Zvyšujúci sa počet interrupcií slovenským politikom nestačí: Chcú zaviesť potratové tabletky?! -

Zvyšujúci sa počet interrupcií slovenským politikom nestačí: Chcú zaviesť potratové tabletky?!


1. júna 2023
  Krátke správy

Jedna z prvých tém, ktoré otvorila progresívna vláda našej progresívnej prezidentky sú potratové tabletky. Oslavuje ich prázdninový minister zdravotníctva Palkovič, aj prázdninový premiér Ódor.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Portál Christianitas.sk vás nedávno informoval, že na Slovensku v minulom roku stúpol počet potratov a svojho nenarodeného dieťaťa sa u nás rozhodlo zbaviť 5 539 žien. Išlo najmä o ženy, ktoré už mali doma dve deti, pričom v roku 2022 bolo zaznamenaných o 5,5 % interrupcií viac ako v roku 2021.

Naďalej sa teda potvrdzuje nielen to, že Slovensko už stráca katolícku vieru, ktorá prikazuje chrániť život od počatia, ale aj to, že ako národ vymierame. To však nebráni našim politikom, aby neotvorili otázku potratových tabletiek, ktoré by prístup k umelým interrupciám oveľa viac uľahčili. Pozitívne sa už v tomto smere vyjadril aj minister zdravotníctva Michal Palkovič, aj premiér Ľudovít Ódor. Podľa ich slov „ide o menej rizikovú metódu“. My dodávame – metódu vraždenia nenarodených detí.

Už sa dokonca verejne hovorí o tom, že potratové tabletky by sa u nás poskytovali v rámci ústavnej zdravotnej starostlivosti! Mimochodom, na schválenie tejto záležitosti u nás stačí, keď pán minister len podpíše vyhlášku. Menej sa však už hovorí o tom, že ani potratové tabletky nemajú 100-percentnú účinnosť a rovnako zahŕňajú aj riziká a komplikácie, o ktorých by žena mala byť vopred informovaná. Presnejšie tieto problémy opísala fínska štúdia v časopise Obstetrics and Gynecology, ktorá porovnala následky na zdravie žien po „tabletkovom“ a chirurgickom potrate v priebehu siedmich rokov. Podľa štúdie sa pri chemickom potrate vyskytlo štvornásobne viac zdravotných komplikácií.

Chemický potrat je totiž nielen zlom pre dieťa, ktoré je násilne usmrtené, ale aj pre zdravie matky. Pripomeňme, že postup realizácie chemického potratu je nasledovný: tehotná matka užije prvú tabletu mifepriston, ktorá spôsobí zabitie jej dieťaťa. Druhá tableta, misoprostol, užitá o 36 – 48 hodín neskôr spôsobí vypudenie mŕtveho dieťaťa z maternice. Ak matka dieťa potratí doma, zbavuje sa následne dieťaťa sama, napr. do toalety. (?!)

Vo svete už došlo aj k úmrtiam matiek po chemickom potrate v dôsledku infekcie a toxického šoku vyvolaného baktériami. Obeťami boli aj 18-ročná Holly Patersonová z USA, či 23-ročná María del Valle González Lópezová z Argentíny.

Ak chcete podporiť petíciu, v ktorej Asociácia za život a rodinu spolu so CitizenGo vyzývajú premiéra Ódora, aby prestal s presadzovaním chemického potratu a postavil sa za pomoc pre tehotné matky v núdzi, kliknite na link nižšie. Petíciu podporuje aj Nadácia Slovakia Christiana a portál Christianitas.sk.

Prosím, podpíšte sa tu a postavte sa proti chemickému potratu.

MM

Zdroj: Fox News, CitizenGo, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života