Riaditeľom Migračného úradu sa stal Ján Orlovský, do roku 2020 šéf Sorošovej nadácie OSF -

Riaditeľom Migračného úradu sa stal Ján Orlovský, do roku 2020 šéf Sorošovej nadácie OSF


27. januára 2021
  Krátke správy

Tomu, že táto vláda je predstaviteľom pravice a konzervativizmu na Slovensku už asi veria len skutočne nekritickí nadšenci. Po trápnostiach s neviditeľnou zmenou v potratovom zákone, Branislavovi Grӧhlingovi ako ministrovi školstva, či bezprecedentnom ohýbaní práva pri zavádzaní núdzového stavu a zmenách v zákonoch o Ústavnom súde, prichádza posledná rana z milosti – novým riaditeľom Migračného úradu Ministerstva vnútra sa stal Ján Orlovský. Kto je Ján Orlovský?

V rokoch 2015 až 2020, čiže do svojho vymenovania do funkcie na Ministerstve vnútra, bol Výkonným riaditeľom Nadácie otvorenej spoločnosti (Open Society Foundation) založenej známym ľavicovo-liberálnym kapitalistom a finančným špekulantom, neomarxistickým kozmopolitom a systematickým ničiteľom kresťanskej civilizácie, Georgeom Sorosom.

Ján Orlovský pôsobil v rokoch 1992 až 2002 v zahraničnej službe SR, konkrétne ako 3. tajomník a radca na slovenskej ambasáde vo Washingtone. Venoval sa spolupráci s Kongresom USA ako aj neziskovými a výskumnými organizáciami. Viac asi ani nie je potrebné dodať. Súčasný ultraliberálny Kongres USA, vedený Nancy Pelosiovou a celá Bidenova administratíva, nepochybne ocenia skúsenosti Jána Orlovského.

Čo to znamená pre Slovensko? V prvom rade katastrofu, pretože šéfom Migračného úradu sa stal človek, ktorý dlhodobo obhajoval benevolentnú migráciu na spôsob Angely Merkelovej a iných západných ničiteľov Európy a vytrvalo kritizoval slovenskú migračnú politiku, ktorú považoval za zlú. V kontexte toho, že táto pseudo-konzervatívna vláda podľa svojho programového vyhlásenia predpokladá vyhlásenie novej migračnej politiky pre obdobie rokov 2021 – 2025, pričom je jasné, že túto vládu drží Brusel pod krkom euro-financiami určenými pre ekonomiku poškodenú Covido-opatreniami, môžeme očakávať maximálny tlak na liberalizáciu zákonov a pravidiel prijímania migrantov na Slovensku.

To, že Orlovský bol vybraný spomedzi štyroch uchádzačov, pričom asi ani jeden z nich nemá taký liberálny profil ako on, je dôkazom o zámeroch a pretvárke tejto vlády, o proti-imigrantskej pretvárke Sulíka a Kollára, určenej na oklamanie voličov, o úzkej koordinácii slovenskej politiky s bruselskými rozkazmi a s definitívnym vrazením klinu do V4, ktorá dlhodobo leží neomarxistickým elitám v žalúdku.

Ezoterické vyhlásenie štátneho tajomníka Ministerstva vnútra Vendelína Leitnera, plné tajomných narážok: „Otázka migrácie patrí medzi tie, ktoré so sebou prinášajú množstvo výziev, ale zároveň aj príležitostí, ktoré sme doposiaľ využívali len okrajovo. Verím, že úrad pod novým vedením tieto možnosti identifikuje a v spolupráci s orgánmi štátu, samosprávy a občianskym sektorom tak prispeje k znižovaniu spoločenského napätia v súčasnej zložitej situácii doma i vo svete,“ dáva tušiť, čo sa asi chystá. Že teraz príde na rad využitie „príležitostí, ktoré sme doposiaľ využívali len okrajovo“, o tom nikto nepochybuje. S racionálnou migračnou politikou je zrejme definitívny koniec.

A čo nový riaditeľ Ján Orlovský? Ten nepochybne považuje migráciu, nesmierne originálne, tiež za „veľkú výzvu“: „Je dôležité, aby sa spolužitie občanov SR s cudzincami nieslo v duchu vzájomného porozumenia, tolerancie a aby prinášalo spokojnosť všetkým, ktorí žijú na našom území.“ Čiže tu sa už ani neuvažuje o tom, že by sem cudzinci neprišli, to je skrátka brané ako nemenný fakt. „Prinášalo spokojnosť všetkým?“ Vedel by pán nový riaditeľ uviesť aspoň jednu krajinu v euro-atlantickom priestore, v ktorej príchod migrantov viedol k všeobecnej spokojnosti?

Ján Orlovský má na svojom Facebooku ako obľúbené stránky uvedené: Istanbulský dohovor, Možnosť voľby, ASPEKT a pod, čiže kľúčové protikresťanské stránky obhajujúce gender ideológiu, pro-potratovú ideológiu a feministickú ideológiu. Ako šéf OSF organizoval a moderoval verejné diskusie o úlohe moslimských komunít v Európe. Toto je nominant „konzervatívnej“ vlády? Boh nás ochraňuj pred takým „konzervativizmom“.

BM


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.