Vyhodili ich, lebo odmietli očkovanie. Zamestnanci kanadských aerolínií sa teraz idú súdiť -

Vyhodili ich, lebo odmietli očkovanie. Zamestnanci kanadských aerolínií sa teraz idú súdiť


26. mája 2023
  Krátke správy

Zamestnanci kanadských aerolinek podávajú hromadnú žalobu na vládu, pretože ich nútili zaočkovať sa proti covidu, a keď odmietli, vyhodili ich z práce. Zdá sa však, že na súde môžu uspieť.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

V médiách hlavného prúdu sa o tom z pochopiteľných dôvodov nedočítate, ale fakty sú skrátka fakty. Organizácia Free to Fly Canada, ktorá bojuje proti povinnému očkovaniu pilotov a letušiek v tejto krajine totiž informovala, že minulý týždeň podala na federálnom súde hromadnú žalobu na kanadskú vládu a tiež na kanadského ministra dopravy.

Pripomeňme, že Kanada patrila medzi krajiny, ktoré v oblasti očkovania proti svojim obyvateľom postupovali najtvrdšie a pre niektoré profesie bolo očkovanie proti covidu povinné, špeciálne pre letecké profesie. Ak niekto z pilotov, letušiek alebo aj zamestnancov letiska očkovanie odmietol, prišiel o zamestnanie. V žalobe sa tvrdí, že v tomto prípade došlo k porušeniu kanadskej Listiny práv a slobôd, porušeniu práva na súkromie a porušenie zmluvy.

Deje sa tak krátko po tom, ako k podobnej žalobe došlo aj v Dolnom Rakúsku, kde koaličná vláda schválila fond na odškodnenie obetí nezákonných opatrení v boji proti pandémii koronavírusu. Peniaze budú pridelené tým, ktorí trpia trvalou poruchou zdravia v dôsledku vedľajších účinkov očkovania proti ochoreniu Covid-19, ako aj psychologickými problémami spôsobenými lockdownami a obmedzeniami.

MM

Zdroj: The Epoch Times, ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal