Súdny dvor EÚ rozhodol, že zamestnávateľ môže zamestnancom zakázať nosiť náboženské symboly! Aj keď nie sú v kontakte s verejnosťou! Bude sa to týkať aj LGBT dúhových znakov? -

Súdny dvor EÚ rozhodol, že zamestnávateľ môže zamestnancom zakázať nosiť náboženské symboly! Aj keď nie sú v kontakte s verejnosťou! Bude sa to týkať aj LGBT dúhových znakov?


29. novembra 2023
  Krátke správy

Včera Súdny dvor EÚ rozhodol, že verejný úrad má právo svojim zamestnancom zakázať viditeľné nosenie náboženských symbolov, a to aj vtedy, ak neprichádzajú do kontaktu s verejnosťou. Doteraz sa toto právo, týkalo podľa portálu Euractiv.skpracovísk súkromného sektora“.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Súd uviedol, že „zákaz akéhokoľvek označenia, ktoré odhaľuje filozofické alebo náboženské presvedčenie (…), nie je diskriminačný, ak sa uplatňuje všeobecným a nediskriminačným spôsobom na všetkých zamestnancoch tejto administratívy a obmedzuje sa na to, čo je nevyhnutne potrebné.

Znamená to tiež zákaz viditeľného nosenia krížikov alebo medailónikov na krku, zrejme aj prsteňov s náboženskými symbolmi (ruženec), môže to byť aj biela stužka, ktorá symbolizuje váš odpor voči umelým potratom, tričko s potlačou Pochod za život, či ďalšie náboženské a „filozofické“ označenia.

Bude to aj dúhová vlajka?

Na verejných úradoch, veľvyslanectvách a ďalších štátnych budovách v EÚ dúhové vlajky veselo viali a vejú. Stačilo sa ísť pozrieť do susednej Viedne počas júna, keď LGBT sekta oslavuje svoj kultový sviatok. Nielenže budovy, ale aj električky, prechody pre chodcov, semafory, lode na Dunaji, vrátane príhodných verejných toaliet, svietia na dúhovo. Bude dúhová vlajka „filozofické“ označenie konkrétnej ideológie alebo nie?

Pokiaľ nebola dúhová symbolika považovaná za ideologický symbol na základe rozhodnutia, ktoré platilo pre súkromný sektor v EÚ, tak si môžeme byť istí, že nebude platiť ani pre sektor verejný. V praxi to môže vyzerať tak, že váš vedúci na úrade vás bude dusiť za to, že vás uvidí počas pracovnej prestávky modliť sa ruženec, či za to, že nosíte krížik a váš dúhový kolega sa vám bude s chuťou rehotať s dúhovou stužkou v chlopni saka, pretože on nenosí náboženský symbol a dokonca snáď ani ideologický, ale len symbol boja za ľudské práva!

Ilustračný obrázok k tejto správe na portáli Euractiv.sk nenecháva nikoho na pochybách, proti komu je primárne zameraný tento zákon. Na obrázku vidíme ruky človeka modliaceho sa ruženec:

https://euractiv.sk/section/rovnost-sanci/news/sud-eu-statne-institucie-v-unii-mozu-zakazat-nosenie-nabozenskych-symbolov/

Moslimov a ich šatiek, ktoré boli použité ako zámienka, sa to príliš nedotkne, pretože EÚ sa – moslimov bojí. Kresťanov rozhodne nie. A tak správne portál Euractiv.sk chápe a ilustračným obrázkom demonštruje, kto bude postihnutý touto novou vymoženosťou globálnej liberálnej demokracie. Budú to predovšetkým kresťania, ktorí ležali a ležia euromurárom a ich duchovným predkom v žalúdku už minimálne tri storočia.

BM

Zdroj: Euractiv, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista