V Nemecku a Taliansku postupne odhaľujú materiály, ktoré svedčia o politickej manipulácii pri pandemických opatreniach a o škodlivosti vakcín -

V Nemecku a Taliansku postupne odhaľujú materiály, ktoré svedčia o politickej manipulácii pri pandemických opatreniach a o škodlivosti vakcín


3. apríla 2024
  Krátke správy

Aj keď sa bojovníci za lepší svet zamerali dnes na ďalšie aktuálne témy, skrze ktoré sa snažia oblažiť svet a na pandémiu už začínajú pomaly zabúdať, je pravdepodobné, že značné množstvo ľudí zasiahnutých ich pandemickým vyčíňaním, sa bude domáhať vysvetlenia a odškodnenia.

Ilustračný obrázok, zdroj: pxhere.com

Dve nové správy z Nemecka a Talianska svedčia o tom, že niektoré kauzy zrejme nebudú úplne premlčané, ako by si to vyžadovalo pokrokové napredovanie.

Nemecký časopis Bild priniesol správu o kauze internetového magazínu s názvom Multipolar, ktorý dva roky na súdoch bojoval za zverejnenie interných zápisníc koronakrízového tímu nemeckého Inštitútu Roberta Kocha (RKI), ktorý sa podieľal na riadení pandemických opatrení. Pred veľkonočnými sviatkami boli zápisnice odtajené a časopis Bild o nich píše ako o „politickej výbušnine“.

Predmetné informácie sa týkajú prekvalifikovania rizika koronavírusu spôsobujúceho Covid-19 zo „stredného“ na „vysoké“ 17. marca 2021. Z odtajnených dokumentov vyplynulo, že prehodnotenie nebolo založené na technickom posúdení Inštitútom Roberta Kocha, ale na politických pokynoch jedného aktéra, ktorého meno je však na listine začiernené! V zápisnici RKI sa píše:

Tento týždeň by sa malo zvýšiť hodnotenie. Hodnotenie rizík sa zverejní hneď, ako (vymazané meno osoby) dá signál.“

Magazín Multipolar sa domnieva, že rozhodnutie vzniklo po politickom tlaku, pretože čísla nakazených sa nezmenili a opatrenie prišlo náhle. Je tiež podozrivé, prečo je začiernené meno zodpovedného činiteľa, pokiaľ prebehlo všetko podľa zákona?

Ďalšie nezrovnalosti sa týkajú povinnosti nosenia rúšok. Inštitút v zápisnici z 30. októbra 2020 uvádza:

Ich používanie by malo byť zamerané na ochranu zdravia a bezpečnosti ľudí, pri práci s infekčnými pacientmi a malo by zostať obmedzené.

Avšak spolkové republiky zaviedli povinnosť nosenia rúška FFP2 pre každého. Krízová skupina Inštitútu tiež 16. decembra 2020 zhodnotila účinnosť blokád na celom svete a dospela k záveru: „Uzamknutia majú niekedy vážnejšie následky ako samotný Covid.“ Hodnotenie obsahovalo aj poznámku: „Dá sa očakávať, že sa zvýši detská úmrtnosť.“ Nič z toho nebolo vtedy zverejnené.

Dňa 19. marca 2021 sa diskutovalo o veľmi vysokom priemernom veku mŕtvych a v tejto súvislosti prišiel pokyn: „Argumenty, že starší, krehkejší ľudia, by čoskoro zomreli aj bez Covid-19, by mali byť odstránené.“ V poznámkach sa nachádzajú pasáže potvrdzujúce, že „počas bežnej chrípkovej vlny zomiera viac ľudí ako na Covid-19.

Na súdom odtajnených dokumentoch však zaráža jedna závažná črta – viac ako tisíc pasáží je začiernených. Občania sa právom pýtajú, prečo? Veď predsa v liberálnej demokracii tak vyspelého typu, akou je Nemecko, v atmosfére otvorenosti a dialógu, by predsa nikto nekonal protizákonne a ergo, nemal by čo tajiť.

Ešte horšie to vyzerá pre milovníkov slobody a nádeje skrze vakcíny v Taliansku. Súčasná premiérka Meloniová už musela pod tlakom faktov a sťažností, priznať masové nepriaznivé účinky vakcín. Informácie dostala od ministra zdravotníctva Schillaciho a sľúbila zriadenie vedeckej vyšetrovacej komisie:

Diskutovala som o nepriaznivých účinkoch s ministrom Schillacim, aby som ho požiadala o maximálnu dôslednosť, aby sme to dotiahli do konca, pochopili a prinútili štát prevziať zodpovednosť, ktorú musel predpokladať.“

Stala sa tak prvým talianskym premiérom od začiatku vakcinácie proti Covid-19, ktorý priznal nežiadúce účinky vakcín. O dva dni nato minister Orazio Schillaci v rozhovore pre Giornale d’Italia podporil návrh na zriadenie vyšetrovacej komisie, ktorá by skúmala nežiadúce účinky vakcín.

Že pri vyšetrovaní hrozí objavenie podobných nášľapných mín ako v Nemecku, o tom svedčí reakcia médií stredného prúdu, ktoré vakcináciu nekompromisne obhajovali. Tie teraz prinášajú panické titulky ako „Meloniová odštartovala anti-vaxerov“. Predstaviteľka výboru postihnutých vakcináciou proti Covidu-19 s názvom „Počúvaj ma“ (Ascoltami), Federica Angeliniová vyjadrenia politikov privítala. Výbor zastupuje okolo 5000 ľudí poškodených očkovaním.

BM

Zdroj: Kath.net, La Nuova Bussola Quotidiana, Bild, titulný ilustračný obrázok, zdroj – pxhere.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní

Na slovíčko s Michaelom Mattom a Johnom-Henrym Westenom