Ako Lucia Duriš Nicholsonová písala arcibiskupovi Zvolenskému list o morálke a Borisovi Kollárovi alebo Všetky odtiene pokrytectva -

Ako Lucia Duriš Nicholsonová písala arcibiskupovi Zvolenskému list o morálke a Borisovi Kollárovi alebo Všetky odtiene pokrytectva

Branislav Michalka
1. júla 2023
  Politika  

Pred niekoľkými dňami sa rozhodla europoslankyňa Lucia Duriš Nicholsonová potvrdiť známe slová sira Humphryho zo seriálu Áno, pán premiér o tom, že „politici sa dnes radi hrajú na kazateľov a kňazi na politikov“. Rozhodla sa totiž vyškoliť bratislavského arcibiskupa Stanislava Zvolenského z katolíckej morálky a to aj napriek tomu, že ona samotná katolícku morálku neuznáva, podporuje umelé potraty, homosexuálne sobáše a pohlavné šarády všetkého druhu.

Teraz sa však z nej stala zrejme odborníčka na katolícku morálku. A priamy dôvod tejto jej novej kvalifikácie? Arcibiskup Zvolenský sa plánuje zúčastniť odhalenia sochy sv. Cyrila a Metoda spolu s Borisom Kollárom, známym to kancom a súčasne predsedom Národnej rady Slovenskej republiky.

Europoslankyňa Lucia Duriš Nicholsonová
zdroj: youtube.com

O morálnom kredite Borisa Kollára z pohľadu katolíckeho kresťana môže byť samozrejme presvedčený už len taký jeho kamarát a génius, ktorý nazval vŕtanie sa v nosoch slovenských občanov paličkami – druhým národným povstaním. Normálny katolík musí pri pohľade na jeho predvolebné bilbordy užívať „protidávidlo“. Na druhej strane však nie je celkom jasné, čo oprávňuje práve europoslankyňu Ďuriš Nicholsonovú, aby apelovala na dodržiavanie katolíckej morálky a s rozhorčením písala:

Vážený pán arcibiskup Zvolenský,

z médií som sa dozvedela, že pri slávnostnom odhalení súsošia vierozvestcov Cyrila a Metoda na Bratislavskom hrade chcete mať po svojom boku predsedu parlamentu Borisa Kollára. …

Dovoľte mi, aby som Vám pripomenula, že:

1) Boris Kollár písal 15-násťročnému dievčaťu správy s textom Pomilujem si ťa. Vyšukám ťa.

2) Boris Kollár písal obscénne správy transgender modelke Paris Nemc, od ktorej chcel s (najväčšou pravdepodobnosťou) nemanželský sex.

3) Boris Kollár sa oficiálne priznal k 12-tim deťom s 10-timi ženami, aktuálne čaká 13-te dieťa s 11-tou ženou a médiá mu prisudzujú otcovstvo ďalších dvoch detí od ďalších dvoch matiek. Pokiaľ je z verejných zdrojov známe, ani jeden zväzok s ani jednou ženou nie je požehnaný Bohom, ani len miestnym poslancom.

4) Boris Kollár zbil matku svojich dvoch synov. Verejne vyhlásil, že si to zaslúžila a urobil by to znovu.“

Výborne, je to pekný zoznam a dodajme, že určite veľmi okresaný, vzhľadom na prebujnenú aktivitu ctihodného pána predsedu parlamentu. Avšak jedna vec nás na tomto priam savonarolovskom zanietení europoslankyne zaráža: Odkedy jej prekáža nemanželský sex a to dokonca s transsexuálnym občanom? Odkedy jej prekáža právo na promiskuitu, ktoré predsa euroobčan Kollár požíva podľa zákona? Odkedy súdružke europoslankyni dýchajúcej pravidelne svieže morálne vetry v Bruseli prekáža, keď niekto píše 15-ročnému dievčaťu? Veď v Belgicku majú stranu pedofilov!

Samozrejme dobre chápeme, čo sa súdružka europoslankyňa snaží naznačiť – pokrytectvo! Celý list sa nesie v sarkastickom duchu, ktorý zvestuje pokrokovému obyvateľstvu: pozrite sa, akí sú tí katolícki biskupi pokryteckí! Odrazu, keď ide o politiku, morálku odsúvajú nabok. Skrátka, pokrytectvo…

Niečo tu však nesedí. Nie v tom zmysle, žeby sme si chceli idealizovať katolíckych biskupov. Sú to ľudia ako my, z mäsa a kostí a ako sa píše vo Svätom písme, aj človek spravodlivý zhreší desaťkrát za deň. No a o sv. Jozefovi sa píše, že bol „mužom spravodlivým“. Ergo, čo potom my?

Tu však nesedí niečo iné. O pokrytectve druhého tu totiž kričí niekto, kto je sám jeho najlepším reprezentantom. Veď len treba pripomenúť váženej súdružke europoslankyni, že medzi politikmi to nie je len neopakovateľný Boris Kollár, ktorý je z pohľadu katolíckej morálky neakceptovateľný. A čo tak naša neopakovateľná pani prezidentka, ktorá je rozvedená a žije nadivoko s partnerom? A náš bývalý pán prezident, rovnako rozvedený (a momentálne trošku dusený na súdoch)? A keby sme trošku pozametali v politickej aréne, alebo skôr hnojovej jame, koľko by sme tam našli súdruhov, ktorí obstoja pod zorným uhlom katolíckej morálky?

