USA sa stávajú čoraz viac protikresťanskou krajinou, počet útokov na kresťanov v USA naberá na intenzite -

USA sa stávajú čoraz viac protikresťanskou krajinou, počet útokov na kresťanov v USA naberá na intenzite


29. februára 2024
  Krátke správy

Širšia mainstreamová katolícka obec na Slovensku si už akosi zvykla na to, že v Afrike či Ázii pribúdajú útoky voči kresťanom a kresťanským organizáciám.

Samozrejme, väčšina slovenskej mainstreamovej katolíckej obce má k týmto útokom negatívny postoj, zdá sa však, že viac ako útoky voči kresťanom v Afrike či Ázii mnohých mainstreamových katolíkov zaujíma, či sú sami dostatočne pokrokovo naladení na vlnovej dĺžke zvanej synodálna láska, či dostatočne separujú odpadky, či environmentálne dostatočne napredujú v intenciách encykliky Laudato si, ako pokračujú protesty voči Ficovi, či sa stane Korčok prezidentom, kedy sa už konečne rozpadne na Ukrajine stále viac prehrávajúce Rusko a kedy konečne bude pravda a láska v americkom a EÚ prevedení opäť sláviť podobný úspech ako v rokoch 1989 – 1991.

Pravdepodobne mimo ich vedomia ide fakt, že USA sa stávajú čoraz viac z hľadiska demokracie nevypočitateľnou a voči kresťanom nepriateľsky naladenou krajinou. Súčasné americké politické elity zdegenerovali do nepochopiteľnej podoby, ktorá v americkej histórii nemá obdobu. V americkej demokracii pribúda čoraz viac totalitných prvkov (otázka na čitateľov ohľadom totality: Ak šikanovaný A. Navaľnyj umrel na trombózu, na čo umrie šikanovaný J. Assange?), americký zmätený prezident sa stráca na otvorenom pódiu, bojí sa hlasných zvukov, padá na schodoch, podáva si ruky s neviditeľnými entitami a jeho agresívny vlčiak hryzie členov americkej ochranky, kvôli čomu však vo svete rastie počet sympatizantov Bidenovho psa.

Súčasné americké politické elity sa už ani netaja svojím odmietaním kresťanstva a jeho princípov, podporujú potraty, LGBTQ+ agendu a v americkej čoraz agresívnejšej progresívnej postkresťanskej transmultikulti spoločnosti rastie počet útokov voči kresťanstvu. Americkí satanisti, ktorí našli spoločnú reč s radikálnymi feministkami a LGBTQ+ komunitou už otvorene útočia voči kresťanským organizáciám či kresťanom nielen na sociálnych sieťach či v médiách, ale narúšajú aj aktivity prolife zoskupení a možno stoja aj za podpaľačskými útokmi voči kresťanským cieľom v USA.

Podľa správy kresťanskej organizácie Family Research Council (FRC) sa počet útokov na kresťanskú spoločnosť v USA od roku 2022 viac ako zdvojnásobil V roku 2023 FRC zaznamenalo 436 incidentov, 2x viac ako v roku 2022 a 8x viac ako v roku 2018. Je evidentné, že agresia voči kresťanstvu sa v USA nielen zvyšuje, ale tiež zrýchľuje. Od roku 2018 do roku 2023 FRC zaznamenalo celkovo 959 útokov na cirkvi v Spojených štátoch. Zaznamenané sú tiež prípady vandalizmu, podpaľačských útokov, incidentov so strelnými zbraňami, bombových hrozieb a pod.

Zdroj: youtube.com

Počtom významná časť útokov smeruje otvorene voči katolíckej Cirkvi. Organizácia Catholic Vote uviedla, že od mája 2020 došlo k takmer 400 útokom na katolícke chrámy či spoločenstvá. Podľa správy FRC sú dôvody teroristických útokov na katolícke ciele väčšinou neznáme. Stávajú sa však v čase, keď je americká kultúra voči kresťanstvu čoraz nepriateľskejšie naladená.

Tony Perkins, prezident FRC, obviňuje vládu USA z toho, že prostredníctvom ľahostajnosti „dokonca propaguje útoky na kresťanov“. Arielle Del Turco, riaditeľka Centra pre náboženskú slobodu na FRC a autorka správy, uviedla, že útoky sprostredkúvajú posolstvo, že kresťanstvo je v americkej spoločnosti nechcené a ani sa nerešpektuje. Podľa jej slov útoky proti kresťanom v USA sú výsledkom odmietania kresťanských princípov zo strany súčasných amerických elít.

Dúfajme, že v najbližších amerických prezidentských voľbách zvíťazí v USA konečne opäť zdravý rozum a spoločne s ním aj Donald Trump. Zmätený Joe Biden dostane za odmenu veľkú sladkú zmrzlinu, ktorú má tak veľmi rád a ktorú si určite zaslúži a bude si môcť konečne oddýchnuť pri sledovaní obľúbeného Cartoon Networks aj so svojím vlčiakom a súčasné čudné americké gerontologické politické elity odpochodujú, dúfajme, že nadobro, do zabudnutia.

BK

Zdroj: Kath.net, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní