Vatikán je znepokojený nemeckými a švajčiarskymi pastoračnými radami. Nemal by ich Svätý Otec v takom prípade začať rušiť? -

Vatikán je znepokojený nemeckými a švajčiarskymi pastoračnými radami. Nemal by ich Svätý Otec v takom prípade začať rušiť?


22. novembra 2023
  Krátke správy

Pápež František sa prednedávnom kriticky vyjadril na adresu nemeckej katolíckej cirkvi, kde sa zavádzajú do praxe nielen rôzne liberálne synodálne novoty (tradičnými katolíckymi tmármi označované za blud), ale kde sa čoraz rýchlejšie objavujú, priam ako huby po daždi, aj rôzne problematické synodálne rady, v ktorých, mimochodom, už začali liberálni pseudokatolícki laici stavať do pozoru nemeckých liberálnych kňazov a biskupov.

Joseph Maria Bonnemain, bergoglián, ultramodernista a ultraprogresívny švajčiarsky biskup z diecézy Chur
zdroj: youtube.com

Žiaľ, musím sa vám milí čitatelia priznať, že predstava ako dirigujú agresívne katolícko-ríšske spevavé ekumenické lesbičky, sufražetky, feministky a možno aj budúce „kňahyne“ v pastoračných radách modernistických nemeckých kňazov vyvoláva u mňa skôr pobavenie a zamyslenie nad známym slovenským príslovím: „Kto seje vietor, žne búrku…“

Už aj na Slovensku sa teda v tzv. mainstreamovom informačnom prúde objavujú informácie, že pápež vyjadruje znepokojenie nad niektorými ustanoveniami nemeckej Synodálnej cesty. To najväčšie, samozrejme, vo Vatikáne vyjadrujú práve nad existenciou spomínaných pastoračných rád, ktoré v minulosti liberálni a modernistickí biskupi a kňazi však radostne podporovali a ktoré mali podporu aj z najvyšších vatikánskych kruhov. Dnes je však už aj tomu pomalšie uvažujúcemu katolíckemu liberálovi a modernistovi zrejmé, že „tady někde udělali soudruzi z NDR chybu“.

Na margo pápežovho znepokojenia. Bolo by azda lepšie, keby pápež František reagoval opačne. Radšej keby vyjadroval znepokojenie nad tradicionalistickými biskupmi a konečne začal odvolávať modernistických a liberálnych biskupov, ktorí pretvárajú katolícke učenie vo svojich diecézach, v mnohých prípadoch doslovne na akýsi čudný paškvil. To by však museli vo Vatikáne chcieť a museli by prestať používať dvojaký meter.

Vráťme sa však k tomu, čo sa deje vo Švajčiarsku. Tam momentálne v mediálnom priestore kraľuje bergogliánska ultramodernistická hviezda – biskup Joseph Bonnemain, čo sa už prejavilo aj značným stupňom rozkladu v katolíckych inštitúciách. O bergogliánskej ultraliberálno-modernistickej hviezde zo švajčiarskeho Churu sme už na našom portáli informovali viackrát:

https://christianitas.sk/liberalny-biskup-bonnemain-odmieta-potrestat-akterov-zenskej-koncelebracie-na-omsiach-nic-zavazne-sa-nestalo/

https://christianitas.sk/rozklad-katolickej-cirkvi-vo-svajciarsku-rychlo-pokracuje/

https://christianitas.sk/svajciarsko-viac-ako-40-knazov-odmieta-podpisat-text-biskupa-relativizujuci-homosexualitu/

https://christianitas.sk/svajciarsky-biskup-sa-zbavil-exorcistov-nepotrebujeme-ich/

V diecéze Chur, ktorej pôsobí Bonnemain, riadi dnes komisiu pre sexuálne zneužívanie bývalý kňaz Staphan Loppacher, ktorý žije v neformálnom vzťahu so ženou menom Karin Itenová. V dnešnej záplave filosodomitských vášní si však musím dávať pozor, aby som náhodou pozitívne nehodnotil fakt, že žije so ženou a nie transgenderovou queer kráľovnou…

Od roku 2019 bývalý kňaz Stefan Loppacher neslávi svätú omšu, od roku 2012 žije v spomenutom neformálnom zväzku s Karin Itenovou, ktorá sa považuje za agnostičku. Spoločne ostro kritizujú morálne učenie Cirkvi, sú odporcami celibátu a presadzujú u kňazov „právo na sexuálne sebaurčenie“.

Stefan Loppacher tvrdí, že zneužívanie v Cirkvi súvisí s núteným celibátom. Spoločne s Itenovou vypracovali špeciálne smernice pre kňazov z diecézy Chur, v ktorých sa pokúsili kňazov prinútiť prestať s kritikou každého, kto žije v neformálnych vzťahov a takisto ich prinútili prestať kritizovať sodomitov. A biskup Bonnemain Loppachera a Itenovú vrelo podporil.

Možno aj u čitateľov teraz zarezonuje otázka, ktorá sa okamžite objavila v mojej mysli. Prečo Loppacher a Itenová, alebo iní modernisti a liberáli nikdy dobrovoľne katolícku Cirkev neopustia a nevytvoria si vlastnú todos Cirkev?

Najjasnejšie vysvetlenie som našiel na švajčiarskom Kathnete. Tam dotyčný kritik pred tým, ako jeho príspevok zmazali, napísal, že takí ako Loppacher a Itenová katolícku Cirkev nikdy dobrovoľne neopustia, rovnako ako nikdy pásomnica dobrovoľne neopustí svojho hostiteľa. Parazit zostane vždy len parazitom, sám sa totiž uživiť nedokáže.

BK

Zdroje: Kath.net, Kath.ch, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista