Želajú jej znásilnenie a smrť alebo Ako sa stúpenci potratov správajú k pro-life študentke -

Želajú jej znásilnenie a smrť alebo Ako sa stúpenci potratov správajú k pro-life študentke


3. októbra 2023
  Krátke správy

Aktivistka americkej organizácie Students for Life sa podelila o svoje svedectvo o obťažovaní a vyhrážkach, s ktorými sa kvôli svojim aktivitám stretáva v akademickej obci. Agresivita a nenávistné útoky stúpencov potratov voči mladej žene sú súčasťou odpornej kampane, pretože mladá žena nahlas podporuje právo každého dieťaťa na život a kritizuje beztrestné zabíjanie nenarodených predstaviteľmi potratového priemyslu.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Lydia Taylorová je študentkou Univerzity v Severnej Karolíne a hovorkyňou Students for Life. Na webe LifeNews sa podelila o svoje svedectvo o boji za uznanie posvätnosti nenarodeného života v akademickom prostredí a nenávistných útokoch zo strany pro-choice zoskupení.

Ako sa aktivistka priznala, jej činnosť v pro-life hnutí je príčinou každodenného obťažovania a útokov, a to tak v univerzitnom kampuse, ako aj na sociálnych sieťach. Nedávno ju napadol(-la?) „transgender celebrita“ Dylan Mulvaney (známy svojou slávnou reklamou na pivo Bud Light), čo viedlo k tomu, že dostala 20 000 nenávistných správ.

Zaslúžiš si byť znásilnená a chytiť pohlavnú chorobu, potom uvidíme, či pre teba bude toto dieťa stále požehnaním,“ napísal jeden zo zástancov zabíjania nenarodených detí. Iní povedali, že študentke by mal byť „umelo prerušený život“ – nabádali k jej zabitiu. Zástancovia potratov jej mnohokrát napísali, že keď otehotnejú, pomenujú dieťa po nej a s radosťou potom pôjdu na potrat.

„Ako môžem nečinne sedieť, keď je takáto nespravodlivosť akceptovaná?“ – spýtala sa aktivistka.

„Nemôžem nečinne sedieť, preto s láskou odpovedám a ponúkam pomoc ženám, ktoré zvažujú potrat. Ako advokátka a stážistka pre Students for Life of America (SFLA) som tvrdo pracovala na tom, aby bol môj domovský štát Severná Karolína pro-life. Toto leto som zorganizovala a viedla niekoľko protestov a zhromaždení na podporu pro-life legislatívy. Podarilo sa nám prijať 12-týždňový zákon o prevencii potratov, ktorý zachraňuje životy nenarodeným deťom a zároveň poskytuje financie pre centrá pomoci tehotným ženám (a to je len začiatok)“, informovala mladá žena.

Lydia Taylorová
zdroj: youtube.com

Ako zdôrazňuje Lydia Taylorová, „stúpenci potratov ju nenávidia len preto, že chce ochrániť deti a matky pred hrôzami, ktoré im pripravil krvilačný a neľútostný priemysel zabíjania detí. Súhlas s potratom – Je to pro-ženský postoj?“ spýtala sa rétoricky, „morálny kódex podporovateľov potratov je zjavne nesprávny a porušený,“ poznamenala.

„Avšak na otázku, prečo pokračujem vo svojom konaní napriek všetkému odporu, ktorého sa mi dostáva, je moja odpoveď jednoduchá. Hoci som obeťou zastrašovania a násilia za potraty, najväčšou obeťou potratov budú vždy nenarodené deti zabíjané každý deň. Pretože sa to deje tak neľudsky, nikdy nebudem mlčať a odmietam akceptovať oslavovanie týchto činov,“ – pokračovala autorka článku.

Pro-life mládež v Amerike už nemá záujem o tzv. interrupčný kompromis a začína chápať, že úplný zákaz prenatálnych vrážd nie je predmetom demokratickej diskusie, pretože vyplýva zo samotného prirodzeného zákona. Tiež ju nezaujímajú neustále boje, ale iba celkové víťazstvo. „O tom je byť súčasťou Pro-Life Generation: ignorovať extrémne pokusy interrupčnej loby umlčať nás a vytrvať až do víťazstva,“ zdôraznila Lydia Taylorová.

„Bez ohľadu na to, ako dlho bude toto nepriateľstvo pokračovať, naša pro-life misia na podporu kultúry života je jasná. Preto mi neprekáža, že sa každý deň zobúdzam a čelím vyhrážkam a nenávisti…, pretože každú noc idem spať s vedomím, že bojujem na za správnu vec,“ uzavrela.

Možno by sa mohla Lydiou Taylorovou inšpirovať aj tolerantná, opatrná slovenská poslankyňa a katolíčka Záborská a vykašľať sa na skutočnosť, že kvôli svojmu pro-life postoju by stratila sympatie poslankyne Cigánikovej a ďalších podobných kreatívnych liberálnych veličín slovenského politického neba.

BK

Zdroj: PCH24, Life News, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons, Lydia Taylorová – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Vernosť k EÚ „bis zum bitteren Ende…“? Čo bude robiť Cirkev, ak sa Európska únia rozpadne?

Biskup Strickland: „Tichí a poslušní pastieri“ zrádzajú Krista svojím tichom a apatiou

Nemecko: Progresívno-liberálne lynčovanie katolíckeho lekárnika, ktorý odmieta predať núdzovú antikoncepciu

Známy marketingový expert: Veriaci húfne utekajú z kostolov, pretože sú príliš súčasné. Cirkev robí jednu marketingovú chybu za druhou