „ľavicová totalita“ a jej inštalácie, nepôjde len o žurnalistický žargón, ale o realitu, ktorá sa nám odohráva priamo pred očami.
Redaktor Milan Vodička popisuje v správe svoju skúsenosť so sledovaním amerických elektronických médií, ktorá jasne ukazuje ich manipuláciu so staršími článkami, týkajúcich sa čínskeho laboratória vo Wu-chane, šírenia covidu a jeho potenciálneho pôvodu. Predmetom sporu boli pred rokom teórie o tom, či bol vírus vytvorený v laboratóriách umelo a ako sa za záhadných okolností rozšíril.
Podobné podozrievavé úvahy boli pred rokom v amerických (a samozrejme následne otrocky aj v našich médiách) označované obligátnym dehonestujúcim prívlastkom „konšpiračné“, ktorý sa používa v ľavicovo-liberálnych kruhoch štandardne na diskreditáciu názorového protivníka, najmä pokiaľ zastáva pravicovo konzervatívne postoje.
Teraz sa však situácia zmenila a médiá začínajú pripúšťať, že za rozšírením ochorenia Covid-19 vo svete, mohol byť únik vírusu z laboratória vo Wu-chane. V tom by samozrejme problém nebol, pretože pomýliť sa môže každý a napraviť, teoreticky, tiež každý. To by však nesmela byť v hre celá koncepcia „pokroku“, tak, ako sa ju snažia svetu nanútiť globálne ľavicovo-liberálne elity. Ako každý správny totalitný štát a jeho služobníci, aj majitelia médií v USA si uvedomujú, že priznanie omylu pri budovaní neživotnej utópie je niečo iné ako priznanie si omylu v živote jednotlivca. V živote nesie zodpovednosť za omyl indivíduum, v totalitnom štáte, ktorý chce organizovať všetko, od narodenia až po pohreb, padá zodpovednosť automaticky na režim. Tomu sa takýto štát snaží vyhnúť, pretože sa obáva diskreditácie svojej ideológie. A začne meniť minulosť…
Práve takúto aktivitu pozoroval český redaktor Vodička na stránkach amerického portálu The Washington Post. Náhodným prekliknutím na pôvodný článok zistil, že The Washington Post nenápadne zmenil titulku článku, ktorý pred rokom popisoval teóriu o úniku vírusu z Wu-chanu ako „konšpiračnú teóriu, ktorú vyvracajú vedci“, na titulku, v ktorej sa píše o „koronavírusovej okrajovej teórii, o ktorej sa vedci dohadujú“. Rovnaký proces postrehol aj v magazíne Vox. The Washington Post zmenu dopredu priznal, ale Vox ju urobil tajne.
Meniť titulky v médiách, alebo ich likvidovať, to bolo zamestnanie aj hlavného hrdinu Orwellovho románu 1984, Winstona Smitha.
Koľko ďalších médií takto upravuje svoje články z minulosti, aby zahladili stopy po niečom, čo sa podľa ideológie asi nemalo stať, o tom môžeme len špekulovať. Vzhľadom na ideologickú závažnosť, ktorú systém prisudzuje celej covid-agende môžeme predpokladať, že ich počet môže byť (v USA aj vo svete) značný.
BM
PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS
Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:
Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!