Tehotenstvo ako choroba? Dieťa ako parazit? Poľskí liberáli opäť znechutili -

Tehotenstvo ako choroba? Dieťa ako parazit? Poľskí liberáli opäť znechutili


5. septembra 2023
  Krátke správy

Poľský portál PCh24 publikoval článok a video, v ktorom kritizuje poľských liberálov na portáli edziecko.pl. Tí opäť zabodovali, predstavujú totiž tehotenstvo ako chorobu a dieťa ako parazit. Poľská novinárka a prolife aktivistka Aleksandra Gajeková z Centra života a rodiny kritizovala túto zvrátenú liberálno-ľavicovú agendu na platforme YouTube.

https://pch24.tv/dziecko-to-pasozyt-portal-edziecko-pl-uderza-w-macierzynstwo/

Kto by mal záujem prečítať si článok liberálky Zuzany Aldyckej o tehotenstve na portáli edziecko.pl, tu je odkaz: https://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/7,79331,30129978,tak-wyglada-w-srodku-organizm-kobiety-w-ciazy-nie-kazdy-wie.html.

Tehotenstvo samozrejme nie je ochorenie, takto to môžu vnímať len zvrátené osoby. Je však obzvlášť smutné, ak sú tými, kto považuje tehotenstvo za chorobu, práve ženy. Bez ohľadu na to, či sa tieto ženy považujú za prívrženkyne LGBTQ agendy, stále, sú to ženy a vždy aj budú ženami. Preto aj ich názory, že si tehotné ženy nezaslúžia žiadne privilégiá a ani špeciálny prístup zo strany spoločnosti, sú dvojnásobne smutné.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Aleksandra Gajeková sa pozastavila aj nad tým, ako v liberálnych sociálnych médiách zobrazujú často telo tehotnej ženy „akoby v priereze“. Portál edziecko.pl dokonca zašiel ešte ďalej a prirovnáva tehotenstvo k stavu podobnému chorobe, pretože podľa ich slov „tehotenstvo spôsobuje v ženskom tele doslova zmätok“. V článku sa spomína zoznam chorôb a ťažkostí súvisiacich s tehotenstvom, pričom zoznam potenciálnych zdravotných hrozieb, kozmetických defektov a možných psychických problémov je takmer nekonečný. Podľa feministickej autorky je po tehotenstve určite potrebná dlhodobá rehabilitácia.

Malý tvor si uzurpuje ovplyvňovať činnosť orgánov ženy“, dramatizuje liberálna aktivistka. Takisto poukazuje na to, že tehotné ženy trpia v tehotenstve osteoporózou, čo však nie je pravda. Medicínske štúdie dokázali, že matky majú podstatne vyššiu hustotu kostí, ako ženy, ktoré dosiaľ nerodili. Alexandra Gajeková je presvedčená, že pri tomto tvrdení ide alebo o nevedomosť autorky, alebo o zámerné klamstvo. V oboch prípadoch je tak hodnotenie liberálnej autorky de facto negatívne.

Liberálne médiá s feministickým, propotratovým a LGBTQ postojom opäť ukázali, že ženy vidia len v zvrátenej podobe ako karikatúry, násilne bojujúce o efemérne práva byť ako muži. Žena, ktorá chce byť matkou a chce venovať časť svojho života starostlivosti o malého človiečika je feministkami vnímaná ako archetyp otrokyne. Materstvo je prezentované ako hrozba pre ženy a forma útlaku, čo je jednoznačne zvrátené.

BK

Zdroj: PCh24, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak