Švajčiarsko: Začal sa proces s teológom Manfredom Haukem, ktorý bol v prípade kauzy prof. o. Dariusza Oka obvinený z nenávistných prejavov voči homosexuálom -

Švajčiarsko: Začal sa proces s teológom Manfredom Haukem, ktorý bol v prípade kauzy prof. o. Dariusza Oka obvinený z nenávistných prejavov voči homosexuálom


10. apríla 2024
  Krátke správy

V pondelok sa začal vo švajčiarskom Bellinzone súdny proces s teológom Manfredom Haukem. Je obvinený z toho, že ako redaktor časopisu Theological publikoval v roku 2021 článok, ktorý podnecoval nenávisť voči homosexuálom.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Celá kauza sa začala v roku 2021 a primárne sa týkala poľského kňaza a publicistu prof. o. Dariusza Oka, ktorého knihu Levanduľová mafia (https://www.christianashop.sk/levandulova-mafia/) vydala Nadácia Slovakia Christiana a ktorý bol viackrát na jej pozvanie na Slovensku. Prof Oko bol vtedy v Nemecku obžalovaný a odsúdený k zaplateniu pokuty 3150 eur za článok, ktorý napísal pre časopis Theological. Spolu s ním bol odsúdený k pokute 4000 eur aj redaktor zodpovedný za teologické témy, emeritný profesor teológie Johannes Stöhr.

Prof. Dariusz Oko v časopise uverejnil článok s názvom O potrebe obmedziť homosexuálne kliky v Cirkvi, a tak bol spolu s redaktorom obvinený z nenávistných prejavov voči homosexuálom. Haukeho zločin potom spočíval v tom, že v úvodníku toho istého časopisu, počas súdneho procesu, obhajoval Dariusza Oka a Johannesa Stöhra a ich skutky. V inkriminovanom texte označil homosexuálnych kňazov za zločincov.

Celú netolerantnú, homofóbnu, konšpirátorskú a protieurópsku skupinu (tzv. trojku) nahlásil nemeckým súdom pokrokový, liberálny a otvorene a aktívne homosexuálny kňaz Wolfgang F. Rothe. O ňom a celej kauze sme písali na portáli Christianitas.sk tu:

https://christianitas.sk/spravni-ludia-na-spravnom-mieste-aspon-v-nemecku/

https://christianitas.sk/obzaloba-vydavatela-nemeckeho-teologickeho-casopisu-v-ktorom-publikoval-prof-dariusz-oko/

https://christianitas.sk/nemecki-homosexuali-v-cirkvi-pozaduju-potrestanie-prof-oka/

Zatiaľ čo v roku 2021 ešte prokuratúra v Kolíne nad Rýnom odmietla žalobu na Haukeho, tak švajčiarsky súd sa dnes rozhodol predsa len mu trochu zavariť. Žalobu podala organizácia s príznačným názvom – Ružový kríž (Pink Cross), ktorá sa zaoberá ochranou práv LGBT. Organizácia je presvedčená, že Hauke publikovaním úvodníka porušil trestný zákon proti rasizmu. S ich názorom sa teraz stotožnil aj prokurátor.

Na tejto kauze si môžu aj slovenskí kňazi odsledovať, čo ich bude čakať, pokiaľ v budúcnosti budú v rámci sladkej EÚ šíriť pravovernú katolícku náuku o homosexuálnych vzťahoch. Je však možné, že už nič podobné ani v úmysle nemajú. V tom prípade nám zostáva len zaželať im príjemné sprevádzanie a európske hodnoty.

BM

Zdroj: Katholisch.de, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com

***

Portál Christianitas.sk svojim čitateľom odporúča:

Prof. Dariusz Oko z Pápežskej Univerzity svätého Jána Pavla II. sa vo svojej odvážnej knihe Levanduľová mafia. S pápežmi a biskupmi proti homo-klikám v Cirkvi pokúša pozrieť na tzv. levanduľovú mafiu, ktorá pôsobí v Cirkvi, je jej skrytou chorobou, ničiacou jej organizmus.

Kniha nie je namierená proti ľuďom, ale proti ľudským zlyhaniam, ktoré sú zjavné. Jej cieľom nie je vyvolať pohoršenie, ale pomenovať obrovskú krízu, ktorá, zdá sa, nemá riešenie…

Druhé, doplnené vydanie knihy si môžete objednať na adrese:

https://www.christianashop.sk/levandulova-mafia/

V našom e-shope si však môžete objednať vo výraznej zľave aj ďalšie zaujímavé tituly – viac informácií na našej stránke christianashop.sk/.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť