Rok s Máriou – kalendár, s ktorým môžete prežiť každý deň v roku s vierou a nádejou -

Rok s Máriou – kalendár, s ktorým môžete prežiť každý deň v roku s vierou a nádejou


25. novembra 2022
  Krátke správy

Tak ako každý rok počas adventného obdobia, prichádza Nadácia Slovakia Christiana aj teraz s ponukou svojho kalendára, nazvaného Rok s Máriou.

Ako napovedá už jeho názov, nejde len o obyčajné zhrnutie dátumov a sekulárnych mien, ale aj o návod, ako vďaka textom, ktoré sprevádzajú jednotlivé mesiace naplniť každý deň v domácnostiach veriacich katolíkov úctou k Panne Márii, nasledovaním jej životného príkladu a prosbami smerujúcimi k jej osobe.

S každým mesiacom v roku je v kalendári spojené jedno slovenské pútnické miesto. Je to reťaz duchovných periel, ktoré náš národ po stáročia navliekal na tenkú niť svojich dejín a ku ktorej sa môže neustále s nádejou vracať, nachádzať v nej oporu a inšpiráciu. Pútnické miesta nás môžu každý mesiac inšpirovať k vykonaniu duchovnej púte k Bohu, ale aj aspoň raz v roku vykonať púť skutočnú.

Kalendár je koncipovaný tak, aby celá jeho atmosféra nabádala ľudí, ktorí si ho zavesia v domácnosti k hlbšiemu každodennému zamysleniu sa nad svojím životom, vierou a spásou. Obrazová časť symbolizuje rôzne podoby roka a krajiny, s ktorými je spätá Panna Mária Fatimská, patrónka našej nadácie. Jej útrpná a bolestivá tvár nás má sprevádzať po celý rok a pomáhať nám v súženiach a neistotách súčasného sveta.

Darovanie kalendára príbuzným, známym alebo aj neznámym ľuďom, teda neplní len funkciu upevňovania vzťahov, ale má aj evanjelizačný rozmer.

Spolu s Pannou Máriou môžeme v kalendári každý deň spoznávať svätých, ktorých Cirkev v danom dni pripomína. To nás môže usmerniť k vyhľadaniu ich životopisov a k prehĺbeniu vedomostí o ich živote. Každý deň tak môžeme spoznať nové vzory, ako sa správať, ako prijímať bolesti a utrpenie a ako ich obetovať Bohu.

Na získanie kalendára je potrebné len vyplniť formulár na stránke www.roksmariou.sk. Prípadný milodar za kalendár je dobrovoľný – cieľom nadácie je, aby sa tieto kalendáre dostali zadarmo práve k tým, ktorí milodar potrebujú a nemôžu ho dať.

Nech tento kalendár prinesie požehnanie a milosť do čo najväčšieho počtu rodín na Slovensku!

Redakcia


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.