Americký exorcista: „Mnoho zlých biskupov „ruší“ dobrých kňazov“ -

Americký exorcista: „Mnoho zlých biskupov „ruší“ dobrých kňazov“


21. augusta 2023
  Aktuality

Americký exorcista, kňaz Bratstva sv. Petra, otec Chad Ripperger, je jedným z najlepších teológov našej generácie. Na nedávnej kázni sa rozhodol podrobne odpovedať na otázku, ktorú v poslednom čase dostáva: Ako na tom svet vlastne je?

Zdroj: youtube.com

Je to naozaj zlé, ak ste si ešte nevšimli,“ – začal kňaz vo všeobecnosti. Podľa neho prechádzame z 5. fázy modernizmu – ignorácie základného kresťanského učenia – do 6. fázy. O nej hovorí:

Začíname vnímať, že vstupujeme do drakonickej fázy… Ľudia, ktorí sú vo vedení (Cirkvi), ktorí sú v podstate modernistickými heretikmi, vás držia pod krkom a vnucujú vám svoju vlastnú vieru, namiesto autentického katolicizmu.

Podľa otca Rippergera máme v Cirkvi veľkého „slona v porceláne“, ktorý je „ružový, mimochodom“, čím azda narážal na homosexualitu. Avšak v tejto fáze modernizmu už ľudia odmietajú prijať realitu takú, aká naozaj je. Publikácia s názvom „Index popredných katolíckych ukazovateľov“ podáva dôkazy, že od roku 2000 upadá katolícka Cirkev v každom jednom ukazovateli okrem obrátení v Afrike. Napriek tomu tieto skutočnosti všetci ignorujú. A tí, čo na ne poukážu, majú dokonca problémy:

V minúte, keď začnete ukazovať na pravdu, čo vám urobia? „Zrušia“ vás. Toto je súčasť drakonickej fázy, tyranie strachu, že sa dostanete do problémov.“

Podľa exorcistu sa biskupi odmietajú vyjadrovať k veciam ako transgender či homosexualita, a ak tak aj urobia, ich slová sú veľmi mierne. „To však nepomáha ľuďom zorientovať sa v týchto otázkach,“ lamentuje kňaz. Vedenie Cirkvi ďalej ignoruje kolaps morálky v kňazstve, či fakt, že väčšina katolíkov spolunažíva pred manželstvom, či používa antikoncepciu, čo sú smrteľné hriechy. Cirkev je skrátka vo veľmi zlej kondícii, no jej vedenie to odmieta vôbec prijať. Otec Rippperger preto dochádza k tragickému a desivému záveru:

Musíme prijať fakt, čo je tiež súčasťou slona v porceláne, že na vysokých miestach v Cirkvi máme ľudí, ktorí ju riadia – a ktorí sú zlí. Toto je niečo, čo jednoducho musíme prijať. Je mi ľúto, ale keď každá jedna vec, ktorú urobíte, maximalizuje škody, to je zlovôľa… Všetko, čo robia, spôsobuje len škodu. Presadzujú ľudí, ktorí sú otvorene homosexuálni atď.

Nerobia nič s istou krajinou (zjavne má na mysli Nemecko), kde sú biskupi úplne heretickí vo svojom zmýšľaní, avšak keď príde nejaký kňaz a chce vyučovať autentickú katolícku doktrínu, hneď mu v tom zabraňujú.

To isté podľa kňaza robia aj americkí politici – maximalizujú škody svojej krajiny. Podľa neho dokonca žijeme v „jemnom komunizme“. „Aby ste mali nejakú predstavu,“ pokračuje exorcista, „Naša Pani nás varovala, že keď sa svet bude javiť, že celý prepadol komunizmu, Boh zasiahne. Už sme tam.

Kázeň ďalej pokračuje slovami, že na dobrých kňazov je zo strany laikov i biskupov útočené viac a viac. Otec Ripperger však upozorňuje, že ak zneužívame dary, ktoré nám Boh dal, prídeme o ne:

Ak laici a biskupi neprestanú s útokmi na duchovenstvo, možno sa dostaneme do bodu, kedy nám bude odopretý bežný prístup k dobrému kňazovi. Môže sa to stať.

Má to byť od Boha zoslané duchovné súženie, že veriaci sa dostanú len k zlým kňazom, keďže tí dobrí budú za svoje názory „zrušení“. Avšak, ako exorcista upozorňuje, duchovné súženie vždy predchádza fyzickému súženiu. Fyzické súženie je spôsob, akým Boh v dejinách napráva svet do správnych koľají.

Démoni už podľa exorcistu vedia, že ich čas sa chýli ku koncu, pretože Boh v dejinách vždy toleroval úpadok ľudstva len do istej fázy, potom prichádzali tresty a pohromy. Na základe slov Panny Márie z Fatimy možno usúdiť, že my dnes zrejme stojíme na prahu nukleárnej vojny s Ruskom. Otec Ripperger upozorňuje na slová Panny Márie, ktorá mala sestre Lucii povedať, že hoci pápež napokon zasvätí Rusko, už bude neskoro. Preto kňaz dochádza k nasledujúcemu záveru:

Pôvodne malo byť Rusko nástrojom nášho požehnania. Keby sa obrátili (po úspešnom zasvätení), celá geopolitická situácia by sa zmenila a my by sme mali éru pokoja. Rusko by bolo požehnaním pre svet. Ale teraz, preto, že sme tak neučinili, Naša Pani povedala, že Rusko rozšíri svoje bludy a mnohé národy sa prepadnú do ruín.

Vidíme, že sa to už deje. A tak sa teraz stáva nástrojom nášho trestu. Je jedno, či má Putin dobré úmysly, alebo nie – to už nie je podstatné. Krajina bude použitá ako nástroj na naše potrestanie.

MG

Zdroj: youtubový kanál Good God, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)





Zdieľať