Dokončenie „konzervatívneho“ manévru: Pápež napísal predslov ku knihe LGBT jezuitu Jamesa Martina a povzbudzujúci list vylúčenému LGBT seminaristovi -

Dokončenie „konzervatívneho“ manévru: Pápež napísal predslov ku knihe LGBT jezuitu Jamesa Martina a povzbudzujúci list vylúčenému LGBT seminaristovi


5. júna 2024
  Krátke správy

V priebehu dvoch týždňov dokázal pápež František predviesť dialektický manéver, v rámci ktorého potešil zúfajúcich konzervatívcov tým, že podľa údajných informácií uniknutých z Vatikánu sa vyjadril negatívne k homosexuálom v seminároch, pričom mal použiť expresívny výraz na označenie šíriteľov sodomského hriechu, následne sa od tohto výrazu verejne dištancoval, no a nakoniec podľa talianskeho denníka Il Messaggero napísal vylúčenému homosexuálnemu seminaristovi povzbudzujúci list, v ktorom ho vyzval, aby „pokračoval vo svojom povolaní“.

Zdroj: flickr.com

Aby toho nebolo málo, rozhodol sa pápež František napísať predslov (!) k najnovšej knihe známeho heterodoxného jezuitu Jamesa Martina SJ, ktorý je preslávený vo svete ako jeden z najpochybnejších propagátorov LGBT zvráteností v Cirkvi, za čo dostal od svojich priaznivcov rúhavú prezývku „apoštol LGBT“. O jeho aktivitách sme na portáli Christianitas.sk písali už toľkokrát, že si netrúfame zahltiť čitateľov v tejto správe všetkými linkami a dôkazmi o jeho nehoráznostiach a odporúčame ho do ich ctenej pozornosti po ich vlastnej osi. Dodajme len, že dúhový páter James Martin SJ je ešte stále oficiálne vedený na zozname poradcov pápeža Františka.

https://infovaticana.com/2024/06/03/el-papa-escribe-el-prefacio-del-ultimo-libro-del-polemico-apostol-lgtb-james-martin-debemos-estar-muy-agradecidos/

K začudovaniu nevinných duchom i nádejeplných konzervatívcov sa tak podarilo v priebehu dvoch týždňov pápežovi odmietnuť homo-seminaristov aj ich povzbudiť, aby pokračovali v povolaní a zároveň údajne uraziť LGBT komunitu a následne ju opäť povýšiť a osláviť v osobe P. Jamesa Martina SJ. Vzhľadom na dominantný trend, čiže kontinuálnu podporu LGBT propagandy, nemusíme myslím dvakrát premýšľať, ktorá z fáz tejto ideologickej piruety je autentická vzhľadom na názory pápeža Františka.

Najprv k nešťastnému LGBT ex-seminaristovi. Volá sa Lorenzo Michele Noe Caruso, má 22 rokov a bol vylúčený zo seminára pre svoju homosexualitu. Noviny Il Messaggero píšu, že dostal od pápeža Františka list, ktorý bol odpoveďou na jeho e-mail, v ktorom sa Caruso rozhorčil na údajné pápežom použité expresívne anti-LGBT výrazivo. Pápež mu odpísal v rukou písanom liste, čo je vyznamenanie, ktorého sa od pápeža už viackrát dočkali rôzne LGBT osoby, avšak doteraz naň napríklad márne čakajú rehoľníčky zneužívané iným slávnym exjezuitom, otcom Markom Rupnikom.

https://www.ilmessaggero.it/vaticano/papa_francesco_mail_gay_escluso_seminario-8156798.html

V liste sa píše: „Ďakujem veľmi pekne za váš e-mail. Zaujal ma váš výraz: toxický a vylučujúci klerikalizmus. A máte pravdu! Viete, že klerikalizmus je mor? Ježiš volá každého, každého! Niektorí ľudia považujú Cirkev za colnicu, a to je zlé. Cirkev musí byť otvorená pre každého. Brat môj, pokračujte vo svojom povolaní.

Snáď len krátky súhrn všetkých paradoxov a kontradikcií tohto listu, lebo život je tiež krátky na to, aby sme sa museli neustále zaoberať podobnými aférami: Pápež, ktorý je hlavou klerickej hierarchie a autoritatívne zasahuje voči svojim oponentom (viď napr. kauzy Strickland a Burke), sa zároveň rozhorčuje ako osvietenský a ľavicový revolucionár, že „klerikalizmus je mor“. Taktiež sa pýta človeka, ktorý očividne vníma údajný klerikalizmus Cirkvi negatívne, či o tom vie. No evidentne vie, inak by nepísal ten e-mail. Ďalej pápež píše, že Ježiš volá každého, ale zabudol akosi dodať, že nie všetci chcú toto volanie počúvať, čiže plniť Jeho vôľu a prikázania, čo by sa týkalo aj aktívnych homosexuálov. No a zároveň píše, že niektorí ľudia považujú Cirkev za colnicu, čo ak správne rozumieme znamená, že ide o cestu a kontrolné stanovište pred vstupom do Neba s jasnými pravidlami vstupu, ale zabudol dodať, že výraz „niektorí ľudia“ v podstate zahŕňa všetkých svätcov, Otcov a Učiteľov Cirkvi za 2000 rokov, ktorí si práve toto mysleli a učili. Dokonca tvrdí, že je to zlé. Podľa neho musí byť Cirkev otvorená pre každého. No a nakoniec rana z milosti pre konzervatívcov, ktorí uverili, že správa o anti-LGBT čistke v seminároch má čo i len tieň reálnosti – pápež povzbudzuje ex-seminaristu, aby pokračoval vo svojom „povolaní“.

Ohrdnutý seminarista Caruso okamžite po obdržaní listu utekal do denníka Il Messaggero, aby sa podelil o svoju radosť a poskytuje nám svojím nadšeným komentárom k listu celé tony munície ohľadom údajnej, náhlej a už aj šťastlivo vyliečenej konzervatívnej homofóbie pápeža Františka. Niektoré vety sú skutočne na nezaplatenie:

Nádherná odpoveď… Objasňuje, aký je skutočný pápež, nie je taký, akého ho ukazujú. Tento list mi dáva nádej a seminár zostáva mojím neodloženým snom.

Caruso, ktorý ďalej priznal, že bol zo seminára vylúčený po tom, ako bola odhalená jeho sexuálna orientácia (ako???) , uviedol, že list potešil tak jeho, ako aj všetkých „homosexuálnych katolíkov“. Dúfa, že nasledujúca októbrová Synoda, zmení súčasnú diskrimináciu.

A rovnako pápež nepochybne potešil všetkých homo-katolíkov aj svojím úvodom ku knihe P. Jamesa Martina SJ. Tá nesie povzbudzujúci názov Lazár, vyjdi von! a pápež František nám hneď na začiatku predslovu oznamuje:

Musíme byť veľmi vďační otcovi Jamesovi Martinovi, ktorého ďalšie spisy tiež poznám a vážim si ich (!), za túto jeho novú knihu venovanú tomu, čo nazýva najväčším Ježišovým zázrakom: príbehu o vzkriesení Lazára.

Zostáva nám len dúfať, že slovo „musíme“ bolo použité ako zdvorilostná fráza a nebudeme konfrontovaní z úst progresívnych a umiernene konzervatívnych katolíkov s tým, že aj táto veta je súčasťou „aktuálneho magistéria“. Byť vďační otcovi Martinovi za jeho dielo by totiž predstavovalo záťaž, ktorá by bola nad naše sily, ako aj základné vieroučné vzdelanie.

BM

Zdroj: InfoVaticana, LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť