Facebook sa opäť vyznamenal: Blokuje katolíkov! -

Facebook sa opäť vyznamenal: Blokuje katolíkov!


23. mája 2023
  Krátke správy

Ak ste ešte nezrušili svoj osobný účet na najznámejšej sociálnej sieti, tak možno je naozaj najvyšší čas. Facebook si totiž myslí, že veta o Ježišovi, ktorý za nás zomrel, je nenávistný prejav. A my si naopak myslíme, že nenávisť tu šíri práve Facebook.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Americký novinár Billy Hallowell, ktorý píše aj pre americkú stanicu Fox News, zažil skutočný šok, keď pri príležitosti osláv Kristovho Zmŕtvychvstania zistil, že mu sociálna sieť Marka Zuckerberga zablokovala veľkonočný vinš pre priateľov. A keby len to. Facebook pár slov o Ježišovej smrti označil dokonca až za nenávistný prejav! Chcete vedieť, o aký text, alebo lepšie povedané – vetu – išlo? Nech sa páči: Ježiš zomrel, aby si ty mohol žiť.

Novinár okamžite požiadal spoločnosť o to, aby tento jeho veľkonočný „nenávistný prejav“ preskúmala a prehodnotila. Žiaľ, aj po opätovnom skúmaní tohto veršíka dospel Facebook k názoru, že ide naozaj o nenávistný prejav!

Nedáva vám to zmysel? Ani nám nie, ale keďže my sme si už s facebookom tiež užili svoje a rozhodne nie sme z kresťanských konzervatívnych webov jediní, komu táto sociálna sieť blokuje príspevky, reklamy, či vedome naše statusy neukazuje našim sledovateľom, tak my prekvapení nie sme. Novinár Billy Hallowell však prekvapený bol a o svojej nemilej skúsenosti začal hovoriť verejne. Ako je vraj možné, že krátko pred najväčšími kresťanskými sviatkami má byť veta – Ježiš zomrel, aby si ty mohol žiť – nenávistným prejavom?

Logickej odpovede sa novinár, samozrejme, nedočkal. Pretože žiadna logická odpoveď v tomto prípade neexistuje. A preto vás opätovne pozývame na náš telegramový účet, kde si s vami môžeme – zatiaľ bez obmedzení – podebatovať slobodnejšie ako na Facebooku. Náš kanál sa vám už znázorňuje na našom portáli Christianitas.sk.

MM

Zdroj: Twitter, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak