Jordan Peterson: „Prioritou Cirkvi ma byť spása duší a nie boj so zmenou klímy“ -

Jordan Peterson: „Prioritou Cirkvi ma byť spása duší a nie boj so zmenou klímy“


19. februára 2024
  Krátke správy

V nedeľu 11. februára bol hosťom katolíckej televízie EWTN známy kanadský konzervatívny mysliteľ Jordan Peterson. V Kanade ho má miestna progresivistická úderka plné zuby a v programe ukázal, prečo tomu tak je.

Zdroj: fb Jordan Peterson

Na otázku, prečo od 60. rokov Cirkev stráca veriacich napriek tomu, že sa práve v tomto období vydala po ceste „väčšej relevantnosti“ a „väčšej otvorenosti“ voči neveriacemu svetu, profesor Peterson polonahnevane odpovedá:

Koho do pekla zaujíma gitaroví hippies? … Celé je to povrchné, to je zjavné… Malo to byť pozvanie k veľkému dobrodružstvu života. Čo je veľké dobrodružstvo života? – „Vezmite svoj kríž a nasledujte ma.“ Tomu hovorím pozvánka! Cirkev však v toto stratila vieru.“

Kanadský filozof sa ďalej rozohňuje nad myšlienkou, že sa Cirkev snažila, aby ju neveriaci svet bral vážne. „Cirkev sa chcela stať „relevantnou“, gúľa očami. Podľa jeho slov sa tým docielilo to, že nad slová „Vezmite svoj kríž a nasledujte ma“ bolo dané niečo iné, niečo zdanlivo „dôležitejšie“. „Samozrejme, že to nemohlo fungovať,“ hovorí ďalej Peterson s tým, že keďže pôvodná myšlienka bola správna, hocičo, čo sa ju snaží prekryť či nahradiť, vedie do slepej uličky.

Kristus čelil a triumfoval nad smrťou a peklom,“ hovorí ďalej s tým, že každý človek musí rovnakým spôsobom triumfovať nad smrťou a peklom vlastným životom. Podľa Petersona dnes katolícka Cirkev nevyzýva veriacich, aby sa vydali po tej ťažšej ceste. „Bránu do raja blokujú cherubíni, ktorí majú ohnivé meče,“ povedal. „Znamená to, že je ťažké dostať sa do tohto klubu.

Hocičo, čo nie je toho hodné, bude vyťaté a spálené,“ varoval ďalej s tým, že je jasné, že reč je „o pekle“.

Podľa jeho názoru chcú mladí ľudia robiť veľké veci a nie sa zaoberať drobnosťami. „Chcú zažiť skutočné dobrodružstvo. Prečo si dofrasa myslíte, že sú tak posadnutí záchranou planéty?

Aj pápež František sa podľa jeho slov venuje záchrane planéty, pričom by sa mal venovať radšej „spáse duší“. „Takto zachránite planétu,“ hovori Peterson „a nie uctievaním Gaie („Matky zeme“)“.

Na otázku novinára, či sa pápež František niekedy venuje nepodstatným veciam, Kanaďan odpovedá:

Dal som Vám tento príklad. Netuším, čo má katolícka Cirkev spoločné so zmenou klímy. Formulácia je zlá, priorita je zlá… nedostatok viery je jej misia.“

Jordanova manželka Tammy verejne vyhlásila, že už na túto Veľkú noc vstúpi do katolíckej Cirkvi. Ako dôvod uviedla zázračné uzdravenie z choroby a manželovo hľadanie pravdy. Tammy hospitalizovanú v nemocnici začala navštevovať jej katolícka priateľka. Spolu sa rozprávali o Bohu, ba začali sa aj modliť ruženec a novénu.

Krátko pred chystanou operáciou lekári zistili, že sa Tammy zázračne uzdravila a rakovina sa stratila. Podľa Tammy je jej zázračné uzdravenie, ku ktorému došlo na piaty deň jej novény, výsledkom Božieho zásahu. „Lekári boli prekvapení, že som sa vyliečila, pretože na typ rakoviny, ktorým som trpela, neexistovala žiadna liečba,“ uviedla pre médiá.

Jordan sa zatiaľ nechystá ísť v manželkiných šľapajách, ale jeho slová prezrádzajú čím ďalej, tým väčší záujem o katolícku vieru a učenie.

MG

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb Jordan Peterson

***

Staňte sa členom Fatimského Apoštolátu!

Dostanete od nás ako časopis Spojenectvo s Máriou ako dar.

Členovia Fatimského Apoštolátu (FA) však okrem dvojmesačníka dostávajú tiež rôzne sväteniny – medailóny, brožúrky, plakety a podobne. A navyše – za členov FA sú odslúžené sv. omše a tiež sa zvlášť za nich a za nimi spísané úmysly modlia Služobnice Ducha Svätého počas celonočných adorácií, konaných v kláštore každú druhú noc.

Členstvo vo Fatimskom Apoštoláte je dobrovoľné, fatimský apoštol ho potvrdzuje svojím súhlasom a zasielaním pravidelného príspevku vo forme milodaru. Rovnako tak sa však môže fatimský apoštol kedykoľvek rozhodnúť zrušiť svoje členstvo, čo oznámi buď písomne alebo telefonicky.

Pridajte sa teda k našim pravidelným podporovateľom a staňte členmi Fatimského Apoštolátu – prihlásiť sa môžete na tel. čísle 02/222 00 777.

Svojím členstvom vo Fatimskom Apoštoláte tým najlepším spôsobom podporíte v týchto neľahkých časoch fungovanie Nadácie Slovakia Christiana, ako aj portálu Christianitas.sk a ich neúnavnú snahu o zachovanie nemenného učenia Cirkvi.

Ďakujeme!


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní