V diaľke sa už črtá budúca pandémia. Vatikán a OSN k nej kráčajú bez strachu, ruka v ruke -

V diaľke sa už črtá budúca pandémia. Vatikán a OSN k nej kráčajú bez strachu, ruka v ruke


27. septembra 2023
  Krátke správy

To, čo zaznelo v posledných hodinách z pôdy OSN za prispenia vatikánskeho veľvyslanca pri OSN je natoľko zaujímave, že až pritom ostáva rozum stáť. Slepá viera vo vakcíny, hľadanie chýb a úspechov pri zvládaní pandémie a podivná harmónia medzi OSN a Vatikánom ohľadne budúcich pandemických opatrení však vyvoláva vlnu ostražitosti.

V posledných dňoch sa v New Yorku na pôde OSN konalo stretnutie na vysokej úrovni o prevencii, príprave a reakcii na budúce pandemické nebezpečenstvo, ktoré OSN, WHO, ale aj Vatikán považuje za viac ako pravdepodobné a takmer nevyhnutné.

Na tomto stretnutí zazneli zaujímavé vystúpenia štátnej tajomníčky OSN, Aminy Mohammedovej a zástupcu Vatikánu, arcibiskupa Paula Gallaghera, vatikánskeho sekretára pre Vzťahy so štátmi a medzinárodnými organizáciami.

Štátna tajomníčka OSN, Amina Mohammedová a zástupca Vatikánu, arcibiskup Paul Gallagher, sekretár pre Vzťahy so štátmi a medzinárodnými organizáciami
zdroj: wikimedia commons, koláž Christianitas.sk

S čiernym humorom by sa dalo povedať, že vznikajúca os medzi OSN a Vatikánom má svoje centrum v Liverpoole, v meste kde sa obaja narodili. Amina Mohamedová sa narodila v rodine nigérijského imigranta, nevzdala sa nigérijského občianstva a určité obdobie pôsobila v Nigérii aj ako ministerka životného prostredia. Globalistické postoje, vrátane podpory LGBTQ+ agendy jej zabezpečili oslnivú politickú kariéru, takže v súčastnosti je podľa viacerých odborníkov politické číslo 2 v OSN. Neskôr sa venovala rozvoju chudobných krajín, reforme verejného sektora a presadzovala agendu trvalo udržateľného rozvoja (všetci normálni ľudia vedia, že táto agenda nemôže trvale fungovať, len v USA a EÚ to stále nechápu). Od roku 2017 je zástupkyňou generálneho tajomníka OSN.

Arcibiskup Gallagher, veľký ctiteľ pápeža Františka, pred rokmi opustil rodný Liverpool a vstúpil do pápežskej diplomacie. Až po abdikácii pápeža Benedikta XVI. Gallaghera „vytiahol hore“ pápež František, ktorý ho postavil ako tajomníka do čela Sekretariátu pre vzťahy so štátmi a medzinárodnými organizáciami. Keďže je všeobecne známe, že pápež František sa rád obklopuje v prvom rade synodálne nadšenými modernistickými liberálmi, je vopred zrejmé, aký bude arcibiskup Gallagher.

V prejave na pôde OSN Amina Mohammedová vystúpila s príspevkom, v ktorom definovala pandemickú stratégiu. Z jej prejavu zaujala najmä pasáž, v ktorej tvrdí, že: „Pandémia Covid dala vyniknúť ľudskej vynaliezavosti a zlyhaniu. Vynaliezavosť spočíva vo vytvorení testov, ktoré vznikali s rýchlosťou svetla a vakcín, ktoré boli tiež vyvinuté v rekordnom čase.“

Priznám sa, že teraz sa neviem rozhodnúť, či je Amina Mohammedová hlúpa alebo len arogantne drzá. Ak tvrdí, že testy a vakcíny vznikali v rekordnom čase, je namieste otázka: Kde a kedy boli dané vakcíny testova? Podľa súčasných existujúcich zákonov nie je totiž možné vyvinúť, otestovať a dať do obehu v priebehu necelého polroka funkčné, odskúšané a neškodné vakcíny.

Rýchlo dokázali vyvinúť vakcíny len nacistickí lekári v koncentračných táboroch alebo väzniciach, kde sa novovyvinuté vakcíny aj okamžite skúšali na väzňoch. Snaží sa nám teda Amina Mohammedová naznačiť, že ľudia, ktorí sa nechali testovať, boli pokusnými myšami či králikmi? Alebo je tak arogantne drzá, že oznámi takúto nechutnú informáciu s vedomím že sa jej nemôže nič stať, pretože má OSN politickú imunitu a k dispozícii minimálne 10 ochrankárov?

K vakcíne ešte jedna vec. Kto normálny by si kúpil auto, keby v rámci kúpno-predajnej zmluvy by podpisoval „informovaný súhlas“, v ktorom by kupujúci potvrdil, že bol informovaný o „konštrukčných chybách a technických nedostatkoch automobilu“ a o možných následkoch a rizikách, ktoré mu z toho hrozia, pričom nedostatky automobilu si môže vyhľadať na stránke výrobcu, alebo na nástenke predajcu automobilov“ a napriek tomu chce automobil používať.

Práve takéto vety v informovanom súhlase s vakcináciou existujú, namiesto spojenia „konštrukčné chyby a technické nedostatky automobilu“ existuje pri vakcinácii slovné spojenie „bol som informovaný/á o povahe navrhovaného zdravotného výkonu, ktorý absolvujem za účelom prevencie, ako aj o jeho možných následkoch a rizikách (nežiadúce účinky aplikovanej vakcíny sú zverejnené v tzv. Písomnej informácii pre používateľa, ktorú je možné nájsť na stránke www.sukl.sk a v priestoroch pracoviska).

Nechať sa očkovať za takýchto podmienok neoverenou vakcínou, aby sa finančne nabalili v prvom rade americké firmy, sa mohol skutočne len vrcholne naivný človek, bojujúci proti mafii…

Vráťme sa však k OSN, Vatikánu, Mohammedovej a Gallagherovi. Mohammedová nám teda vysvetlila, že rýchly vývoj a expresné testovanie vakcín je vlastne pozitívum. Čo sa týka negatív – najväčšie zlyhanie videla v tom, že „boli postihnutí práve tí najzraniteľnejší, pretože vakcíny boli monopolizované bohatými krajinami, zatiaľ čo populácia najchudobnejších národov bola o vakcíny pripravená“.

Pri šírení nových budúcich pandémií (!, Mohammedová je aj prorokom) sa podľa Mohammedovej takáto situácia nemôže viac opakovať a aj chudobné africké krajiny sa musia dostať včas k vhodným americkým vakcínam. Ak však bude Rusko a Čína v rovnako rýchlom tempe ako doteraz vyháňať Západ z Afriky, pravdepodobne si už Mohammedová nebude musieť robiť ťažkú hlavu s americkou vakcínou pre africkú populáciu, tá sa bude vakcinovať asi s ruským Sputnikom, alebo čínskym Sinopharmom (alebo žiadnou vakcínou, pretože väčšina Afričanov sú dezoláti, a tí ako vieme, vakcínam nedôverujú).

Okrem toho existuje už dostatok podkladov, ktoré hovoria, že neočkovaná africká populácia nemala vyššiu úmrtnosť, ako proti covidu dôkladne zaočkovaná európska populácia, práve naopak, úmrtnosť bola nižšia. To však Mohammedovú, ktorá je podľa niektorých cynikov priamo finančne do amerických vakcinačných projektov zapojená, absolútne netrápi.

Mohammedová sa však nezabudla spravodlivo rozhorčiť a vo svojom príspevku vyhlásila, že „príprava na budúce riešenie pandemických situácií si bude vyžadovať rozhodný boj proti dezinformáciám, ktoré podkopávajú odborné rady a podnecujú skepticizmus voči očkovaniu.“

Arcibiskup Gallagher takisto prispel svojou troškou do mlyna, keď citoval slová pápeža Františka, ktorý povedal, že „najväčšou lekciou, ktorú sme sa naučili z COVIDu-19, bolo vedomie, že všetci sa navzájom potrebujeme a že nikto z nás nemôže byť spasený sám…“ (mohol som dopredu cukrovkárov upozorniť, aby si pichli v predstihu inzulín. Ešte však nie je neskoro, lebo aj ďalšie slová arcibiskupa Gallaghera sú s vyšším obsahom cukru…)

Skúsenosti s pandémiou COVID-19 nám podľa anglického preláta „pripomenuli našu krehkosť a vzájomnú závislosť“. Podľa Gallaghera to, čo nariadilo WHO a vlády, bolo jednoznačne dobrom, ktoré „ľudia podporili množstvom dobrej vôle a odhodlania popasovať sa s pandémiou“. Vo svojom príspevku tiež poukázal na to, žeby chudobný juh mal dostať viac vakcín. Podľa jeho slov „je znepokojujúce, že ľudia v krajinách s nízkymi príjmami dostali takmer o 50 % menej vakcín ako bohaté krajiny“.

Podľa Gallaghera už nesmieme strácať čas – za tieto angažované slová zožal potlesk v sále od všetkých prítomných…

BK

Zdroj: Busola Quotidiana, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons, koláž Christianitas.sk


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.