Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry -

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry


5. júna 2023
  Krátke správy

Takmer sto škôl v americkom štáte Utah vyhodilo zo školskej knižnice Bibliu. Dôvodu neuveríte.

Ilustračný obrázok, zdroj: pexels.com

Biblia, Kniha kníh, sa dostala na listinu zakázanej literatúry po tom, ako republikáni v Utahu zakázali „neslušné“ knihy a do tejto kategórie sa zaradila najmä moderná, genderová a LGBT literatúra.

A keďže – ako sa kedysi hovorilo – iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ, stalo sa, že podľa názoru nejakých úradníkov sa musela zakázať aj Biblia, ktorá údajne tiež obsahuje prvky „neslušnosti a násilia“.

Ktoré konkrétne pasáže z Biblie majú byť „neslušné a násilné“ sme sa od kompetentných nedozvedeli, medializovalo sa však, že stiahnutie Biblie požadoval z knižnice jeden z rodičov a ten sa sťažoval dokonca aj do miestnych novín. Krátko predtým už Bibliu zo školských knižníc vyradil aj jeden obvod v Texase.

Problémy s knihami sa momentálne riešia aj v ďalších štátoch USA, niektoré z tých liberálnejších zakázali napríklad publikácie s údajnými prvkami rasizmu.

Na margo celej kauzy snáď len jediné, ak sa zakáže Biblia ako „nevhodná literatúra“ pre deti, tak čo bude ďalej? Zakážu deťom modliť sa? Lebo Boh je „Otec“ a dnes to nie je genderovo korektné?

Nakoniec jedna anglikánska pastorka sa už modlí k Bohu ako k matke, aby bola dostatočne inkluzívna a niekde sa už Biblie dokonca prepisujú, aby ladili s „novodobým jazykom a moderným chápaním sveta“.

O všetkom vás na portáli Christianitas.sk pravidelne informujeme a – mimochodom – nevšimli sme si, žeby niekde v nejakej knižnici takto vyradili napríklad Korán, kde nájdete aj nižšie uvedené výzvy k násiliu, ktoré sme odcitovali z oficiálneho českého prekladu.

Pretože kým Biblia učí kresťanov, aby milovali svojich blížnych, dokonca aj nepriateľov, Korán učí moslimov, aby boli k neveriacim nemilosrdní a krutí:

A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Bohu.“ (2:193)

A až uplynou posvátné měsíce, pak zabíjejte modloslužebníky, kdekoliv je najdete.“ (9:5)

MM

Zdroj: CNN, Korán, ilustračný obrázok, zdroj – pexels.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Želajú jej znásilnenie a smrť alebo Ako sa stúpenci potratov správajú k pro-life študentke

Ďalšia tradičná svätá omša zakázaná – tentokrát vo Westminsterskej katedrále

Plynutí času a věčná přítomnost

Radosť: Priateľstvo s Bohom má obsahovať aj bohatú jasnosť pravdy a aj radostné žitie v priateľstve s Ním