Ugandský prezident sa nedal zastrašiť – podpísal anti-LGBT zákon. Tzv. konzervatívci z USA protestujú -

Ugandský prezident sa nedal zastrašiť – podpísal anti-LGBT zákon. Tzv. konzervatívci z USA protestujú


31. mája 2023
  Krátke správy

Ugandský prezident Yoveri Museveni ignoroval masívny tlak západného sveta a podpísal v pondelok zákon trestajúci aktívnu homosexualitu, jej propagáciu a šírenie medzi mládežou.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

O zákone sme písali aj tu: https://christianitas.sk/ugandsky-parlament-schvalil-novy-zakon-proti-praktizovanej-homosexualite-zapad-protestuje/.

Ugandskí predstavitelia Anglikánskej cirkvi si zákon nevedia vynachváliť, ale v západnom svete panuje vzrušenie. Okamžite po podpise sa dala do pohybu mašinéria armády globálneho liberalizmu, a začala páliť zo všetkého, čo bolo po ruke. Nominálna hlava svetovej liberalistickej loby, americký prezident Biden udal smer a tón:

Tento hanebný čin je najnovším článkom v trende porušovania ľudských práv v Ugande,“ povedal. Na Spojené arabské emiráty, dobrého spojenca USA, akosi v rozhorčení pozabudol. Zároveň varoval, že Spojené štáty sa budú zaoberať vplyvom nového zákona a to „všetkými silami americkej angažovanosti v Ugande“. Čím chcel zrejme len naznačiť, úplne zbytočne, že USA budú zasahovať do vnútorných záležitostí Ugandy. Zbytočne preto, lebo všetci vedia, že USA zasahujú do vnútorných záležitostí všetkých štátov na svete a v téme LGBT, ktorá je ich srdcu z najmilších, obzvlášť.

Kanadská ministerka zahraničných vecí Melanie Jolyová: „Ugandský anti-homosexuálny zákon je ohavný, krutý a nespravodlivý. Nikto by nemal žiť v strachu alebo byť prenasledovaný zato, kým je a koho miluje. Stojíme za komunitou LGBQTQ+ a bránime ju proti rastúcemu potláčaniu ich ľudských práv.“

Britský minister pre rozvoj Afriky Andrew Mitchell: „Táto legislatíva podkopáva ochranu a slobody všetkých Uganďanov zakotvené v ugandskej ústave. Zvýši riziko násilia, diskriminácie a prenasledovania, zastaví boj proti HIV/AIDS (?) a poškodí medzinárodnú reputáciu Ugandy.“ Pritom, paradoxne, v ugandskom parlamente zdôvodňovali prijatie zákona aj šírením HIV/AIDS vďaka LGBT komunite.

Európska únia a OSN reagovali na ugandský zákon taktiež odsúdením. Holandsko dokonca oznámilo okamžité zastavenie pomoci: ministerka Liesje Schreinemacherová uviedla, že pomoc vo výške 25 miliónov EUR v rámci programu na podporu presadzovania práva (toho euro-atlantického?) bola zadržaná a oznámila, že finančné prostriedky z iných programov budú tiež zablokované.

Nemecká ministerka rozvoja označila podpísanie zákona za „poľutovaniahodné“ a nemecká spolková vláda striktne odmietla túto legislatívu s poukázaním nato, že „poškodzuje sociálnu súdržnosť a medzinárodnú povesť Ugandy“.

Pravá komédia, pri ktorej niektorí „konzervatívni“ pokrytci začali neochotne, ale nevyhnutne, odhadzovať masky, však mala ešte len začať. Portál LifeSite News prináša správu, že texaský senátor Ted Cruz, ktorý je spolu s Donaldom Trumpom a floridským guvernérom Ronom DeSantisom miláčikom tej konzervatívnejšej časti Spojených štátov, „šokoval svojich konzervatívnych priaznivcov“. A čím? Nie je ťažké si to domyslieť – ohnivým prejavom odsudzujúcim Ugandu:

Tento ugandský zákon je hrozný a nesprávny. Akýkoľvek zákon kriminalizujúci homosexualitu alebo uvaľujúci trest smrti (?) za – homosexualitu s priťažujúcimi okolnosťami – je groteskný a ohavný. Všetky civilizované (?) národy by sa mali spojiť a odsúdiť toto porušovanie ľudských práv.“

O treste smrti sa síce v správach z Ugandy nehovorilo, len o trestnej sadzbe od 5 – 20 rokov za aktívny homosexualizmus a jeho propagáciu, ale možno má Ted Cruz ako Američan lepšie informácie. V prípade násilného činu a vraždy s homosexuálnym pozadím je samozrejmé, že pokiaľ v Ugande platí trest smrti, podobne ako v USA, tak zrejme tam prichádza do úvahy aj táto možnosť.

Ozval sa aj Richard Grennell, homosexuálny poradca Donalda Trumpa. Ten pochválil Cruza za jeho komentár, pričom vyzdvihol Trumpove snahy v úrade dekriminalizovať aktívnu homosexualitu na celom svete. Aby bola komédia dokonalá, tak použil bežnú frázu Trumpových priaznivcov, že „toto by sa za Trumpa nestalo“. A označil situáciu za „ďalší príklad toho, čo sa deje vo svete bez Donalda“.

Predstavitelia ugandskej Anglikánskej cirkvi to však vidia trochu inak. Arcibiskup Stephen Samuel Kaziimba Mugalu opakovane žiadal o prísnejšie pravidlá proti homosexualite. Po podpise zablahoželal Musevenimu a parlamentu k ich „svedomitej práci“.

BM

Zdroj: Reuters, PCH24, BBC, LifeSite News, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.