Michal Šimečka považuje časť katolíkov za „hrozbu“ -

Michal Šimečka považuje časť katolíkov za „hrozbu“


27. septembra 2023
  Krátke správy

V nedávnej diskusnej relácii televízie Markíza „Na telo“ označil Michal Šimečka časť katolíkov za rovnakú hrozbu akou je korupcia.

Moderátor Michal Kovačič Hanzel v relácii „Na telo“ prečítal pánovi Šimečkovi otázku „diváka Dušana“, ktorá musela zo stoličky zdvihnúť nejedného veriaceho človeka. Otázka znela nasledovne:

Čo je väčšia hrozba pre Slovensko: korupcia, alebo katotalibanstvo?

Čítate správne – dlhoročný hanlivý výraz liberálov na veriacich – „katolibanec“ – už asi nie je dostatočne úderný a tak „divák Dušan“ prišiel s vylepšenou verziou, ktorú moderátor Kovačič-Hanzel bez škrupúľ aj vyslovil.

Zdroj: fb Progresívne Slovensko

Ak by ste čakali od všemilujúceho liberála Šimečku, že odsúdi takéto hanlivé označenie časti verejnosti, samozrejme by ste sa mýlili. Ten totiž hanlivý výrok nielenže neodsúdil, ale naladil sa na vlnu „diváka Dušana“:

Obidve považujem za nebezpečné: korupciu, ktorú sme videli v posledných rokoch (a ktorá) uniesla štát a – neviem, ako to ten dotyčný napísal – každú ideológiu, ktorá potláča základné ľudské práva, napríklad rovnosť, ktorá útočí na ľudí len preto, lebo sú iní, je pre každú zdravú spoločnosť nebezpečenstvom.“

Pri objasňujúcej otázke moderátora („takto to ten divák napísal“) na jednej strane pán Šimečka odmietol vysloviť tento mačkopsí konštrukt „katotalibanizmus“, no na druhej strane ho označil za „nebezpečný názor“ a „ideológiu, ktorá smeruje k potláčaniu práv“.

Samozrejme, práva nikto nikomu neberie, všetci ich pred štátom máme rovnaké. Sú to skôr práve liberáli, kto tým najbezbrannejším, nenarodeným deťom, berú to najzákladnejšie právo – právo na život.

Ale útočiť na katolíkov – a zvlášť konzervatívnych a tradičných katolíkov – je v západnom svete už istý čas trendom. Známa je aféra, kedy demokratmi ovládnutá FBI špehovala tradičné sväté omše, pričom tradičných veriacich vo svojich dokumentoch označila pojmom „radikálni tradiční katolíci“. Nielen vládne, ale aj mediálne krídlo liberálov sa občas zachová podobne. Takto magazín The Atlantic označil svätý ruženec za „znak extrémizmu“. Autor D. Panneton napísal:

Tak, ako sa puška AR-15 stala pre kresťanských nacionalistov všeobecne posvätným predmetom, ruženec nadobudol militaristický význam pre radikálno-tradičných (alebo „rad trad“) katolíkov… Posvätný ruženec nie je len duchovná zbraň, ale aj fyzická munícia.“

V západnej Európe, ktorá je minimálne rovnako liberálna ako časti USA na čele s Kaliforniou, môže byť situácia podobná a slovenskí extrémistickí progresívci sa zjavne majú kým inšpirovať.

Uvedenú časť diskusie „Na telo“ si možno pozrieť aj na odkaze (5:48 min.): https://www.youtube.com/watch?v=R99vNAD5f5M

MG

Zdroj: TV Markíza, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb Progresívne Slovensko


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.