V Nemecku sa rozpútal celoštátny pohon na organizácie „Nemecké kráľovstvo“ a „Ríšski občania“. Razie, zatýkanie a oficiálny štátny zákaz -

V Nemecku sa rozpútal celoštátny pohon na organizácie „Nemecké kráľovstvo“ a „Ríšski občania“. Razie, zatýkanie a oficiálny štátny zákaz


15. mája 2025
  Krátke správy

V utorok od skorého rána prebiehala na celom území Nemecka policajná akcia zameraná na zatýkanie a vyšetrovanie členov monarchistických organizácií „Nemecké kráľovstvo (Königreich Deutschland)“ a „Ríšski občania (Reichsbürgerer)“. Polícia podľa denníka Tagesschau prehľadávala byty a budovy patriace organizáciám a ich členom.

Útočná sila a nasadenie Ríšskych občanov sú očividne zdrvujúce.
zdroj: Heute.at

Prehliadky a zatýkania sa týkali členov v Bádensku-Württembersku, Dolnom Sasku, Severnom Porýní-Vestfálsku, Porýní-Falcku, Sasku, Sasku-Anhaltsku, Durínsku a Brandenbursku. Podľa spolkového ministra vnútra Dobrindta sa do prehliadok a zatýkaní zapojilo celkovo 800 policajtov.

Zrejme boli očakávané aj nálezy skladov zbraní, avšak po celodennom pohone 800 policajtov na údajných zločincov konštatoval pán minister, že „zatiaľ sa nenašli žiadne relevantné zbrane“.

Zdá sa však, že napriek absencii zbraní sú v Nemecku sužovanom pravidelnými vraždami a teroristickými útokmi v réžii imigrantov najnebezpečnejšími škodcami málopočetné združenia, nostalgicky spomínajúce na časy, keď bolo Nemecko monarchiou a odmietajúce vymoženosti multikultúrneho raja. Kultúra v Nemecku, ktorá oslavuje mešity, dúhové pochody aj eutanáziu, nie je podľa všetkého dostatočne „multi“ na to, aby sa v jej taviacom kotlíku našlo miesto aj pre niekoľko tisíc Nemcov, ktorí chcú zostať Nemcami.

Nemecká spolková prokuratúra zatkla v utorok štyroch mužov, ktorí sú považovaní za vodcov organizácie a spolkový minister vnútra Alexander Dobrindt (CSU), čiže člen tej údajne najkonzervatívnejšej nemeckej strany, vydal oficiálny zákaz činnosti tejto skupiny.

Zatknutý bol samozvaný najvyšší panovník Nemeckého kráľovstva Peter Fitzek, dvaja zakladajúci členovia Ríšskych občanov a štvrtý muž, ktorý pôsobil v združení od roku 2013 ako minister financií. Traja zo zatknutých sú vo väzbe.

Spolkové ministerstvo vnútra vysvetľuje, v čom sú tieto združenia pre Nemecko také nebezpečné:

Navonok agresívne presadzuje svoju vlastnú štátnosť – podloženú napríklad vlastnou ústavou a legislatívou – a spochybňuje monopol Spolkovej republiky na použitie sily.“

Cieľom tohto združenia je vytvoriť takzvaný protištát a odtrhnúť sa od Spolkovej republiky Nemecko,“ dodal minister vnútra Dobrindt.

Nebola však náhodou Nemecká republika z roku 1918 protištátom voči Nemeckému cisárstvu? A práve tak aj iné republiky? Ako je možné, že to čo vtedy bolo dobré a skvelé – vznik protištátu, je odrazu zlé a protizákonné? Ako je to potom s tou demokraciou, ktorá údajne umožňuje presadenie iného názoru, keď je tu otvorene povedané, že konkrétny iný názor je zakázaný? Neboli práve toto metódy, ktoré demokrati tak nahlas odsudzovali?