A preto sa musíme pýtať:

Písala súdružka europoslankyňa aj pápežovi Františkovi a varovala ho, aby sa s pani prezidentkou nestýkal a nestál vedľa nej? Veď pani prezidentka podporuje právo na potrat, LGBT zväzky, je rozvedená, žije nadivoko atď., atď. Alebo naopak ryčala europoslankyňa radosťou, spolu s ostatnými slniečkármi, akú máme skvelú prezidentku?

A písala biskupom aj to, aby sa nestýkali s ďalšími, aj zahraničnými politikmi, ktorí podporujú zabíjanie nenarodených detí, čiže právo na potrat? Písala o svojich do dúhova rozpálených kolegoch z Bruselu? Písala biskupom do USA aby sa nestýkali s mierne popleteným strýkom Joeom Bidenom a jeho LGBT suitou? A v konečnom dôsledku, písala, aby sa nestýkali aj s ňou? Veď ona je tiež predsa jednou z tých, ktorí považujú katolícku morálku za relikt stredoveku, tmárstva a ohavnosti a podporuje všetko, čo jej odporuje.

Alebo nie, ona nepísala do sveta listy nabádajuce k dodržiavaniu katolíckej morálky, ale naopak, celá sa natriasala rozhorčením, keď sa nejaký biskup ozval a katolícku morálku obhajoval?

Nemusíme dlho váhať, ktorá odpoveď je správna. Veď hneď po tom, ako vymenovala Kollárove prešľapy proti katolíckej morálke (a zabudla na svoje a svojich ideových súputníkov), sa pustila do arcibiskupa Oroscha. A začo? Zato, že robil to isté, o čo sa teraz pokúša ona svojím trápnym a akože vtipným spôsobom – hájil katolícku morálku.

Súdružka píše:

Vážený pán arcibiskup Zvolenský, nie je to tak dávno, čo mladý pomätenec zavraždil v centre Bratislavy dvoch nevinných mladých chlapcov – Juraja a Matúša. Váš kolega, trnavský arcibiskup Orosch, vtedy medzi veriacimi šíril obežník, v ktorom pochyboval nad nevinnosťou Juraja a Matúša za to, že chodili do bratislavského podniku Tepláreň tak ako desaťtisíce ich rovesníkov.

Povedzte mi, pán arcibiskup, ako môžu cirkevní hodnostári z jednej cirkvi na jednej strane spochybňovať nevinnosť obetí vraždy z nenávisti a na druhej strane si vybrať za pobočníka pri oficiálnej udalosti niekoho ako je Boris Kollár?

Nuž, europoslankyňa sa nám trošku zamotala a poplietla si trnavského arcibiskupa s bratislavským. S Kollárom ide odhaľovať sochu arcibiskup Zvolenský a nie arcibiskup Orosch. Čo má spoločné arcibiskup Orosch, ktorý urobil len to, čo mu ukladala povinnosť a katolícka morálka, so súčasnou aktivitou arcibiskupa Zvolenského? A pokiaľ sa europoslankyňa čuduje, že členovia jednej organizácie majú rôzne názory, tak asi v Europarlamente celé roky prespala a nedávala pozor, takže jej unikli všetky hádky.

Prečo sa však rovnako nečuduje, že v jednej a tej istej Cirkvi niektorí preláti dodržiavajú katolícke učenie o morálke a iní nie? Písala aj kardinálovi Hollerichovi, kardinálovi Grechovi, biskupom Marxovi a Bätzingovi, Pátrovi Jamesovi Martinovi SJ, alebo dokonca nášmu skvelému emeritnému arcibiskupovi Bezákovi, ktorý nás obšťastňuje svojimi heterodoxnými aktivitami už nejaký ten rok, alebo dokonca samotnému pápežovi Františkovi, aby konečne začali nekompromisne hájiť tú katolícku morálku? Nebolo jej rovnako čudné, ako sama píše, že „cirkevní hodnostári z jednej cirkvi“ na jednej strane tvrdia, že sú dobrými pastiermi a na strane druhej spochybňujú cirkevnú morálku? Že vyzývajú na dodržiavanie jednej časti morálky a druhú časť spochybňujú?

Veríme, že nebolo, veď presne to isté robí aj ona: dožaduje sa morálky a sama ju zároveň odmieta.

Avšak napriek všetkým pokrytectvám, nezrovnalostiam a schizofrénii, je prístup Lucie Ďuriš Nicholsonovej ku katolíckej Cirkvi a jej predstaviteľom krištáľovo jasný a typický pre neomarxistickú úderku na celom svete a my mu rozumieme. Jej manuál znie: keď nám to vyhovuje, tak budete rozprávať o morálke alebo aj o tzv. morálke, najlepšie v našom štýle (viď: bratstvo, otvorenosť, prijatie, inklúzia a pod.) a keď nám to nevyhovuje, tak budete držať hubu.

Lenže takúto pokryteckú morálku si súdružka europoslankyňa môže ísť kázať vo svojich pseudo-epištolách do Europarlamentu. Katolíci, ktorí vyznávajú cirkevné učenie o morálke celé, neriedené, bez kompromisov a trápnych výnimiek, sa na jej pokrytecké zlátaniny môžu zvysoka vykašľať. Takéhoto tajtrlíkovania máme dosť aj vo vlastných radoch, nepotrebujeme sa nechať otravovať ešte aj laickými kazateľmi z ľavicovo-liberálneho pelechu.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.