Viedenský kňaz je zhrozený z homofóbie na futbale! Dištancuje sa od najnovšieho „škandálu“ v Rapide Viedeň -

Viedenský kňaz je zhrozený z homofóbie na futbale! Dištancuje sa od najnovšieho „škandálu“ v Rapide Viedeň


29. februára 2024
  Krátke správy

Rakúskom „otriasa“ už druhý deň „škandál“, ktorý by ešte pred cca 20 rokmi prešiel bez povšimnutia. Počas futbalového derby medzi mužstvom Rapidu Viedeň a mužstvom klubu Austria Viedeň sa nielen fanúškovia, ale aj traja členovia vedenia Rapid tešili z víťazstva tak, že skandovali „homofóbne“ pokriky. Viď priložené video:

https://www.blick.ch/sport/fussball/international/auch-ex-yb-profi-beteiligt-homophobie-eklat-mehrere-rapid-stars-nach-derby-angezeigt-id19478772.html

Nanešťastie pre troch členov vedenia, generálneho riaditeľa Steffena Hofmanna, asistenta trenéra Stefana Kulovitsa, kapitána Guida Burgstallera, a jedného hráča, Marca Grülla, sa v priestore vyskytol uvedomelý občan, ktorý nahral inkriminovanú scénku na mobil.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Vzápätí sa odpútali z reťaze všetky orkány politickej korektnosti a mimovládneho jačania, za ktorými nasledovala cunami vlna pokánia a ospravedlňovaní, vysoká najmenej tridsať metrov. Každý kto mal v klube Rapid Viedeň ruky a nohy, sa začal kajať a sypať si dúhový popol na hlavu.

Pozadu nesmel zostať ani cirkevný predstaviteľ, ktorý je poverený ako klubový kňaz pastoráciou medzi loptami, trávnikmi a reklamami ošľahanými mačistami v štucniach a trenírkach. Páter Christoph Pelczar, ktorý pochádza z Poľska, rázne odsúdil akékoľvek prejavy homofóbie a priznal, že je šokovaný. Skandovanie označil za „neobhájiteľné a jednoznačne odsúdeniahodné“.

V rozhovore pre portál Kathpress ďalej uviedol, že zainteresovaných dobre pozná, spolupracuje s nimi a takéto prejavy u nich nikdy predtým nevidel.

Tým naznačil dve veci:

1) Zločinci sa predo mnou pretvarovali a svoju homofóbiu skrývali.
2) Akékoľvek podozrenie, že ja ako ich futbalový pastier nejakým spôsobom participujem na homofóbii, neprichádza do úvahy.

Kňaz potom prešiel do roviny poetického jazyka a uviedol, že v „hodine eufórie“ sa otvoril ventil a došlo k „výbuchu sopky“, ktorá bohužiaľ vyniesla na svetlo aj „verbálne zranenia“. Podľa Pelczara by teraz páchatelia, ktorí sa už medzitým pokorne a verejne ospravedlnili, mali akceptovať akýkoľvek trest zo strany zodpovedných bundesligových výborov: „Každý, kto urobil chybu, musí niesť následky.

Dôstojný pán Pelczar, ktorý pôsobí ako futbalový kňaz už osem rokov, je aj spisovateľom a napísal knihu s názvom Faith.Love.Rapid. Teraz však pre Kathpress narieka, že najnovší škandál „otriasol dôveryhodnosťou“ jeho snáh. Apeluje na všetkých, ktorým záleží na Rapide Viedeň, aby zostali zakotvení v športovej etike: „V rodine Rapidu je miesto pre každého.“ – A my dodajme, že práve tak, ako to je v pokrokovom štáte aj pri reálnej rodine: homosexuálnej, polyamórnej, heterosexuálnej či polygamnej.

Narieka aj poslanec za stranu Zelených, aktívny homosexuál Marco Schreuder: „Ako sa mám ja, gay fanúšik Rapidu, teraz tešiť z víťazstva v derby?“ – Poradíme mu: ani jeho predsa nezaujíma, či sa niektorí konzervatívni občania, fanúšikovia Rakúska, tešia z víťazstva strany zelených alebo socialistov, však? Alebo, keď vyhrajú voľby zelení, tak tí potom cudne klopia oči a dávajú pozor, aby neurazili svojimi prejavmi city národných konzervatívcov?

S kňazom, ako aj s celou pokrokovou spoločnosťou sa stotožňuje aj prezident klubu Alexander Wrabetz: „Očierňovanie ľudí na základe odlišných vlastností alebo životného štýlu by v Rapide nemalo mať miesto.“ – Výborne, takže asi sa už nebudú odteraz postihovať ani tí fanúšikovia, ktorí uprednostňujú pravicovo-radikálny „životný štýl“, že?

Avšak Bundesliga oznámila, že všetci páchatelia budú nahlásení Senátu. Hrozia zákazy a odpočítanie bodov. Zrejme nie úplne každý „životný štýl“, sa teda bude tešiť priazni kontrolórov a pravdepodobne aj priazni pátra Pelczara.

BM

Zdroj: Kathpress, Katholisch.at, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní