Fatima TV: Aké nezmysly „tlačia“ deťom do hláv? alebo Môže moderné vzdelávanie deti zavádzať a byť škodlivé pre ich budúcnosť? Áno, a už sa to aj deje! -

Fatima TV: Aké nezmysly „tlačia“ deťom do hláv? alebo Môže moderné vzdelávanie deti zavádzať a byť škodlivé pre ich budúcnosť? Áno, a už sa to aj deje!

Anna Kulanová
11. júla 2023
  Video  

V dnešnom rozhovore sa naša redaktorka Anna Kulanová venuje spoločne so svojím hosťom, Andrewom Rayom, vďaka práci ktorého sa na Slovensku dosiahlo výrazné zníženie potratov a súčasne narastá aj informovanosť žien o úskaliach hormonálnej antikoncepcie a jej značnému riziku na zdravie žien., niekoľkým doslova nezmyslom v jednej z kapitol školskej učebnice pre 10 – 15-ročných, ktorá má byť pomôckou pre učiteľov i žiakov pri zavádzaní sexuálnej výchovy do škôl.

V tejto kapitole sa rozoberajú všetky možné druhy antikoncepcie, teda metódy zabraňovania počatia a na jej konci sú deti povzbudzované k diskusii o hľadaní riešenia pre pár prípadov mladistvých, myslíme tým nedospelých, ktorí údajne „chcú svoj vzťah posunúť ďalej“, a samozrejme, musia sa zaoberať aj možnosťou, žeby mohli počať dieťa. Žiaci tak majú nájsť odpoveď na otázku, čo by poradili takýmto párom, aby konali zodpovedne, pričom, podotýkame, úloha je zadaná na konci dopodrobna rozobratej kapitoly o antikoncepčných metódach, tehotenstve a o tom, čo sa „môže stať“.

K čomu teda učebnica deti nabáda? Sú v nej aj faktické chyby? Odpovede na tieto i ďalšie otázky sa dozviete v dnešnom videorozhovore na Fatima TV.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Z Kázní sv. farára z Arsu: O nehodnom svätom prijímaní

Verejný činiteľ – hulvát alebo vzor správania?

Spor ohľadom uctievania svätých obrazov a II. nicejský koncil

Rod Dreher by považoval prípadnú Ficom vedenú vládu za konzervatívnu