Syfilisový mor v USA kosí sodomitov, ročne pribúdajú státisíce infikovaných -

Syfilisový mor v USA kosí sodomitov, ročne pribúdajú státisíce infikovaných


5. februára 2024
  Krátke správy

Po USA sa šíri syfilisový mor, v súčasnosti je počet nakazených najvyšší za sedemdesiat rokov. Informácie na túto tému poskytla zdravotnícka vládna agentúra CDC (Centers for Disease Control and Prevention). Podľa údajov agentúry bolo v roku 2022 zaznamenaných 207 255 prípadov syfilisu. Do týchto údajov bolo zahrnutých takmer 4 000 prípadov syfilisu u novorodencov, ktorí sa narodili infikovaným matkám. Prípady syfilisu u novorodencov môžu viesť k smrti; v roku 2022 na túto príčinu zomrelo 282 detí.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons/koláž Christianitas.sk

Dnes majú v USA najvyšší počet nakazených od 50. rokov minulého storočia. V porovnaní s rokom 2018 bol zaznamenaný nárast o 80 %. V prípade novorodencov je nárast oproti roku 2012 desaťnásobný. „Syfilitická kríza v našej krajine je obrovská a neprijateľná,“ povedal minister zdravotníctva USA Xavier Becerra.

Podľa CDC sa syfilis šíri „takmer v každej demografickej skupine a regióne“ Spojených štátov. Zdá sa, že domorodí Američania a černosi sú obzvlášť zraniteľní voči tejto nebezpečnej chorobe, pričom najviac nakazených sa vyskytuje u mužov holdujúcich sodomii. CDC zdôrazňuje, že jediný spôsob, ako si byť úplne istý, že nedostanete syfilis, je zdržať sa sexu alebo vstúpiť do dlhodobého monogamného vzťahu s partnerom, ktorý syfilisom netrpí.

Američania však netrpia len nákazou syfilisu. Podľa CDC sa každý rok objaví 20 miliónov nových prípadov iných pohlavne prenosných chorôb, vrátane AIDS. V roku 2014 CDC odhadlo, že celkovo 110 miliónov občanov USA malo nejaký druh pohlavne prenosnej choroby, z tohto počtu tvoria 20 percent jedinci vo veku 15 – 24 rokov. USA majú pritom podľa sčítania obyvateľstva 330 miliónov ľudí.

BK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrazový materiál, zdroj – wikimedia commons/koláž Christianitas.sk


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista