O niekoľko dní má byť podpísaná zmluva medzi EÚ a 79 africkými, karibskými a tichomorskými krajinami, ktorá im nanúti LGBTQ a sexuálnu výchovu -

O niekoľko dní má byť podpísaná zmluva medzi EÚ a 79 africkými, karibskými a tichomorskými krajinami, ktorá im nanúti LGBTQ a sexuálnu výchovu


9. novembra 2023
  Krátke správy

V záplave informácií z rôznych vojnových frontov, zapadla jedna informácia z frontu kultúrnej vojny. Ide pritom o záležitosť, ktorá pravdepodobne ovplyvní 79 krajín sveta z Afriky, Karibského zálivu a Tichomoria. Európska únia sa 15. novembra v Apii na ostrove Samoa chystá podpísať dohodu o partnerstve, ktorá bude známa ako Dohoda zo Samoy.

Ilustračný obrázok, zdroj: rawpixel.com

Ide o dohodu medzi dvoma nadnárodnými konglomerátmi a globalistickými projektmi: Európskou úniou a Organizáciou afrických, karibských a tichomorských štátov (OACPS). Tá ma získať platnosť na 20 rokov a je „revidovaným rozšírením 20-ročnej Dohody o partnerstve z Cotonu, podpísanej v roku 2000,“ ako uvádza stránka Devious EU Treaty, ktorá patrí odporcom dohody. Táto staršia dohoda upravovala obchodné vzťahy medzi EÚ a celou subsaharskou Afrikou, ako aj 16 krajinami z Karibského zálivu a 15 krajinami nachádzajúcimi sa v oblasti Tichého oceánu.

Kým však staršia dohoda z Cotonu sa obmedzovala len na čisto obchodné vzťahy, nová dohoda „ďaleko presahuje pôvodné hranice obchodnej a hospodárskej spolupráce,“ ako uviedla Philippa Daviesová, predstaviteľka Jamajskej koalície za zdravú spoločnosť.

Podľa Daviesovej EÚ pretlačila do zmluvy vágne definovaný pojem „ľudských práv“, za ktorými sa skrývajú známe priority súčasných európskych vládcov: potraty, sexuálne práva maloletých, komplexná sexuálna výchova a práva LGBTQ na manželstvo a sex. Daviesová upozorňuje na to, že práve tieto veci považuje EÚ za ľudské práva, ako sa to nakoniec píše aj na oficiálnej stránke Európskej komisie:

https://www.coe.int/en/web/commissioner/women-s-sexual-and-reproductive-rights-in-europe

Rovnako podľa deklarácie, ktorú vydala Africká medziparlamentná konferencia o rodinných hodnotách a suverenite, je nová zmluva medzi EÚ a OACPS hrozbou pre národnú suverenitu a africké hodnoty. Účastníci deklarácie zmluvu odsúdili a uviedli, že presadzuje „sexualizáciu afrických detí“ prostredníctvom zmluvne zakotvenej „komplexnej sexuálnej výchovy“, pričom uviedli, že táto výchova je urážkou „afrických kultúrnych hodnôt“.

Organizácia Family Watch International tiež upozorňuje, že jednou z požiadaviek zmluvy je, aby vlády krajín OACPS „poskytovali prístup ku komplexným informáciám a vzdelávaniu o sexuálnom a reprodukčnom zdraví“, v kontexte kontroverzných „technických usmernení“ OSN o sexuálnej výchove. „Táto smernica OSN zahŕňa učenie o homofóbii, transfóbii, sexuálnych pôžitkoch a ďalšie,“ uviedla Family Watch International.

Philippa Daviesová tvrdí, že 20-ročná záväznosť zmluvy je dostatočná na to, aby došlo k preformátovaniu jednej generácie: „Tak dlho trvá vymytie mozgu celej generácii,“ uviedla.

Tento globalistický projekt však nemá len ambíciu v rámci sexuálneho novátorstva. Podobne ako Slovensko v područí Bruselu, majú aj signatári dohody z tretieho sveta rezignovať na svoje národné záujmy a suverenitu. To sa samozrejme nepozdáva viacerým krajinám.

Napríklad Namíbia zmluvu odmietla a Tobias Nauruki, ktorý pracuje s pro-life a pro-rodinnými lídrami a organizáciami v Afrike, povedal pre portál LifeSiteNews, že „mnohé ďalšie“ krajiny sa takisto rozhodnú odstúpiť pred podpisom zmluvy 15. novembra. Podpredseda vlády Namíbie Netumbo Nandi-Ndaitwah 1. novembra otvorene oznámil, že jeho krajina nepodpíše zmluvu kvôli obavám, žeby to podkopalo suverenitu krajiny.

Prekáža mu, že okrem morálneho rozkladania detí a rodín, Dohoda zo Samoy obsahuje silnú klauzulu o nadradenosti dohody, ktorá má mať prednosť pred národnou suverenitou tým, že „ruší platnosť ustanovení akejkoľvek existujúcej zmluvy, s ktorou je v rozpore“, ako sa uvádza v deklarácii z Entebbe.

To je samozrejme postup, ktorý poznáme: globálna legislatíva sa nakoniec stane nadradenou lokálnej a národnej legislatíve. Začína to obchodnými zmluvami a keď už je krajina dostatočne ekonomicky závislá, tak sa pristúpi k diktátu.

BM

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – rawpixel.com

***

Portál Christianitas.sk svojim čitateľom odporúča:

Kniha Obraňujme vyšší zákon s podtitulom Hnutie LGBT a obrana kresťanskej morálky kolektívu autorov Americkej spoločnosti pre obranu Tradície, rodiny a vlastníctva (TFP) dáva čitateľovi jednoznačnú odpoveď na otázku: Prečo musíme odmietať „sobáše“ medzi ľuďmi rovnakého pohlavia ako aj požiadavky homosexuálnej loby?

K tejto obsahom pozoruhodnej knihe napísal príhovor otec arcibiskup Mons. Ján Orosch, z ktorého zacitujme: „Táto hlboká pravda, ktorá je uvedená v predstavovanej knihe o skutočnosti homosexuálnej revolúcie, pozorovateľnej na celom svete, dokonale ilustruje realitu vzbury hriechom poznačeného človeka, voči svojmu Stvoriteľovi.

A slová z recenzie doc. RNDr. Vladimíra Palka CSc.: Ak sa chcete zoznámiť s knihou, ktorá opisuje úspešnú históriu, taktiku a stratégiu hnutia, a vyzbrojuje čitateľa argumentačne do zápasu proti ideológii LGBT, potom odporúčam knihu „Obraňujme vyšší zákon“.

Uvedenú knihu si môžete objednať na adrese:

https://www.christianashop.sk/obranujme-vyssi-zakon/

V našom e-shope si však môžete objednať vo výraznej zľave aj ďalšie zaujímavé tituly – viac informácií na našej stránke christianashop.sk/.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.