V tom prípade sa navyše musíme pýtať: Kam sa nám podelo tzv. právo na sebaurčenie, na základe ktorého vznikli rôzne štátne útvary a na základe ktorého sa dožadovali rôzne náboženské skupiny oddelenia v rámci jedného štátu, jazyka či národa (Írsko a Severné Írsko, India a Pakistan, Rakúsko, Švajčiarsko a Nemecko)? Prečo by sa nemohli na základe práva na sebaurčenie, tohto významného vynálezu prezidenta Woodrowa Willsona, sebaurčiť aj Ríšski občania? Najmä v čase rozšírenej inkluzívnosti a prijímania?

Že nechcú rešpektovať súčasné nemecké zákony? Ale veď tie nerešpektuje a ignoruje značný počet, ak nie väčšina moslimov, odvolávajúc sa na právo šaría a nikto nejde celoplošne zakázať islam v Nemecku…

Lenže tí nie sú zrejme až takí nebezpeční ako Ríšski občania, pretože ministerka vnútra Saska-Anhaltska Tamara Zieschangová označila Nemecké kráľovstvo za „obzvlášť nebezpečnú skupinu v rámci Ríšskych občanov, ktorá mimoriadne agresívne a s veľkou zločineckou energiou presadzuje svoju antidemokratickú a antisemitskú agendu. Ich cieľom je vytvoriť monarchický vymyslený štát mimo nemeckého právneho systému.

O tom, aký asi „agresívny“ potenciál majú tieto združenia, svedčí kauza ich zatýkania spred niekoľkých rokov, o ktorej sme písali na portáli Christianitas.sk. Nemecká prokuratúra sa vtedy chválila, že pri zatknutí viac ako 70-ročného princa Reussa odhalila množstvo zbraní, vrátane kuší a historických pušiek:

https://christianitas.sk/zacina-proces-proti-hnutiu-risski-obcania-bizarna-situacia-migranti-islamisti-devianti-aj-lavicovi-extremisti-su-pod-statnou-ochranou-ale-hrozbou-je-71-rocny-slachtic/

Úrad spolkového prokurátora uviedol, že cieľom skupiny bolo nahradiť systém Spolkovej republiky Nemecko vlastným. Za týmto účelom si skupina vytvorila vlastnú menu, vlastný bankový a poisťovací systém a registračný úrad s fiktívnymi dokladmi totožnosti. Skrátka – sebaurčili sa inak ako im to nakazuje slobodymilovný a demokratický štát. A to bola chyba.

Veľkosť združenia vo vyše 80 miliónovom Nemecku je skutočne zdrvujúca – podľa vlastných informácií má skupina až 6000 členov.

Tým, ktorí poukazujú na zanedbateľný počet členov a ich sentimentálnu nostalgiu však minister Dobrindt jasne odkazuje:

Členovia združenia nie sú v žiadnom prípade „neškodní nostalgici“, ale skôr zločinecké štruktúry.

A spolková ministerka spravodlivosti Stefanie Hubigová mu drukuje:

Ríšski občania sú nepriatelia našej demokracie – nie neškodní čudáci.

Tak snáď teraz, keď už sa nemeckým orgánom podarilo zlikvidovať tých najnebezpečnejších zločincov v Nemecku, nastane v toľko sužovanej Germánii opäť pokoj. Avšak ministerstvo vnútra varuje:

V súčasnosti existuje okrem teraz zakázaného združenia približne ďalších 40 kráľovstiev a ríš.

Takže, pokiaľ opäť niečo v sladkej demokracii nevyjde, vieme, kde hľadať vinníkov.

Branislav Michalka

Zdroj: tagesschau.de, titulný ilustračný obrázok, zdroj – Heute.at


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Na severe Iraku bolo tento týždeň na svojom prvom svätom prijímaní okolo 450 detí

Fanatický nepriateľ tradičnej omše, teológ Andrea Grillo zaútočil neuveriteľným spôsobom na úctu k mladému adeptovi svätorečenia Carlovi Acutisovi

„James the Less“ – komediálny katolícky miniseriál, ktorý je na platforme YouTube už vcelku populárny

Cirkvi v Nemecku chránia v azyloch tisíce nelegálnych imigrantov pred deportáciou