Americkí biskupi odmietli Bidenov návrh, ktorý by definoval kritiku potratov, LGBT a zmenu pohlavia ako obťažovanie -

Americkí biskupi odmietli Bidenov návrh, ktorý by definoval kritiku potratov, LGBT a zmenu pohlavia ako obťažovanie


8. novembra 2023
  Krátke správy

Americký prezident Joe Biden už našťastie politicky melie z posledného a v USA ho už evidentne nikto neberie vážne. Politické škandály – jeho vlastné, ako aj jeho rodiny – alarmujúce zníženie Bidenovho politického ratingu, zhoršenie jeho zdravotného stavu a opätovné zníženie intelektuálnych schopností sa pretavili do snahy presadiť návrh, ktorý by definoval kritiku potratov a LGBT ako obťažovanie.

Ilustračný obrázok, zdroj: youtube.com

Návrh z dielne demokratov odstrelili nielen republikáni, ale aj americkí biskupi. Tí uviedli, že kategoricky odmietajú Bidenov predkladaný návrh. Vyjadriť odpor, či už voči potratom a LGBTQ ideológii alebo aj iným témam patrí totiž k základným ľudským právam garantovaným ústavou. Právo vyjadriť svoj odpor je základným prvkom demokracie. Predstava, že môže ísť v rámci odporu voči tomuto zákonu k obťažovaniu je zavádzajúca a pravdepodobne sa nezrodila v hlave nesvojprávneho a chorého starca, ktorý už často nevie nájsť ani len cestu z pódia a melie piate cez deviate. Návrh vytvoril niekto z Bidenovho okolia.

Niekomu z Bidenovho okolia sa teda zdá, že je obťažovaním na základe pohlavia a reprodukčných rozhodnutí ženy, ak niekto odmieta antikoncepciu a potraty. Takisto sa mu zdá, že je obťažovaním na základe pohlavia, ak niekto odmieta sexuálnu orientáciu osoby a jej zmenenú rodovú identitu. Takisto je obťažovaním na základe pohlavia, ak niekto transgenderov neoslovuje biologicky určenými zámenami a menami podľa EEOC.

Keď pozorujem Bidena, tak mi nedá na ľudí z jeho okolia adresovať nasledujúcu výzvu: Prestaňte už trápiť dementného a chorého starca, po prezidentských voľbách ho už len tak nechajte sedieť pred televízorom pozerať Cartoon Network s kakavkom v ruke a nechajte ho dožiť do biologickej smrti – ako katolík nemôžem ani v jeho prípade odporúčať eutanáziu.

Predložené, údajne Bidenove, návrhy sú však neomarxisticky rafinované. Navrhujú sa ako odporúčania a usmernenia, „ktoré by nemali silu a účinok zákona“ a takisto „nemajú v úmysle žiadnym spôsobom zaväzovať verejnosť“.

Ide o vskutku rafinovanú fabuláciu. Ak sa totiž tieto návrhy prijmú ako usmernenia, za krátku dobu sa už budú vnímať ako zákony. V takomto kamuflovaní a salámovej metóde sú neomarxisti priam neprekonateľní. Aj II. vatikánsky koncil začínal nie ako dogmatický, ale ako pastoračný koncil a Synoda o synodalite sa tiež netvári, že by chcela definovať nové dogmy, len formuluje nové postuláty, ktoré sa však nakoniec medzi liberálmi a modernistami po čase budú v praxi prísne presadzovať.

Americkí biskupi jasne uviedli, že návrh Bidenovej administratívy je neakceptovateľný, pretože by vlastne nepriamo zakázal informovať o posvätnosti života, povahe manželských vzťahov, či mätúcej novej sexuálnej realite ľudských bytostí. Biskupi uviedli, že Biden a jeho administratíva skryto útočia na základné ústavné práva amerických občanov.

Katolícki biskupi v USA v posledných mesiacoch dôrazne vystúpili na obranu katolíckeho učenia o realite biologického pohlavia, dôstojnosti ľudskej osoby a posvätnosti života. Odmietajú tiež operácie zamerané na zmenu rodovej identity.

Koncom augusta katolícka diecéza v Clevelande formálne zakázala účasť na radikálnej LGBT ideológii pre všetky svoje a stredné školy a odmietli akúkoľvek účasť na spoločenskom preferovaní chirurgických zmien pohlavia.

Arcibiskup Salvatore Cordileone z arcidiecézy San Francisco a biskup Michael Barber z Oaklandu v septembri publikovali list, v ktorom uvádzajú, že násilne presadzovaná ideológia, ktorá tvrdí, že „ľudia sa môžu narodiť v nesprávnom tele alebo prepínať pohlavia“, je „radikálne proti zdravému rozumu a chápaniu ľudskej povahy a intimity“.

BK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com

***

Portál Christianitas.sk svojim čitateľom odporúča:

Kniha Obraňujme vyšší zákon s podtitulom Hnutie LGBT a obrana kresťanskej morálky kolektívu autorov Americkej spoločnosti pre obranu Tradície, rodiny a vlastníctva (TFP) dáva čitateľovi jednoznačnú odpoveď na otázku: Prečo musíme odmietať „sobáše“ medzi ľuďmi rovnakého pohlavia ako aj požiadavky homosexuálnej loby?

K tejto obsahom pozoruhodnej knihe napísal príhovor otec arcibiskup Mons. Ján Orosch, z ktorého zacitujme: „Táto hlboká pravda, ktorá je uvedená v predstavovanej knihe o skutočnosti homosexuálnej revolúcie, pozorovateľnej na celom svete, dokonale ilustruje realitu vzbury hriechom poznačeného človeka, voči svojmu Stvoriteľovi.

A slová z recenzie doc. RNDr. Vladimíra Palka CSc.: Ak sa chcete zoznámiť s knihou, ktorá opisuje úspešnú históriu, taktiku a stratégiu hnutia, a vyzbrojuje čitateľa argumentačne do zápasu proti ideológii LGBT, potom odporúčam knihu „Obraňujme vyšší zákon“.

Uvedenú knihu si môžete objednať na adrese:

https://www.christianashop.sk/obranujme-vyssi-zakon/

V našom e-shope si však môžete objednať vo výraznej zľave aj ďalšie zaujímavé tituly – viac informácií na našej stránke christianashop.sk/.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal