Švajčiarska diecéza zmenila katolícky pôst na „klimatický“ pôst. V školení o pôste tvrdí: „Človek nie je korunou tvorstva!“ -

Švajčiarska diecéza zmenila katolícky pôst na „klimatický“ pôst. V školení o pôste tvrdí: „Človek nie je korunou tvorstva!“


7. februára 2024
  Krátke správy

Postupné klesanie zo stupňa na stupeň v popieraní hierarchie Božieho stvorenia úspešne pokračuje, a to aj za výdatnej pomoci niektorých cirkevných pastierov. Kým v prvých fázach protikresťanského boja sa popieralo božstvo Ježiša Krista, neskôr sa pokračovalo popieraním Boha Stvoriteľa a nastolením slobodomurárskeho Boha Pozorovateľa, nezasahujúceho do chodu sveta, následne poprením akéhokoľvek boha a nastolením človeka povýšeného na božstvo, tak v terajšej fáze sme svedkami odvrhnutia človeka a jeho nahradenia Prírodou.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

To samozrejme satanovi nebude stačiť, pretože jeho trvalým predmetom nenávisti je Božie stvorenstvo ako také. Avšak v súčasnom štádiu sa uspokojí s pošliapaním vznešenosti ľudského rodu, ktorého prirodzenosť na seba vzal Boží Syn a ktorej najvznešenejšou predstaviteľkou je úhlavný ľudský nepriateľ diabla – Panna Mária.

Aj švajčiarska diecéza v Bazileji sa práve dopracovala, veľmi inkluzívne a načúvajúco, do štádia popretia človeka ako vrcholu Božieho stvorenstva. Na stránke Kath.ch sa v článku o nadchádzajúcom pôste, s názvom pripomínajúcim socialistickú agitku: Žite a pracujte udržateľne, môžeme dočítať o tom, aký bude v tomto roku pôst pre katolíkov v Bazilejskej diecéze – klimatický a ekumenický:

Klimatická spravodlivosť je opäť stredobodom ekumenickej kampane počas pôstu“

Čo si diecéza pripravila? Po prvé, niekoľko videí:

V prvý februárový týždeň Katolícke mediálne centrum zverejní nové video zo svojej populárnej série – Takto to robia katolíci. Krátke video predstavuje úvod k encyklikám Laudato si’ a Laudate Deum.“

Na videu môžeme sledovať, že vo Švajčiarsku sú „environmental friendly“ farnosti, v ktorých sa angažovaní zelení aktivisti aj počas pôstu prihovárajú do duší katolíkov. Nie však kvôli tomu, aby začali žiť mravne, viac sa modlili alebo dokonca dodržiavali tradičnú pôstnu disciplínu, ale aby získali „zelený certifikát“, začali používať „clever“ elektromobily, namontovali si na strechu slnečné kolektory, obmedzili nákupy, obmedzili konzumáciu mäsa (avšak nie z úcty ku Kristovi, ale z lásky k planéte), separovali odpad. Majú sa tiež zúčastňovať na aktívoch a mítingoch s environmentálnou tematikou. Na ilustračnom obrázku mítingu, môžeme vidieť moslimku aj migranta z Afriky, takže pôjde nielen o pôst zelený, ale aj ekumenický, resp. medzináboženský.

Správa tiež informuje o troch „digitálnych stretnutiach“, na ktorých sa podieľa Katolícke mediálne centrum, Bazilejská diecéza a Sviatočná akcia (Fastenaktion). Šokujúci je názov prvej prednášky, ktorú bude mať 7. marca teologička Isabelle Sennová – Človek nie je korunou tvorstva! Pani teologička je podľa oficiálneho opisu „špecialistkou na kultúru a náboženstvo v kampani Pôst“.

Druhá prednáška nesie názov: Udržateľnosť v komunitnom živote, no a tretia poteší témou – Rozhovory o klíme, aký je ich zmysel?

Z trónu pána tvorstva (do ktorého ich posadil Boh) zosadení veriaci, ktorí zažijú počas klimatického pôstu dôkladné „environmentálne obrátenie“, o ktorom tak rád hovorí pápež František, sa potom zrejme dostavia na Veľkú noc do švajčiarskeho kostola, kde ženské pastoračné pracovníčky obstarajú kompletný omšový servis (s výnimkou krátkeho kňazského vstupu premenenia), všetci pristúpia jednotne k hygienickému prijímaniu na ruku (bez mentálne zotročujúcej a spiatočníckej spovede), radostne privítajú na agapé moslimských a pohanských bratov, následne nasadnú do svojich elektromobilov, vrátia sa do svojich „environmental friendly“ domovov a tam si pochutia na šunke zo sójových bôbov.

No a pokiaľ im ešte ostane čas, keď už budú vytriedené všetky odpadky, všetky myši a potkany pozvané na spoločnú hostinu, domáci psí miláčik usadený do kresla v obývačke a mačky spokojne pradúce na sedačke, potom si zrejme môžu pripomenúť aj Ježiša Krista, ale najlepšie tak, aby pri tom nikoho ani len náznakom neurazili. Nezabúdajme, že máme pôst nielen klimatický, ale aj ekumenický.

No a pokiaľ by mal niekto čas a chuť, chcel sa podieľať na záchrane Matky Zeme a jej klímy, tak pre toho tu máme ako inšpiráciu niekoľko „climate dance“ fotografií. Môžete sa po veľkonočnom obede pochytať za ruky a pomocou „teológie tela“ vyjadriť svoju obavu o klímu.

Climate dance
zdroj: snímka obrazovky/youtube.com
Climate dance
zdroj: snímka obrazovky/youtube.com
Climate dance
zdroj: snímka obrazovky/youtube.com

BM

Zdroj: Kath.ch, sprievodný ilustračný obrazový materiál, zdroj – flickr.com a snímky obrazovky/youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista