V talianskom Ríme bol veľký Pochod za život. Na Slovensku budeme aspoň Hrdí na rodinu -

V talianskom Ríme bol veľký Pochod za život. Na Slovensku budeme aspoň Hrdí na rodinu


23. mája 2023
  Krátke správy

Je to naozaj strašidelné číslo. V Taliansku bolo od uzákonenia interrupcií v roku 1978 zavraždených približne 6 miliónov nenarodených detí…

Počas uplynulej soboty sa v talianskom Ríme zhromaždili tisícky ľudí na Pochode za život, aby vyjadrili svoj nesúhlas s umelými potratmi. Mottom tohto ročníka bolo heslo „Vyberáme si život“ a proliferi pochodovali z námestia Piazza della Repubblica až k Lateránskej bazilike. V skandujúcom dave boli bok po boku mladí ľudia, aj tí skôr narodení, prišli aj deti, rehoľníci, kňazi a sprievod viedla skupina bubeníkov. Na poriadok dohliadala polícia.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Podľa webovej stránky organizátorov bolo cieľom Pochodu za život v Ríme pripomenúť celej spoločnosti, že „uznanie prirodzenej dôstojnosti každého člena ľudskej rodiny predstavuje základ slobody, spravodlivosti a mieru vo svete“ (Všeobecná deklarácia o ľudských právach, 10. decembra 1948) a že dieťa „potrebuje osobitnú ochranu a starostlivosť vrátane primeranej právnej ochrany pred narodením aj po ňom“ (Dohovor o právach dieťaťa, 20. novembra 1989).

V Taliansku je interrupcia legálna na požiadanie kedykoľvek počas prvých 90 dní tehotenstva a neskôr vtedy, ak je ohrozený život matky.

Je vám ľúto, že na Slovensku ani v tomto roku Pochod za život nebude? Aj nám…

Zdroj: fb Hrdí na rodinu

Pozývame vás teda aspoň na pochod s názvom Hrdí na rodinu, ktorý sa uskutoční 22. júla 2023 o 15:00 hod na Jakubovom námestí v Bratislave. Pri toľkom zosmiešňovaní a ponižovaní Slovenska ako zadubeného, bigotného, chceme ukázať, že my sa nehanbíme sa za náš slovenský národ a ani za naše Slovensko. A nehanbíme sa ani za všetky národnosti, ktoré na Slovensku majú svoj domov. Všetci ste pozvaní, hovorí predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík.

MM

Zdroj: LifeSite News, Aliancia za rodinu, sprievodný ilustračný materál, zdroj – pixabay.com a fb Hrdí na rodinu


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní

Na slovíčko s Michaelom Mattom a Johnom-Henrym Westenom