Svetové dni mládeže 2027 budú aj o bratstve s budhistami a medzináboženským stretnutím! Arcibiskup píše: „Nech hlboké Budhovo učenie žiari na celý svet“ (!!!) -

Svetové dni mládeže 2027 budú aj o bratstve s budhistami a medzináboženským stretnutím! Arcibiskup píše: „Nech hlboké Budhovo učenie žiari na celý svet“ (!!!)


13. mája 2024
  Krátke správy

Veriaci katolíci ešte ani nestihli stráviť všetky duchovné lahôdky, ktoré im priniesli minuloročné Svetové dni mládeže (SDM) v portugalskom Lisabone a už sa im na obzore črtajú nové duchovné hody. Lisabon im priniesol skutočnú záplavu pokroku a bratstva, počnúc environmentálnou klimatickou hystériou:

https://christianitas.sk/zlate-tela-environmentalizmu-namiesto-boha/

https://christianitas.sk/mladi-talianski-katolici-ktori-sa-dopustili-ekologickeho-hriechu-ked-leteli-lietadlom-na-svetove-dni-mladeze-za-pokanie-sadia-nove-stromceky/

pokračujúc LGBT propagandou:

https://christianitas.sk/lgbt-na-svetovych-dnoch-mladeze-lgbt-omsa-v-kostole-jezuita-james-martin-prednasal-mladym-nemecky-biskup-s-duhovou-zastavou/

ilegálnym zmiznutím afrických „pútnikov“ v EÚ:

https://christianitas.sk/africki-putnici-ktori-sa-zucastnili-svetovych-dni-mladeze-zmizli-domov-sa-nevratili-a-zrejme-vyuzili-sdm-ako-gumeny-cln/

odmietnutím organizátorov šíriť kresťanstvo:

https://christianitas.sk/novy-kardinal-aguiar-nechceme-obracat-mladych-ludi-ku-kristovi/

a nakoniec aj finančným predražením akcie:

https://christianitas.sk/svetove-dni-mladeze-v-lisabone-sa-nam-pekne-predrazili-zaverecna-omsa-stala-29-miliona-eur/

Čo si pre katolíkov nachystali organizátori Svetových dní mládeže na rok 2027? Správu, ktorá nás tematicky usmerňuje ohľadom duchovného zamerania ďalšieho z dielov tohto festivalu, priniesla Tlačová kancelária KBS. Táto správa prináša informáciu, že „synodálny štýl sa prejavuje nielen v rámci cirkevného spoločenstva, ale je charakteristický aj pre kresťanov, ktorí „idú vpred“, pripravení kráčať spolu so všetkými ľuďmi dobrej vôle za budovaním lepšieho sveta“.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Správne, „stále vpred a spiatky ni krok“, ako spievali v minulosti už predchádzajúci budovatelia „krajších a svetlejších zajtrajškov“. Že v prípade Svetových dní mládeže nejde o náhodný výber slov, ale o celkové pokrokové „presvedčenie“ jeho organizátorov, o tom nás ubezpečuje aj správa TK KBS:

Práve s týmto presvedčením budú mať Svetové dni mládeže, ktoré sa budú sláviť (?!) v roku 2027 v Kórei, aj konotáciu medzináboženského stretnutia a budú priaznivou príležitosťou na budovanie pút priateľstva a bratstva s veriacimi rôznych vierovyznaní.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20240510021

No, zdá sa, že z katolíckeho festivalu pokrokovej mládeže sa SDM pomaly presúvajú do polohy festivalu medzináboženského. A pretože to, čo môžeme urobiť dnes, by sme nemali odkladať na zajtra, rozhodli sa organizátori dopredu potvrdiť a spečatiť tento „medzináboženský“ charakter SDM. TK KBS referuje:

Preto pri príležitosti budhistického sviatku Vesak poslal Mons. Peter Soon-taick Chung, arcibiskup Soulu a predseda kórejského organizačného výboru Svetových dní mládeže, posolstvo budhistickej komunite, v ktorom zdôraznil túžbu po jednote medzi rôznymi náboženskými spoločenstvami vzhľadom na Svetové dni mládeže v Soule 2027.

Posolstvo necúva ani pred takými bizarnosťami a smiešnosťami, ako je katolícka gratulácia k Budhovým narodeninám:

Toto posolstvo, adresované Kórejskému budhistickému rádu Jogye, vyjadruje „úprimné blahoželanie pri príležitosti 2568. výročia narodenia Budhu….“

Tu však nehoráznosti nekončia. Katolícky arcibiskup ďalej skutočne vyjadruje túžbu, aby „Budhovo učenie“, pohanské náboženstvo (!), žiarilo na celý svet!!! Tento záver nám tiež prináša TK KBS, bez toho, aby sa nad touto nehoráznosťou pozastavovala:

„… a vyjadruje nádej, že „podobne ako žiarivé svetlo, ktoré vyžaruje z deväťposchodovej pagody chrámu Hwangryong a lampióny, ktoré zdobia okolie Gwanghwamunu, nech hlboké Buddhovo učenie žiari na celý svet.

Pokiaľ je toto ochutnávka SDM v Soule, tak ako asi bude vyzerať hlavný chod…?

BM

Zdroj: TK KBS, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak