V Bratislave sa po rokoch uskutoční Pochod za život – protest proti umelým potratom nenarodených detí -

V Bratislave sa po rokoch uskutoční Pochod za život – protest proti umelým potratom nenarodených detí


13. septembra 2023
  Krátke správy

Po niekoľkoročnom prerušení tradície pochodov proti umelým potratom nenarodených detí, ktoré sa pravidelne konali na území Slovenska v Bratislave alebo v Košiciach, sa tento rok Pochod za život vracia do Bratislavy. Umelý potrat, čiže zabitie nenarodeného dieťaťa z vôle jeho rodičov, je v legislatíve platiacej na území Slovenska zakotvené od roku 1957.

Ilustračný obrázok, zdroj: youtube.com

Akcia sa uskutoční 24. septembra o 15:00 hod. na Hlavnom námestí v Bratislave. Podľa organizátorov je cieľom pochodu „osláviť život a zároveň apelovať na ukončenie diskriminácie nenarodených detí“. Hlavnými organizátormi sú Inštitút Ladislava Hanusa, Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku a Asociácia za život a rodinu. Záštitu nad podujatím prebrala Bratislavská arcidiecéza.

Jeden z organizátorov akcie, Tomáš Kováčik z Asociácie za život a rodinu na margo súčasnej situácie ohľadom dôstojnosti Bohom stvorených ľudských bytostí uviedol:

Uvedomujeme si, že dnes ohrozujú život a dôstojnosť človeka mnohé ohrozenia, vrátane vojny, násilia, ale aj eutanázie, prenájmu materníc, umelého oplodnenia, umelého potratu, skladovania a usmrcovania embryí či sociálnej nespravodlivosti. Chceme bojovať proti všetkým takýmto ohrozeniam. Teraz však zdôrazňujeme potrebu odstrániť hlbokú nespravodlivosť v našej spoločnosti voči najmenším z nás, ktorou je umelý potrat.“

Podobne sa vyjadril o ochrane nenarodených detí aj Juraj Šúst z Inštitútu Ladislava Hanusa:

Život nenarodených detí treba chrániť rovnako, ako chránime život už narodených ľudí. Túto spravodlivú požiadavku chceme vniesť do spoločnosti práve v období, kedy rozhodujeme o charaktere našej krajiny.

Podujatie sa začne zhromaždením, na ktorom vystúpia osobnosti z radov lekárov, právnikov, akademickej sféry, Cirkvi, verejných inštitúcií a občianskeho života, predstaviteľov médií i pro-life organizácií zo Slovenska i zo sveta.

Viaceré kresťanské organizácie sa už od roku 1989 snažia o obmedzenie alebo zákaz umelých potratov, avšak bezvýsledne. Príčinou zrejme nebude len neochota legislatívnych orgánov a volených zástupcov, ale aj nelichotivé štatistiky ohľadom názorov Slovákov (aj veriacich) na zákaz umelého potratu.

Podľa tohtoročného prieskumu je za úplný zákaz umelých potratov len 9 % Slovákov! Tí ostatní, ktorí majú voči umelým potratom „výhrady“, sú len za jeho obmedzenie (12 %). Zúčastnia sa aj na ohlásenom pochode?

https://christianitas.sk/novy-prieskum-ukazal-smutnu-pravdu-79-slovakov-suhlasi-s-umelym-potratom-ale-povazuju-sa-vacsinovo-za-krestanov/

No a za povolenie potratov, či už globálne alebo vo väčšine prípadov, je podľa prieskumu až 79 % občanov Slovenska.

BM

Zdroj: TK KBS, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.