Nenávisť voči kresťanom na Slovensku: Niekto zničil sochu Ježiša Krista
10. mája 2023
Aktuality
Prípadov nenávistných útokov voči kresťanom na Slovensku opäť pribudlo. Polícia Slovenskej republiky informovala na sociálnej sieti o tom, že niekto poškodil sochu Ježiša Krista na hrade Červený Kameň.

Portál Christianitas.sk vás pravidelne informuje, ako sa na Slovensku každým dňom zvyšujú útoky voči katolíckej Cirkvi, katolíckym kultúrnym pamiatkam či samotným aktivistom. K tomu sa najnovšie pridal ďalší hanebný skutok. Niekto vysoko „tolerantný“ zrejme skopol, alebo nejakým predmetom odbil hlavu na soche Ježiša Krista.
„Doposiaľ neznámy páchateľ poškodil sochu Ježiša Krista, ktorá bola súčasťou umeleckého diela z 18. storočia tým spôsobom, že sochu uvoľnil z podstavca a následne jej odrazil hlavu, ktorú hodil do trávnatého porastu vo vzdialenosti cca 70 m. Nakoľko sa jednalo o kultúrnu pamiatku zapísanú v ústrednom zozname Pamiatkového fondu, škoda, ktorá bola týmto konaním spôsobená, bola vyčíslená na 8.000 eur,“ informovali muži zákona s tým, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku začal trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania cudzej veci.

„V prípade preukázania veci pred súdom, hrozí za toto konanie – ktoré v zmysle ustanovení zákona bolo spáchané na veci, ktorá požíva ochranu podľa osobitného právneho predpisu, v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov,“ dodáva Polícia, ktorá sa zároveň obracia s prosbou na verejnosť. „Ak disponujú akýmikoľvek informáciami, ktoré by pomohli k objasneniu uvedeného skutku, aby nás kontaktovali formou súkromnej správy na FB Polícia SR Bratislavský kraj.“
Okrem tohto posledného skutku sme už na Slovensku boli svedkami posprejovania kostolných múrov vulgárnymi nápismi, streľby na katolícky kostol, zničenia betlehemu, fyzického útoku na kňaza, urážok biskupov, pápežov, kardinálov, aj výsmechu viery v televíznych seriáloch.
MM
Zdroj: Facebook Polícia SR – Bratislavský kraj

