Už je nás vyše 7000! Podpíšte aj vy petíciu za zrušenie predstavenia SND, ktoré dehonestuje Nášho Pána Ježiša Krista -

Už je nás vyše 7000! Podpíšte aj vy petíciu za zrušenie predstavenia SND, ktoré dehonestuje Nášho Pána Ježiša Krista


12. februára 2024
  Krátke správy

Takú odozvu sme teda nečakali: za 4 dni od spustenia našej petície za zrušenie škandalóznej divadelnej hry s názvom „Ježiš z Montrealu“ sa do nej svojím podpisom zapojilo už viac ako 7000 ľudí.

Petíciu však ešte stále môžete podpísať na tejto adrese:

Otvorená výzva na zastavenie rúhavého divadelného predstavenia v Slovenskom národnom divadle – Reaguj.sk

Boli sme absolútne pobúrení, keď sme si prečítali informácie o novej divadelnej hre SND, ktorá sa odohráva pred katedrálou v Montreale. Hra je vlastne o tom, ako sa miestni rozhodli „vylepšiť“ veľkonočné pašie tým najodpornejším spôsobom: dehonestáciou, výsmechom a poľutovaniahodným zobrazením umučenia Vykupiteľa sveta. Už v popise ku hre na stránkach SND sa uvádza, že miestna montreálska cirkev „nebola práve nadšená“ a v denníku SME už rovno napísali, že tieto „pašie“ boli „totálnou urážkou cirkvi“.

Zdroj: archív Christianitas.sk

Niekoľko hodín po spustení petície sa správcovi Nadácie Slovakia Christiana ozvali priamo zo SND. Ak sa pýtate, či náhodou preventívne nechceli aspoň na Veľkú noc „pozastaviť“ tento svoj paškvil, čo vytvorili – tak odpoveď znie nie. Chceli s nami viesť, prosím pekne, „dialóg“. Ide o už starý trik progresívcov „nabifľovaných“ všemožnými premúdrenými argumentmi, ktorí by nič netušiacej obeti predali aj pozemok na Mesiaci. Výhovorky typu, že „ide len o inscenáciu o inscenácii“, alebo „veď aj my sme kresťania“ nami nemohli pohnúť. Ponuku na stretnutie a spoločné „dialógovanie“ – kedy sme nakoniec mali dospieť k názoru, že všetko je vlastne „ok“ – sme odmietli a to v štýle „slušne, ale rázne“.

Divadlo asi vedelo, čo robí, pretože stanovenú métu 5000 podpisov sme prekonali už na druhý deň od spustenia akcie (!) a cez víkend (ktorý býva v návštevnosti internetových stránok tradične slabší) sa k našej iniciatíve pridalo ďalších 2000 ľudí.

O to viac sme zostali zaskočení, že slniečkovým kresťanom sa „vylepšené pašie“ vlastne páčia!

Niekomu sa páči, že je tam evanjeliový príbeh a že sa deklamuje veľa viet z Biblie, nie je to ani vulgárne, a dokonca sa tu odhaľuje veľa zo skazenosti dnešného sveta. Aj príbeh je pekný, veľmi dojímavý aj poučný,“ píše Eva Čobejová na „Hlásnej trúbe“ liberálnych katolíkov.

A Eva Čobejová pokračuje:

Iný sa teší z toho, že vidíme civilného Ježiša, ktorý nemá nič spoločné s cirkvou, je to vlastne neveriaci človek, ktorého oslovil Ježišov príbeh.

Cirkev sa však postaví proti nemu, ale my diváci rýchlo máme pochopiť, že práve tento herec je autentický novodobý spasiteľ, hoci nie je syn Boží.“ (?!)

Vskutku, „úžasné“ dielo. Teraz trochu našich postrehov. Z informácií, ktoré o hre už z rôznych médií vieme, vyplýva, že tu Pána Ježiša prezentujú v rôznych hanebných polohách: „Ježiša pri ukrižovaní zabalia do fólie ako mäso,“ vystatoval sa denník SME. Na obrázkoch má potom postava Ježiša na hlave „tŕňovú korunu“ z vianočných svetielok a je celá pokrytá tetovaniami, ako dáky balkánsky mafián. S Ježišovým telom „zabaleným vo fólii“ robia akési pokusy.

Toto všetko nám pripomína satanistické orgie s ukradnutou hostiou. Vieme, že keď v minulosti čarodejníci a satanisti ukradli hostiu (čo majú dnes, mimochodom, veľmi zjednodušené) tiež sa s ňou podobne „hrali“: rozrezávali ju nožmi, dávali ju domácim zvieratám, dávali si ich do topánok, hádzali ich do ohňov. K tým vulgárnym veciam sa vyjadrovať nebudeme.

Takže, milé divadlo SND, jedna malá otázočka na záver: Nie je náhodou zobrazenie „nových pašií“ v skutočnosti „umeleckým stvárnením“ satanistickej desakralizácie Tela Kristovho?

Vážení čitatelia, nezabudnite prosím podpísať petíciu. Ak ste tak už učinili, dajte o nej vedieť čo najväčšiemu počtu svojich známych. Toto musí mať pre zodpovedných dôsledky. Inak skončíme ako v susednom Rakúsku, kde už umelci vystavujú „obrazy nahých transexuálov“ priamo nad oltármi v kostoloch.

MG

Zdroj: Postoj, SME, titulný ilustračný obrázok, zdroj – archív Christianitas.sk


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista