Syfilisový mor v USA kosí sodomitov, ročne pribúdajú státisíce infikovaných -

Syfilisový mor v USA kosí sodomitov, ročne pribúdajú státisíce infikovaných


5. februára 2024
  Krátke správy

Po USA sa šíri syfilisový mor, v súčasnosti je počet nakazených najvyšší za sedemdesiat rokov. Informácie na túto tému poskytla zdravotnícka vládna agentúra CDC (Centers for Disease Control and Prevention). Podľa údajov agentúry bolo v roku 2022 zaznamenaných 207 255 prípadov syfilisu. Do týchto údajov bolo zahrnutých takmer 4 000 prípadov syfilisu u novorodencov, ktorí sa narodili infikovaným matkám. Prípady syfilisu u novorodencov môžu viesť k smrti; v roku 2022 na túto príčinu zomrelo 282 detí.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons/koláž Christianitas.sk

Dnes majú v USA najvyšší počet nakazených od 50. rokov minulého storočia. V porovnaní s rokom 2018 bol zaznamenaný nárast o 80 %. V prípade novorodencov je nárast oproti roku 2012 desaťnásobný. „Syfilitická kríza v našej krajine je obrovská a neprijateľná,“ povedal minister zdravotníctva USA Xavier Becerra.

Podľa CDC sa syfilis šíri „takmer v každej demografickej skupine a regióne“ Spojených štátov. Zdá sa, že domorodí Američania a černosi sú obzvlášť zraniteľní voči tejto nebezpečnej chorobe, pričom najviac nakazených sa vyskytuje u mužov holdujúcich sodomii. CDC zdôrazňuje, že jediný spôsob, ako si byť úplne istý, že nedostanete syfilis, je zdržať sa sexu alebo vstúpiť do dlhodobého monogamného vzťahu s partnerom, ktorý syfilisom netrpí.

Američania však netrpia len nákazou syfilisu. Podľa CDC sa každý rok objaví 20 miliónov nových prípadov iných pohlavne prenosných chorôb, vrátane AIDS. V roku 2014 CDC odhadlo, že celkovo 110 miliónov občanov USA malo nejaký druh pohlavne prenosnej choroby, z tohto počtu tvoria 20 percent jedinci vo veku 15 – 24 rokov. USA majú pritom podľa sčítania obyvateľstva 330 miliónov ľudí.

BK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrazový materiál, zdroj – wikimedia commons/koláž Christianitas.sk


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti

Kresťanská tradícia Európy: Procesie a vlečky v akte kajúcnosti a smútku