Nemecká vláda potichu schválila tzv. šesťčlenné manželstvo. Po starom – polyamoriu! Diskusia nebude? Nie, ide to aj „potichu“… -

Nemecká vláda potichu schválila tzv. šesťčlenné manželstvo. Po starom – polyamoriu! Diskusia nebude? Nie, ide to aj „potichu“…


12. februára 2024
  Krátke správy

Čítanie oficiálnej režimovej stránky Euractiv.com v angličtine môže byť niekedy prekvapujúce. Správy, ktoré sa na nej nachádzajú, by sme márne hľadali v režimových médiách stredného prúdu vo východnej Európe. Tam sa totiž podobné správy netešia takému nadšenému prijatiu ako na Západe EÚ a môžu byť zrejme podľa názoru bruselských propagandistov „zneužité“ rôznymi „konšpirátormi“ a „nenávistníkmi“. Nie preto, žeby neboli pravdivé, ale práve preto, že sú pravdivé. Ako potom majú vysvetľovať propagandisti, že strašenie „konšpirátorov“ o sexuálnej revolúcii je založené na pravde?

Zdroj: flickr.com

Na Západe je však všetko inak. Tam sa radosti z pokroku medze nekladú. V piatkovej rozradostnenej správe na Euractiv.com sa nám oznamuje, že Nemecko potichu napreduje:

https://www.euractiv.com/section/politics/opinion/the-brief-germany-is-quietly-going-progressive/

V čom? V sexuálnej revolúcii, samozrejme. Článok je doplnený fotografiou politického zúfalca Olafa Scholza, ktorý drží dúhovú zástavu.

Zaujímavé je použitie výrazu „potichu“. Prečo potichu? Vari je s čím sa skrývať? Nie je demokracia o transparentnosti a verejnej diskusii? Autor článku však otvorene píše:

Až šesť ľudí môže v Nemecku čoskoro vstúpiť do alternatívy k manželstvu, do „občianskeho zväzku vzájomnej právnej zodpovednosti“ – to je len jeden z príkladov toho, ako tamojšia koaličná vláda potichu posúva hranice spoločenských zmien.“

Takže, potichu. Zaujímavá transparentnosť. Kričí preto autor článku Nick Alipour na poplach? Zvoláva progresívne demonštrácie a požaduje odstúpenie vlády, ktorá obchádza verejnú diskusiu? Ani v najmenšom. Naopak, pradie blahom. Prirovnáva Scholza k ďalšiemu zúfalcovi, bývalému britskému premiérovi Davidovi Cameronovi, ktorý hovoril, že zavedenie homosexuálnych manželstiev bol „jeden z úspechov, na ktorý som najpyšnejší“.

O tom, kam sa uberá pokrokové myslenie západných eurohujerov svedčí fakt, že v článku je ešte aj desivá liberálka Angela Merkelová považovaná „tmárku“. V porovnaní s ňou Scholz napreduje:

Pokusy podporiť zelenú transformáciu krajiny a chorú ekonomiku sa zdajú byť väčšinou odsúdené na zánik, pričom každá nová iniciatíva podnieti boj a skončí oslabením. Ale zato popri tejto neliberálnej sociálnej politike krajiny, ktorá je stále pokrytá moralistickým prachom kresťanskodemokratickej vlády Angely Merkelovej, „semafor“ (Scholzova vláda červených, žltých a zelených, pozn. red.) potichu napreduje.

Zákaz poskytovať v Nemecku informácie o možnosti potratov? Zrušený.

Prísny imigračný kódex a požiadavky na naturalizáciu? Liberalizované.

Sebaidentifikácia pre transrodových ľudí a legalizácia marihuany? Pripravené na odsúhlasenie.“

To je radosti. To sa nám to pekne potichu pracuje, v tej transparentnej liberálnej demokracii, však? Keď nás nevyrušujú „konšpirátori“ a „dezinfoscéna“ a jediná reálne opozičná strana (AfD) je na najlepšej ceste k zákazu. A ktože je to tam premiérom? Orbán? Fico? Alebo snáď Lukašenko, či iný bubulák? Kdeže, starý dobrý pokrokový, demokratický a transparentný Olaf.

No a najnovším kamienkom do mozaiky tichého napredovania je zákon s krásnym nemeckým wagnerovsko-heideggerovským názvom: Verantwortungsgemeinschaften (Spoločenstvo vzájomnej zodpovednosti), čo v preklade z newspeaku znamená: mnohopočetné manželstvo, čiže stará, dobrá, pohanská – polyamoria. Euractiv.com hrdo hlási:

Do takéhoto občianskeho spoločenstva môže vstúpiť až šesť osôb a členom umožňuje prevziať zákonné opatrovníctvo a zodpovednosť za seba v upravenej alternatíve k manželstvu.

Eurohujeri sa cítia až takí silní v kramflekoch, že si dokonca trúfajú na Euractiv.com robiť žarty zo zastieracích manévrov vlády:

Prirodzene, ministerstvo spravodlivosti zdôrazňuje, že úprava je zameraná na priateľov, ovdovených starších alebo osamelých rodičov, ktorí sa navzájom podporujú – nedajbože, aby to bolo vnímané ako prostriedok na umožnenie polyamorie.“

Lenže západní liberáli vedia svoje a medzi sebou si to „potichu“ povedia:

Technicky je však nový zväzok otvorený až šiestim romantickým partnerom, hoci hmatateľné výhody sú v porovnaní s manželstvom nejasné a takmer nebadané. Napriek tomu je tento koncept vo svojej podstate hlboko progresívny, pretože vytvára novú právnu formu partnerstva nad rámec klasického manželstva. Pokrokový obrat je úspechom a Nemecko dobieha hlavný prúd EÚ.“

Avšak navyše:

Zavedením Verantwortungsgemeinschaftenu sa Nemecko stáva dokonca európskym priekopníkom: podľa ministerstva spravodlivosti nie je inde známy taký precedens.“

Ako to všetko dokázali?

Najpozoruhodnejšie však je, že koalícii, ktorá je taká náchylná k bojom, sa podarilo hladko prijať bez výraznejšej spätnej reakcie zákony, ktoré by inde vyvolali kultúrne vojny.“

No vidíte, ako to všetko ide pekne „potichu“.

Prípadne to ide ešte lepšie, keď zamestnáte ženy premýšľaním nad tým, spoza ktorého rohu na ne vyskočí šumný migrant s túžbou náležite ich obohatiť, alebo mužov nad tým, že budú pokutovaní za politicky nekorektný humor, nenosenie rúšok, environmentálne zločiny a tak podobne.

BM

Zdroj: euractiv.com, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti

Kresťanská tradícia Európy: Procesie a vlečky v akte kajúcnosti a smútku