Tradičný holandský biskup: Pápež František nemal odvolať biskupa Stricklanda -

Tradičný holandský biskup: Pápež František nemal odvolať biskupa Stricklanda


21. novembra 2023
  Krátke správy

Proti pápežovi Františkovi vystúpil tradičný holandský biskup Rob Mutsaerts z diecézy Den Bosch. Podľa jeho slov je „mimoriadne nezvyčajné odvolať biskupa bez zaužívaného kánonického postupu. Metódu, ktorú použil pápež František by sme mohli očakávať v Severnej Kórei, alebo v Ríme v čase vlády cisára Nera.“

Biskup Rob Mutsaerts
zdroj: youtube.com

Tradičný biskup Rob Mutsaerts bol obzvlášť rozhorčený formou, akú pápež František voči biskupovi Stricklandovi použil. Pápež odmietol zaužívané kánonické predpisy a reagoval agresívne a voluntaristicky, tak ako v minulosti reagovali mnohí renesanční pápeži, ktorí boli presvedčení o svojej bohorovnosti.

Ohľadom odvolania biskupa Stricklanda sa vyjadruje biskup Rob Mutsaerts na adresu pápeža Františka nezvyčajne tvrdo a nekompromisne. Drastické opatrenia na základe vykonštruovaných obvinení, ktoré pápež zaviedol voči „skromnému, spravodlivému, vernému a zákonitému biskupovi pravej katolíckej Cirkvi“ považuje za neprípustné.

Biskup Rob Mutsaerts, pomocný biskup z diecézy Den Bosch v Holandsku je známy svojimi tradicionalistickými postojmi. Bergogliánov už stihol rozzúriť kritikou synody – bergogliánmi presadzované zmeny podrobil konštruktívnej kritike, poukázal na nesprávnosť mnohých synodálnych odporúčaní a odmietol ich akceptovať (nič nebolo na synode oficiálne prijaté ako dogma katolíckej Cirkvi. Bergogliáni môžu slobodne tárať, my na ich tárania môžeme slobodne kašľať a nemusíme ich akceptovať).

Bergogliánske čistky v Cirkvi možno podľa niektorých prirovnať k stalinským čistkám v ZSSR, alebo nacistickým čistkám v Tretej ríši. Len s tým rozdielom, že bergogliáni nemajú právo vyťahovať ľudí nadránom násilím z postele, strieľať ich do tyla, alebo zatvárať do pracovných či koncentračných táborov, ako to činilo NKVD či Gestapo. Metodika práce však je u stalinistov, nacistov či bergogliánov veľmi podobná. Prenasledovať a odstraňovať všetkých, kto sa prieči rozhodnutiam vodcu a kto je ako morálna autorita pre existujúci režim nepohodlný.

Pápež František ide v rámci svojej vendety cielene po všetkých tradicionalistických biskupoch. Ďalší na bergogliánskom zozname odstránených biskupov bude tradicionalistický francúzsky biskup Dominique Rey, ktorý vo svojej diecéze prijíma všetkých tradicionalistických kňazov, ktorých liberálni a modernistickí biskupi vo Francúzsku cielene odstraňujú z pastorácie. Viera v diecéze biskupa Reya je živá, požehnane mu pribúdajú nové povolania a chrámy nezívajú prázdnotou.

Tradicionalistickí katolíci vo Francúzsku sú voluntaristickými krokmi pápeža Františka značne pobúrení a prestávajú si dávať pred ústa servítku. Na francúzskych katolíckych sociálnych sieťach už začali pápeža Františka s iróniou titulovať „hlavný vatikánsky mufti“ alebo „argentínsky súdruh Bergoglio“.

Na svojej stránke na sociálnych sieťach biskup Rob Mutsaerts zdôrazňuje, že v roku 2023 Vatikán „nesprávne učinil z dialógu so svetom svoju hlavnú prioritu“. Cieľom Cirkvi však nemá byť prioritne dialóg so svetom, ale v prvom rade šírenie Božieho slova a spása ľudských duší.

Biskup Rob Mutsaerts dôrazne odmietol a odmieta aj požehnávanie sodomitov, transgenderov, alebo ľudí žijúcich v hriešnych partnerských vzťahoch. V minulosti sa veľmi tvrdo vyjadril na adresu kultu pachamamy, ktorý existuje so súhlasom pápeža Františka a teší sa jeho hlbokej podpore.

BK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal