V USA vyjde kniha biskupov Stricklanda, Schneidera a Aguera s názvom „Musíme poslúchať Boha“ -

V USA vyjde kniha biskupov Stricklanda, Schneidera a Aguera s názvom „Musíme poslúchať Boha“


4. júla 2024
  Krátke správy

Americké katolícke vydavateľstvo Sophia Institute Press oznámilo, že vydá knihu troch významných konzervatívnych a tradicionalistických biskupov Mons. Josepha Stricklanda, Mons. Athanasia Schneidera a Mons. Héctora Aguera, ktorej celý názov bude znieť: „Musíme poslúchať Boha: Vernosť a poslušnosť v časoch kríz“.

Emeritný biskup, Mons Joseph Strickland
zdroj: youtube.com

Kniha bude podľa vydavateľa poukazovať na teologické princípy, historické príklady a praktické rady ohľadom vernosti a pravej poslušnosti v časoch politických a cirkevných kríz. Sophia Institute Press ďalej uvádza, že nová publikácia sa bude snažiť odpovedať na otázky ako:

Čo by mali rodiny robiť tvárou v tvár desivým a represívnym vládnym nariadeniam? Čo by mali robiť kňazi, aby zostali verní nepoškvrnenému učeniu Kristovmu, zvlášť ak sú „zrušení“ (angl. canceled, pozn. aut.) dokonca pápežom samotným? Ako by sa mal zachovať každý katolík, keď sa jeho snaha poctivo pracovať stretáva s pohŕdaním, či dokonca kánonickým potrestaním?

Podľa vydavateľa nadchádza čas, „aby katolíci zistili odpovede na tieto otázky“, ktoré „už boli zodpovedané v minulosti“, ale „nikdy neboli dôležitejšie ako práve dnes“. Kniha bude obsahovať príklady zavedenia konkrétnych opatrení do praxe, bude ponúkať víziu ako ďalej, dôvody k nádeji a „praktické rady pre budovanie verného, nebojácneho a oddaného života,“ sľubuje Sophia Institute Press.

Musíme poslúchať Boha: Vernosť a poslušnosť v časoch kríz“ bude rozoberať pohľad na témy ako sú čnosť poslušnosti, stupne vernosti, či napomínanie blížneho. V časti o histórií bude rozoberať príklady Pavlovho napomínania Petra, vzdoru svätých biskupov Athanázia, Tomáša Becketta, či Jána Fischera, ako aj hrdinskú obranu katolíkov ako bola vojna cristeros v Mexiku, a nevyhne sa ani odpovediam na otázky súčasné, ako sú sexuálne škandály v Cirkvi, doktrinálne vybočovania duchovenstva, či perzekúcia tradičnej latinskej sv. omše.

Pri príležitosti oficiálneho ohlásenia vydania knihy jeden z jej spoluautorov, arcibiskup Aguer, napísal, že „prispeje k nášmu utvrdeniu sa vo viere počas týchto čias veľkého cirkevného zmätku. I sv. Pavol nás napomína, aby sme „už neboli nedospelí, sem-tam hádzaní a zmietaní závanom hocijakého učenia — ľudskou úskočnosťou, chytráctvom a ľstivým zvádzaním na blud. Buďme pravdiví v láske, aby sme vo všetkom dorastali v Krista. On je hlava, z neho rastie celé telo, pevne spojené vzájomne sa podporujúcimi kĺbmi a buduje sa v láske podľa toho, ako je dané každej časti.“ (porov. Ef 4,14–16)

+ Héctor Aguer
emeritný arcibiskup La Platy
Buenos Aires, streda 3. júla 2024
Sviatok svätého apoštola Tomáša“

MG

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Hnutie Emauzy potvrdilo o zakladateľovi, že Abbé Pierre, idol liberálneho katolicizmu bol sexuálnym násilníkom. Dodajme: aj obhajcom LGBT a heretikom

Poľsko: Šikanovanie Cirkvi liberálmi narastá – Dvom progresívcom vadilo zvonenie z kostola a sudca ho zakázal

Firma John Deere upúšťa od podpory agendy LGBT, rodovej rovnosti a gender. Konzervatívni zákazníci ju začali bojkotovať

Pierre Teilhard de Chardin ako symbol šírenia bludov v modernej Cirkvi