Škandál v USA: FBI sleduje katolíckych tradicionalistov. Biskup Strickland protestuje -

Škandál v USA: FBI sleduje katolíckych tradicionalistov. Biskup Strickland protestuje

Branislav Michalka
9. februára 2023
  Politika Spoločnosť

Bývalý agent prehovoril

Bývalý agent FBI Kyle Seraphin uverejnil na sociálnej sieti Twitter dokumenty a dôkazy o tom, že pre FBI sú tradiční katolíci nebezpečnými živlami a potenciálnymi zločincami. Dokument zverejnený Seraphinom dokonca ukazuje, že tajná polícia plánuje počas nasledujúcich 12 až 24 mesiacov ešte zintenzívniť „hodnotenie“ a sledovanie „radikálnych tradicionalistických katolíkov“ – kvôli údajným obavám, že návštevníci tradičných omší majú podobné názory ako tzv. bieli nacionalisti.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Správu o potrebe sledovania a udávania tradičných katolíkov spísal analytik FBI v Richmonde a bola odoslaná len pre interné použitie 23. januára 2023 s podtitulom „Sledovanie záujmu rasovo a etnicky motivovaných násilných extrémistov o radikálno-tradičnú katolícku ideológiu (?) takmer určite predstavuje nové príležitosti na obmedzenie ich šírenia“. Najviac rasovo motivovaných agresívnych činov však mala za posledné dva roky v USA na svedomí organizácia Black Lives Matter. Žeby v nej nastal katolícky boom?

Podľa zistení Kylea Seraphina, ktorý uvádza, že dokumenty získal od jedného baptistického člena FBI, je pravdepodobné, že v rámci komunít tradičných katolíkov pracujú informátori FBI, ktorí pravidelne agentúre udávajú iných katolíkov.

Údajní extrémisti – katolícke weby, modlitbové skupiny a biskup?

V správe sa uvádza, že „radikálna tradicionalistická ideológia“ odmieta „LGBT, migrantov a má antisemitský charakter“ a často zdieľa sympatie k symbolike „križiackych výprav“.

Memorandum potom identifikuje deväť katolíckych organizácií, ktoré sú údajne takýmito „extrémistami“, pričom mnohých znalcov určite prekvapí, že ide väčšinou o katolícke médiá alebo modlitbové skupiny pôsobiace v USA celé desaťročia:

Catholic Family News,
The Remnant,
The Fatima Center,
Tradition in Action,
Culture Wars,
Slaves of the Immaculate Heart of Mary
a ďalšie.

Obzvlášť komická je predstava, že Služobníci Nepoškvrneného Srdca Panny Márie šíria údajný „antisemitizmus“, keď je predmetom ich zbožnosti Panna Mária, žena židovského pôvodu, ktorú považujú za najdokonalejšieho človeka v dejinách.

Biskup Joseph Strickland z Texasu vyjadril svoje pobúrenie pre portál LifeSiteNews:

Žiaľ, skúsenosť Marka Houcka (pro life katolík, otec siedmich detí, zatknutý FBI pri brutálnej razii v jeho dome, obvinený z porušovania zákona pri modlitbe pred klinikou, oslobodený 30. januára; pozn. autora) poskytuje dôkaz, že tento typ sledovania nie je za hranicou možného. Podčiarkuje hlbokú neznalosť našej spoločnosti o tom, čo znamená byť skutočným učeníkom Ježiša Krista, alebo ako sa v súčasnosti uvádza „radikálny tradičný katolík“.

Náš Pán nám hovorí, aby sme milovali svojich nepriateľov a modlili sa za tých, ktorí nás prenasledujú. Hlboko oddaní katolíci sú poslední ľudia, o ktorých by sa úrady mali zaujímať. Áno, oddaní tradiční katolíci budú brániť nenarodených a ostatných, ktorí sú bezmocní, ale útoky násilnej agresie sú v rozpore s tým, čo znamená byť radikálne oddaným tradičným katolíkom.

Modlime sa za všetkých na úradných pozíciách a najmä za tých, ktorí sú za presadzovaním zákona.“

Absurdné obvinenia maskujúce pravý dôvod – odmietanie LGBT a potratov

Šéfredaktor portálu Catholic Family News Brian McCall, ktorý bol FBI zaradený medzi údajných extrémistov, poskytol médiám stanovisko, v ktorom presne opisuje absurdnosť obviňovania tradičných katolíkov z rasizmu, pričom skutočným dôvodom špehovania FBI je ochrana života a odmietanie zvrátenej sexuálnej morálky:

Zverejnenie tohto interného memoranda FBI odvážnym informátorom potvrdzuje dystopický stav krajiny, v ktorej bohužiaľ žijeme. Táto správa v kombinácii so zameraním sa na tých a prenasledovaním tých, ktorí sa snažia chrániť životy nenarodených detí, bez akýchkoľvek pochybností dokazuje, že zlí ľudia, ktorí ovládajú mocenské páky v americkej vláde, využívajú túto moc na prenasledovanie všetkých, ktorí nesúhlasia s ich bezbožnou ideológiou. FBI špehuje a infiltruje tradičné rímskokatolícke skupiny a dokonca aj farnosti za to, že jednoducho uplatňujú svoje práva prvého dodatku.

Absurdnosť poburujúcich obvinení v memorande FBI bije do očí. Hoci autor uznáva, že bieli rasisti sú a vždy boli násilne protikatolícki (KKK pália kríže špeciálne ako prejav ich nepriateľstva ku katolíkom), tak sa zároveň domnieva, že tieto skupiny bielych rasistov sú odrazu hlboko priťahované silne veriacimi katolíckymi farnosťami a skupinami, ktorými opovrhujú. Tradičný katolicizmus nikdy nemal nič spoločné s rasovou bigotnosťou alebo nenávisťou. V skutočnosti skupiny bielych rasistov, ktoré boli aktívne počas celej histórie USA (ako napríklad strana Know Nothing Party), sa zamerali proti katolíkom, pretože katolíci vždy hľadali spásu a zlepšenie v tomto svete pre všetky rasy a etniká, ktorými opovrhovali bieli protestantskí elitári.

Je iróniou, že každá farnosť s tradičnou latinskou omšou, ktorú som kedy navštívil, je etnicky rôznorodejšia ako liberálne katolícke farnosti, ktoré segregujú účastníkov podľa jazykových, a teda etnických línií (tzn. španielskych omší, vietnamských omší atď.) Tradiční katolíci sa snažia o konverziu každého ku Kráľovstvu Kristovmu, bez ohľadu na rasu, farbu pleti, etnickú príslušnosť, alebo akúkoľvek inú danosť.“

Čo dodať? Snáď len toľko, že nikto z nás si už nemôže byť istý tým, či globalistická elitárska klika nesleduje pomocou tajných polícií tradičných katolíkov aj v Európe. Veľké covidové cvičenie k tomu vytvorilo všetky predpoklady.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.