Pápež František sa stretol so šéfom spoločnosti Apple. O čom sa zhovárali? -

Pápež František sa stretol so šéfom spoločnosti Apple. O čom sa zhovárali?


4. októbra 2022
  Krátke správy

Pápež František sa v pondelok ráno stretol s Timom Cookom. Ten stojí na čele spoločnosti, ktorej trhová hodnota akcií dosiahla v júni 3 bilióny dolárov. Súkromný rozhovor s pápežom sa uskutočnil v predvečer sviatku pápežovho menovca, svätého Františka z Assisi.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple je od 28. septembra v Taliansku. Pri otvorení prvej Apple Developer Academy v Európe hovoril so študentmi o budúcnosti technológií.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Som nadšený z rozšírenej reality,“ priznal. Podľa neho výdobytky umelej inteligencie (AI) v kombinácii s rozšírenou realitou AR (augmented reality) zmenia náš život do takej miery, že sa budeme čudovať, „ako sme vôbec mohli žiť“ bez týchto vynálezov.

Ako pripomína webová stránka Catholic News Agency, pápež František hovoril aj o budúcnosti umelej inteligencie. V novembri 2020 vyzval katolíkov na celom svete modliť sa za to, aby „robotika a umelá inteligencia vždy slúžili ľuďom – a nie naopak“. Pápežská akadémia pre život tiež podpísala vyhlásenie, v ktorom vyzýva na etické a zodpovedné používanie umelej inteligencie.

Pápež František sa v posledných rokoch často stretával s vedúcimi predstaviteľmi technologických spoločností vrátane šéfa spoločnosti Tesla Elona Muska, zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga a vtedajšieho výkonného riaditeľa spoločnosti Google Erica Schmidta.

Tim Cook je otvorený homosexuál, ktorý vykonal svoje „prihlásenie sa k homosexualite“ (coming out) v roku 2014. Pre agentúru Bloomberg označil svoju homosexualitu za „jeden z najväčších darov, ktoré mu Boh dal“. Svoje rozhodnutie priznať svoju sexuálnu orientáciu považoval za „pridanie svojej tehličky“ do boja za tzv. práva LGBT. V tom istom roku sa ako zástupca spoločnosti Apple zúčastnil na sprievode Gay Pride v San Franciscu.

MH

Zdroj: catholicnewsagency.com, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2