Podľa ovocia ich poznáte. A tiež podľa plesne na mozgu… -

Podľa ovocia ich poznáte. A tiež podľa plesne na mozgu…


10. novembra 2023
  Krátke správy

Katolícky kňaz Andrea Barberini, bývalý vikár katolíckej farnosti sv. Ambrózia v Cremone v talianskej Lombardii, nadšený prívrženec progresívnych, liberálnych a modernistických prístupov v katolíckej Cirkvi, sa rozhodol odísť z radov katolíckej Cirkvi.

Už nie som v spoločenstve s katolíckou cirkvou v Ríme. Stal som sa anglikánom, pretože to mi umožňuje žiť v súlade s mojou duchovnosťou, darom kňazstva a mojím povolaním k rodine a manželstvu. Chcem ďalej pokračovať v novej anglikánskej cirkvi, ktorá bez toho, aby si nárokovala dokonalosť zdieľa tie hodnoty začlenenia, o ktorých som vždy dúfal, že budem môcť raz dosiahnuť aj v katolíckej Cirkvi. Nestalo sa tak, katolícka Cirkev nie je schopná skutočnej reformy a sebareflexie, nedokáže prekročiť vlastný tieň. V novej cirkvi som objavil komunitu, ktorej cirkevných vodcov nemožno považovať za autority, ale za priateľov a to je pre mňa neoceniteľný dar…“

Aby to bolo ešte zrejmejšie, ultramodernistický, ultraliberálny a ultraprogresívny otec Andrea Barberini sa pridal ku „Communion libre anglican international“ – skupine, ktorá sa odtrhla od anglikánov ešte koncom 19. storočia. Predsedajúci biskup tejto anglikánskej skupiny v súčasnosti sídli na Floride.

Otec Andrea Barberini sa nemusí cítiť medzi svojimi novými priateľmi ako cudzinec. V sicílskom meste Catania vedie miestnu komunitu „Communion libre anglican international“ bývalá katolícka mníška Maria Vittoria Longhitanová, ktorá tiež odmietla byť ďalej súčasťou tmárskej a netolerantnej katolíckej Cirkvi a kriticky sa stavia aj k nedôsledným a polovičatým reformným krokom pápeža Františka na nedávnej Synode v Ríme.

Maria Vittoria Longhitanová, ako bolo vyššie spomenuté – tiež bývalá mníška, sa už stala biskupkou uvedenej komunity. Aj Longhitanová očakávala viac od Synody – v skutočnej cirkvi by podľa nej malo byť jednoznačne miesto aj pre ženatých kňazov, či „kňahyne“ s mnohopočetnými rodinami.

Maria Vittoria Longhitanová
zdroj: youtube.com

Bývala mníška nepovažuje za problém ani homosexuálne zväzky. Ďalší bonus tejto už bývalej katolíckej mníšky, nadšenej environmentalistky a feministky spočíva v používaní upravených kníh – Maria Vittoria Longhitanová používa totiž pri obradoch spoločenstva „Communion libre anglican international“ Bibliu a liturgické knihy, v ktorých boli odstránené rodovo špecifické odkazy na Boha ako na Otca.

Maria Vittoria Longhitanová je priateľkou rovnako hlasno kričiacej feministky Isabelle de Gaulmyn, ktorá tiež kritizuje nedávnu Synodu v Ríme za spiatočnícky a konzervatívny prístup ku kňazstvu žien či homosexuálnych kňazov. V tejto súvislosti je však zaujímavé, že Isabelle považuje aj Máriu za ešte príliš konzervatívnu a „skostnatelú kňahyňu“ a biskupku.

A ako sa zdá, v miestnej anglikánskej komunite na Sicílii majú pravdepodobne viac biskupov ako kňazov, pretože biskupom je aj ďalší odpadnutý kňaz Luca Ceccerelli. Ten opustil katolícku Cirkev pred 14 rokmi, a dnes v miestnom anglikánskom spoločenstve vrelo privítal bývalého katolíckeho kňaza Andreu Barberiniho, samozrejme aj s jeho partnerom, ktorého identitu však Barberini zatiaľ tají.

Práve utajovanie Barberiniho „životnej lásky“ môže svedčiť o tom, že jeho životným partnerom bude zrejme transvestita, ktorý sa pravdepodobne stále nachádza „uväznený“ v mužskom tele, aby sa po operáciách a sprievodnej hormonálnej liečbe zakuklil a potom sa zmenil na samičí exemplár.

Barberini na kameru uviedol, že „osobu po svojom boku v novej fáze ich spoločného života zatiaľ nepredstaví, vníma ju však ako pilier opory, bez tohto piliera by bol jeho ďalší život odsúdený na definitívny kolaps.

Dobrý vojak Švejk by povedal, že sme svedkami prejavov vrodeného kreténizmu nejakej marginálnej anglikánskej sekty plnej ohlúpnutých modernistických a progresívnych pseudokatolíkov. V zrkadle v článku predstaveného vrodeného kreténizmu ešte aj bergogliáni na Synode v Ríme vyzerajú ako pilier konzervativizmu.

Majme neustále na mysli biblické: „Podľa ovocia ich poznáte“ a pridávame aj nebiblické: „aj podľa rozsiahlej plesne na mozgu“.

Normálny a duševne zdravý človek jednoducho nemôže tliapať také slová ako Barberini, Longhitanová či de Gaulmyn. Modernizmus a progresivizmus v katolíckej Cirkvi nemá mať miesto. Ani v takej degenerovanej podobe, ako v opisovanej anglikánskej sekte a ani v podobe, ktorá sa pertraktovala na nedávnej Synode v Ríme…

Kto má pevné nervy a rád by videl, ako vyzerala vysviacka Marie Vittorie Longhitanovej, nech si pozrie priložené video.

BK

Zdroj: Riposte Catholique, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Začína nám LGBT akcia – konferencia Iniciatívy Inakosť, záštitu nad ktorou prevzalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití