Svetoznámy chirurg prehovoril: Preoperovaných pacientov, ktorí sa chcú vrátiť k pôvodnému pohlaviu, stále pribúda -

Svetoznámy chirurg prehovoril: Preoperovaných pacientov, ktorí sa chcú vrátiť k pôvodnému pohlaviu, stále pribúda


26. mája 2023
  Krátke správy

Túto správu by si mali povinne prečítať všetci prívrženci LGBT a transgenderu! Jeden z najlepších svetových odborníkov na rekonštrukčné operácie pohlavia pre prestížny denník The Telegraph vyhlásil, že väčšina jeho transgenderových pacientov ho po čase žiada o „spätnú“ chirurgickú operáciu.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Profesor Miroslav Djordjevič, svetoznámy chirurg, sa pýta, prečo sa o tom spoločnosť bojí rozprávať, pretože podľa jeho skúseností z praxe už naozaj prišiel čas. Pre The Telegraph opísal, ako ho približne pred jedenástimi rokmi po prvýkrát navštívil transgenderový pacient, ktorý podstúpil na inej klinike operáciu na odstránenie mužských pohlavných orgánov – a potom si to rozmyslel. Od profesora žiadal, aby ho spätne preoperoval opäť na muža. Počas nasledujúcich šiestich mesiacov Djordjeviča kontaktovalo ďalších šesť ľudí, ktorí tiež chceli zvrátiť svoje predchádzajúce chirurgické zákroky a prichádzali za ním z krajín celej západnej Európy.

Zaujímavé je, že jeho pacienti sú najmä transgender ženy, ktoré chceli obnoviť svoje pôvodné mužské genitálie. A desivé zas je, že v posledných rokoch priemerný vek jeho pacientov klesol zo 45 na 21 rokov. Mimochodom, pán profesor na rovinu uviedol, že to vôbec nie je lacná záležitosť, stojí to približne 18 000 eur a nedá sa to spraviť na jeden raz. Vyžaduje si to dokonca niekoľko reoperácií a ročne ich Djordjevič vykoná na klinike v Belehrade a v nemocnici v New Yorku približne 100.

Tí, ktorí sa chcú vrátiť k svojmu pôvodnému pohlaviu, sa profesorovi podľa jeho slov zdôverili, že po „transoperácii“ prežívali silné depresie a v niektorých prípadoch dokonca uvažovali o samovražde. Profesor Djordjevič ďalej tvrdí, že po rozhovoroch s pacientmi, ktorým pomohol, má vážne obavy o úroveň psychiatrických vyšetrení, ktoré ľudia dostávajú predtým, než zmenu pohlavia podstúpia.

Medzi riadkami sme sa dozvedeli aj to, že kliniky si za preoperovanie muža na ženu – a naopak – účtujú približne 45 000 eur a je tu teda podozrenie, že títo „lekári“ myslia v prvom rade na svoje vrecká. Nie na svojich pacientov. „Počul som príbehy ľudí, ktorí navštívili kliniky na zmenu pohlavia a lekárov zaujímalo len to, či majú pacienti peniaze na zaplatenie,“ hovorí chirurg a vyzýva: „Musíme to zastaviť…

MM

Zdroj: The Telegraph, ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti

Kresťanská tradícia Európy: Procesie a vlečky v akte kajúcnosti a smútku