Radosti vyvolených v Nebi -

Radosti vyvolených v Nebi


25. februára 2024
  Pokladnica viery

Blaženosť a sláva vyvolených v Nebi je taká veľká, hojná a mnohonásobná, že kamkoľvek sa obrátia, všade nachádzajú dôvody a príležitosti pre radosť. Veď na prvom mieste sa najviac radujú z Najsvätejšej Trojice, ktorá je nad nimi. Potom sa radujú z blaženosti, dokonalosti, krásy a vznešenosti človečenstva Božieho Syna, aj on je nad nimi.

Po tretie sa radujú z pohľadu na slávnu Pannu Máriu, tešia sa z jej krásy, výsosti, blaženosti a jej ctihodnosti a aj ona je nad nimi. Po štvrté sa tešia z celej anjelskej obce a z duší, alebo svätých ľudí, ktorí nad nimi vynikajú slávou a aj tí sú nad nimi.

A potom sa radujú zo seba samých, z celej blaženosti, vznešenosti a zo všetkých milostí, ktoré dostali. Okrem toho sa tešia aj z najšťastnejšej spoločnosti svätých okolo seba a zo spoločenstva, v ktorom sa každý so svojou radosťou delí s ostatnými.

Dionýz Kartuzián – O posledných veciach človeka: Smrť, Boží súd, Peklo a Nebo


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní