Statočný španielsky kňaz odmietol dať prijímanie „homo-manželom“. Katolícki slniečkári a sekulárna LGBT klika nariekajú a zúria -

Statočný španielsky kňaz odmietol dať prijímanie „homo-manželom“. Katolícki slniečkári a sekulárna LGBT klika nariekajú a zúria


20. júna 2024
  Krátke správy

Španielski ľavicoví liberáli a kresťanskí slniečkári sú rozrušení a vykoľajení: našiel sa totiž statočný kňaz, ktorý odmietol dať sväté prijímanie tzv. manželom rovnakého pohlavia. Stalo sa tak 25. mája vo kostole Dos Hermanas, ktorý vlastní Bratstvo Pravého Kríža v Seville. Homosexuálny pár sa s radosťou zúčastnil omše, ale keď prišiel čas na prijímanie, kňaz im ho odmietol dať, pretože boli civilne zosobášení.

Zdroj: needpix.com

Okamžite sa spustila búrka (najprv lokálna) a LGBT klika organizovaná v združení s názvom Andalusia Diversity sa na sociálnych sieťach sťažovala na kňaza, ktorý dodržiava to, čo Cirkev prikazuje: nedáva prijímanie tým, ktorí sú verejne v stave ťažkého hriechu. Do rozsiahlej kampane sa zapojil „utláčaný“ homo-pár, aj lokálna liberálna mašinéria. Postihnutý manžel/manželka v médiách nariekal:

Odoprel nám prijímanie, dokonca položil ruku na kalich, akoby si myslel, že ho vezmeme alebo čo. Spýtali sme sa ho, prečo nám odmietol sväté prijímanie, a povedal nám, že nám ho nemôže dať, pretože ak by nám ho dal, tak zhreší.

Podľa 68-ročného homo-manžela Paca Cameroa by sa zrejme mal kňaz obetovať a aby to homo-páru v tom ťažkom hriechu uľahčil, tak by sám mal spáchať ťažký hriech. Zaujímavá logika. Zároveň postihnutý Paco vydal pozoruhodné svedectvo o stave Cirkvi, keď v novinách La Vanguardia ohlásili toto jeho konštatovanie:

Naznačil, že je to prvýkrát, čo sa mu niečo podobné stalo, a uistil, že v kontexte Cirkvi ani on, ani jeho manžel –, ktorého pozná 31 rokov a s ktorým je zosobášený osem rokov – netrpeli akýmkoľvek druhom diskriminácie napriek tomu, že pravidelne navštevovali omše. „Vždy som bol v Cirkvi, stretol som všetkých kňazov Bratstva, so všetkými som veľmi dobre vychádzal. Aj tu v Torremolinos každého poznám a vychádzame spolu dobre. Mnohí vedia, že sme manželia a bez problémov nám dávajú prijímanie. Vždy s veľmi pekným rešpektom,“ vyjadril sa Paco. Ako naznačil, bol by rád, keby si kňaz uvedomil dôsledky svojich činov a „trochu ho zahanbil“.

Pomóóóc… Tak toto je stav Cirkvi, v totálnom rozklade. Možno toho kňaza nakoniec nadriadení ešte poriadne potrestajú…

Nezostalo však len pri zúrení sekulárnych liberálov. Na nárek homo-páru sa spustila vlna solidarity zo strany katolíckych slniečkárov, laických i klerikálnych. Predstavitelia Bratstva Pravého Kríža sa homo-páru ospravedlnili a rádové sestry zo solidarity k homo-páru odmietli ísť na prijímanie!!!

Správa o sevillskom kňazovi, ktorý sa s nečakanou odvahou rozhodol odoprieť prijímanie homosexuálnemu páru sa rozšírila po celom Španielsku. Postupne sa v prvej polovici júna škandál prevalil do celoštátnych médií. Ranné televízne programy to zaujalo do takej miery, že španielska televízia Anténa 3 tento týždeň venovala priestor v programe Espejo Público rozhovoru s jedným z mužov, ktorému bolo odopreté prijímanie a ktorý vo veku 68 rokov do omrzenia tvrdil, že stále nerozumie dôvodu, prečo mu Cirkev nedovolila prijímať Božie Telo! Avšak zároveň tvrdil, že chodí každú nedeľu na svätú omšu!

Toto je fascinujúca ignorancia niekoho, kto si hovorí, že je katolík a chodí, podľa svojho tvrdenia každú nedeľu na svätú omšu. Zároveň ale žije v civilnom „manželstve“ s iným mužom.

Do vysielania a liberálneho hrkútania sa však vkradla chybička, pretože redaktorka Susana Grisová pozvala, asi omylom, mladú katolíčku Carlu Restoyovú, zrejme v domnení, že bude ľahkým sústom a vytvorí tú správnu fasádu pre bľabotanie ohrdnutého homosexuála.

V tomto programe však nakoniec okrem toho, že musela s veľkou trpezlivosťou znášať urážky niektorých komentátorov, priniesla mladá odvážna žena šokujúco pravdivé učenie Cirkvi tak mužovi, ktorý sa sťažoval, že mu odopierajú sväté prijímanie, ako aj novinárom, ktorí nehatane vyjadrujú svoje názory bez toho, aby mali predstavu o tom, čo vlastne hovoria. Okrem iného povedala:

Pane, nie som hoden, aby si vošiel pod moju strechu… Zvyknime si neprijímať, ak nie sme v stave milosti posväcujúcej. Ísť na omšu nie je spoločenským aktom, aby sa videlo, kto je svätejší a kto menej.“

No a teraz už chýba len to, aby to pochopili aj cirkevní predstavení a rádové sestry, ktoré sa za kňaza konajúceho si svoju povinnosť ospravedlnili!!!

BM

Zdroj: InfoVaticana; La Vanguardia, titulný ilustračný obrázok, zdroj – needpix.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Zomrel Anton Hykisch – zatiaľ posledný veľký slovenský katolícky spisovateľ

Hnutie Emauzy potvrdilo o zakladateľovi, že Abbé Pierre, idol liberálneho katolicizmu bol sexuálnym násilníkom. Dodajme: aj obhajcom LGBT a heretikom

Poľsko: Šikanovanie Cirkvi liberálmi narastá – Dvom progresívcom vadilo zvonenie z kostola a sudca ho zakázal

Firma John Deere upúšťa od podpory agendy LGBT, rodovej rovnosti a gender. Konzervatívni zákazníci ju začali bojkotovať